Помилки під час монтажу теплої підлоги

Встановлення теплої водяної підлоги, як і монтаж будь-якого виду опалення, потребує певних навичок та грамотного підходу. В іншому випадку ви ризикуєте отримати неефективну систему обігріву будинку. При цьому найпоширеніші помилки зустрічаються у досить неочевидних речах. У цій статті ми розповімо про 12 моментів, на які обов'язково варто звернути увагу при монтажі теплої підлоги.

1) Розподіл терморегуляторів

Дана проблема дуже актуальна для тих випадків, коли власники будинків з двома і більше поверхами вирішують заощадити на кількості терморегуляторів, відмовляючись від установки одного модуля внизу або вгорі. В результаті це призводить до того, що температура збивається у всьому будинку - на нижніх поверхах тепла вічно немає, а ось нагорі, навпаки, настає нескінченна спека. Виправити такий недолік можна лише встановленням регуляторів на кожен з поверхів.

2) Укладання та монтаж термо-трубок

Один із найважливіших процесів у системі обігріву – розподіл тепла по всій поверхні підлоги. Його виконують пластикові трубки, ізольовані та розташовані один від одного на відстані, щоб тепловіддача йшла у строго визначеному напрямку. Неправильне розташування термо-трубок спричиняє порушення процесу розподілу тепла. Такий же згубний вплив на систему опалення надають неякісна ізоляційна прокладка, неправильний вибір товщини стяжок, не той тип насоса для циркуляції рідини, не герметичні з'єднання з колектором і порушення цілісності труб.

3) Зональний контроль

Зональний контроль переважно відповідає за відведення тепла по певних кімнатах, наприклад, спальні або кухні. Його відсутність тягне за собою рівномірний розподіл кількості тепла по всьому будинку, у тому числі кімнат, що пустують в даний момент часу. Також без зонального контролю неможливо підігріти потрібну кімнату в період сильних холодів. У результаті через цю помилку вся система обігріву стає майже марною для мешканців.

4) Кількість терморегуляторів

Крім відсутності балансу в регулюванні тепла, недостатня кількість терморегуляторів в будинку може спричинити великі витрати на утримання системи обігріву. Справа в тому, що один регулятор може керувати максимум двома тепловими контурами, а в тих випадках, коли три або більше контурів, процес розподілу потужності тепла порушується. В результаті система починає працювати в подвоєному режимі, через що витрати на електроенергію та воду зростають.

5) Неякісні терморегулятори

Третя помилка, пов'язана із цими модулями – використання неякісних терморегуляторів. Через це упущення вся схема опалення може зламатися буквально в один раптовий момент, коли один із регуляторів раптом відмовиться регулювати роботу теплового контуру. Зрозуміло, власник будинку про це дізнається лише тоді, коли система обігріву остаточно перестане працювати.

6) Розрахунок температури на покриття підлоги

Крім регулювання температури всередині системи обігріву, необхідно звернути увагу на температуру підлоги. Особливо це стосується дерев'яного покриття. В іншому випадку надмірне нагрівання може легко зіпсувати паркет або навіть дерев'яні дошки в підлозі.

7) Несумісні комплектуючі

При встановленні теплої підлоги слід уважно вибирати тип терморегуляторів. Саме для водяного опалення необхідні регулювальники відповідного типу. Також сумісність обладнання може виявлятися на рівні напруги модулів.

8) Комбіноване опалення

Іноді потужності водного обігріву буває недостатньо для підтримки тепла в приміщенні, у зв'язку з чим виникає потреба у використанні комбінованого типу опалення з радіаторів та термо-трубок. У цьому випадку необхідно також вибрати суміщений тип терморегуляторів з можливістю контролю зон із різною температурою. Якщо використовувати звичайні регулятори, то схема опалення працюватиме в незбалансованому режимі.

9) Відсутність контролю температур повітря та води

Погано налаштована система контролю витрати тепла в опаленні на кілька теплових контурів не призведе до поломки схеми обігріву, але спричинить підвищення витрат на експлуатацію. У деяких випадках сума утримання може зрости до двох разів.

10) Укладання електричної підлоги

Як і у випадку з водним, електричний варіант опалення теж вимагає грамотного укладання елементів, що гріють. Це стосується розташування теплових матів та кабелю щодо один одного, місць прокладання проводів підключення та показників електричних вимірів. Зрозуміло наявність пошкоджень на ізоляційному матеріалі так само позначиться на працездатності системи.

11) Потужність матів, що гріють.

Іноді у будинках не вдається розмітити опалення так, щоб було тепло у всіх приміщеннях. У цьому випадку власники будинків приймають свідомо неправильне рішення поставити в проблемну область мат, що гріє, більшої потужності. Як правило, належного результату це не дає, але навантаження на схему електроживлення значно підвищується.

12) Розташування теплових датчиків

При установці електричної теплої підлоги дуже важливо правильно розташувати температурний датчик. Він повинен бути розміщений між витками теплових кабелів на відстані не більше 50 сантиметрів від стіни. А якщо ні, то гарантовано будуть проводитися неправильно, що також вплине на неправильне налаштування системи.