Киев, Академика Крымского, 4а
(пусто)
 Пом'якшення - принцип та методы  RSS 2.0

Пом'якшення - принцип та методы

Надмірна жорсткість води є причиною утворення вапняних відкладень в трубах та нагрівальних елементах обладнання, що зменшує їх теплопровідність і, як наслідок, збільшує енергоспоживання. Крім того, підвищена жорсткість води сприяє утворенню білого нальоту на арматурі та сантехніці, що збільшує витрати миючих засобів, а також може стати причиною дорогого ремонту та зменшення терміну експлуатації.
Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) загальна жорсткість питної води повинна становити 60-500 мг СаСО3/л.
Процес пом'якшення води полягає у зниженні жорсткості шляхом іонного обміну. Загальна жорсткість, що є сумою карбонатної і некарбонатної жорсткості, усувається на сильно кислотному катіоніті в натрієвому циклі - під час потоку води через іонообмінну смолу іони кальцію (Ca2+) і магнію (Mg2+) що викликають жорсткість обмінюються на іони натрію (Na+). Коли іонообмінна здатність катіоніту вичерпується, він піддається регенерації розчином кухонної солі (NaCI). Частота регенерації пом'якшувача залежить від жорсткості і кількості води, що оброблюється.
Пом’якшувачі підбираються з урахуванням іонообмінної здатності обладнання, відповідно до трьох наступних значень:

  • жорсткості вхідної води [°d]; 
  • гідравлічного потоку [м3/г]; 
  • часу утворення соляного розчину, необхідного для регенерації іонообмінної смоли [oк. 6 г]. Пристрої, пом’якшення води, можуть управлятися:
  • за часом – регенерація відбувається через запрограмовані добові інтервали, в заданий момент часу;
  • за об'ємом - регенерація відбувається після пом'якшення запрограмованого об'єму води;
  • за об'ємом з пріоритетом часу (SE) - регенерація відбувається після пом'якшення встановленого об’єму води, але не раніше, ніж у запрограмований час (при відсутності водорозбору пристрій йде на регенерацію після закінчення часу, зазначеного в інструкції з експлуатації пристрою);
  • за об'ємом з часовим пріоритетом і додатковою дезінфекцією іонообмінної смоли (методом електролітичного хлорування) (SE BIO).

Пом’якшувачі можуть бути одноколонні, а також двоколонні, що забезпечують безперервне отримання пом'якшеної води.
Перед пом'якшувачем повинен бути встановлений механічний фільтр, що оберігає керуючий клапан пом'якшувача і іонообмінну смолу від механічних забруднень, що сприяє підвищенню ефективності роботи і подовженню терміну служби пристрою.
Пом'якшена вода повинна також піддаватися знезалізненню і видаленню марганцю, інакше частина іонообмінної здатності буде використана на обмін іонів заліза і марганцю. Крім того, наднормативні кількості заліза скорочують іонообмінну здатність смоли (аж до 50%).Рекомендуемые прочитать

Знезалізнення / видалення марганцю
Фільтрація на активованому вугіллі
Как рассчитать общее потребление воды
Основные методы подготовки воды
Основные показатели качества воды
Статьи по категориям
кредит Ощадбанк
Новости