Киев, Академика Крымского, 4а
(пусто)
 Яка вода повинна бути для системи опалення  RSS 2.0

Яка вода повинна бути для системи опалення

Для монтажної організації, яка здійснює перше заповнення системи опалення, необхідна інформація - чи немає порушення фізико-хімічного балансу води, а також знання, як його відновити, якщо така ситуація має місце. Устаткування буде в безпеці тільки в тому випадку, якщо вода ідеально підходить, а, отже, її якість не допускає осадження небезпечних відкладень.

Вода

Залежно від місцевості, в питній воді мається різна кількість розчиненого кальцію, магнію, заліза, марганцю і т.д. Їх хімічні сполуки можуть стати причиною технічних поломок, і, крім того, істотного зменшення енергоефективності теплотехнічного обладнання.

Системи опалення:

Якість води, що нагрівається є дуже важливим фактором, оскільки в сучасних установках збільшується обсяг води при одночасному зниженні поверхні теплообміну. З цією метою доводиться замінювати конструкційні матеріали, які традиційно використовуються в опалювальних системах. Вже під час першого заповнення системи якість води може мати вирішальне значення щодо продуктивності обладнання на весь період його експлуатації.

Відкладення солей жорсткості у вигляді накипу ускладнюють процес передачі тепла. Сучасні опалювальні котли не мають такої великої поверхні теплообміну, як це було в старих котлах, тому в них застосовуються матеріали з високою теплопровідністю, наприклад, сплави алюмінію. Це дозволяє застосовувати теплообмінники з максимально можливими мінімальними розмірами. Слід мати на увазі, що накип не осідає рівномірно по всьому устаткуванню, а в основному випадає на поверхнях з найбільш високою температурою нагрівання.
Значення pH і матеріал
У старих системах, які експлуатувалися при інших температурах, застосовувалися, перш за все, сплави із сталі та міді. У сучасних установках стали застосовуватися також і з'єднання алюмінію. Важливо пам'ятати, що кожен матеріал має свою власну стійкість до рН, а, отже і діапазон рН, в якому його експлуатація є безпечною.
У воді для опалювальних систем, яка пройшла підготовку, спостерігаються різноманітні явища щодо значення рН.
Прихована лужність, вільна вуглекислота і т.д. є причинами явищ, які мають місце в кожній системі водяного опалення.
Тому, регулярно, не рідше ніж раз на 8 тижнів, необхідно проводити вимірювання значення рН. Значення рН, які не є критичними для алюмінію (напр. РH від 6,5 до 8,5), часто є критичними для сталі та міді.
"Абсолютно чиста вода" у всій опалювальній системі (також і при використанні алюмінію) є чистою водою без мінералів і газів. При цьому важливо, щоб були також вилучені і розчинені гази (кисень, азот і окис вуглецю). Таке видалення газів відбудеться при робочій температурі (температурі нагріву).
Це природний процес, що відбувається при кожному запуску.
Вміст мінералів також має величезний вплив на корозію і темпи її розвитку. Всі західні стандарти, які стосуються теплоносія, яким є вода, рекомендують дотримуватись низького вмісту солі, тому що тільки така вода зберігає матеріал. Допустимі малі концентрації кисню. Якщо при виконанні обов'язкових сервісних робіт на сучасному обладнанні систем опалення не тільки очищати трубопроводи палива і конденсату, а і перевіряти ємність та стабільність тиску - обладнання буде працювати безпечно.
Висновки:
Щоб уникнути утворення поглинаючих енергію відкладень жорсткості і проблем з корозією, необхідна «досконала вода» і щорічний контроль обладнання. Найбільш відповідною для всіх типів установок є вода, що має досить низький вміст солі, а для обладнання, що включає алюмінієві компоненти, це є просто необхідним.Статьи по категориям
кредит Ощадбанк
Новости