Киев, Академика Крымского, 4а
(пусто)
 Фільтрація на активованому вугіллі  RSS 2.0

Фільтрація на активованому вугіллі

Вода з комунального водопроводу зазвичай дезінфікована хлором або його сполуками, що надає їй специфічний, неприємний запах і смак. Однак, хлорування води є необхідним для отримання бактеріологічно чистої води.
Фільтри, наповнені активованим вугіллям, ефективно видаляють хлор і його сполуки, а також органічні забруднення. Видалення забруднень здійснюється шляхом змішаної адсорбції (фізичної і хімічної).
Завдяки застосуванню фільтрів з активованим вугіллям смак обробленої води поліпшується, зникає також неприємний запах і жовте забарвлення, що виникає через розчинення органічних сполук. Слід пам'ятати, що видалення бактерицидного засобу (хлору) може привести до вторинного мікробіологічного забруднення, відповідно таку воду не можна споживати без попередньої обробки. Тому додатково рекомендується використовувати дезінфекцію ультрафіолетовим опроміненням за допомогою УФ-лампи.
Необхідна також періодична заміна змінних фільтруючих елементів або вугільної засипки.
Фільтрації на активованому вугіллі повинна завжди передувати механічна фільтрація.
Найпростішими фільтрами з активованим вугіллям є фільтри зі змінними вугільними елементами. Вони можуть встановлюватися на лініях підведення води - під мийкою або на крані споживача.
Частота заміни елементів залежить від кількості забруднень, присутніх у воді, а також від кількості пропущеної через них води. Не можна допускати простоїв у роботі фільтра більше 2-3 днів, так як це може призвести до розвитку бактеріальної мікрофлори.
Конструкція сорбційних фільтрів з більш високою продуктивністю принципово не відрізняється від конструкції
фільтрів знезалізнення і видалення марганцю - це напірні ємності, наповнені в даному випадку активованим вугіллям.
Ці фільтри повинні підбиратися таким чином, щоб швидкість
фільтрації становила близько 15 м/год. Зворотня промивка цих фільтрів здійснюється так, як і в механічних фільтрах.Статьи по категориям
кредит Ощадбанк
Новости