Вентиляційна установка - сукупність декількох механізмів, що здійснюють переміщення повітря між будинком та зовнішнім середовищем. Таке обладнання може знадобитися у кількох випадках. По-перше, за наявності підвищеної вологості в приміщенні, що може бути небезпечним як для здоров'я людини, так і для цілісності квартири. По-друге, вентиляційні установки знижують кількість пилу. По-третє, неприємні запахи, які постійно перебувають у квартирі, можуть стати причиною покупки вентиляційної системи.

Складові частини

  • Повітряний фільтр - комплектуюча частина установки, яка служить для очищення повітря, що подається, а також підвищення ефективності всієї системи вентиляції.
  • Клапан – компонент вентиляції, який дозволяє перекривати весь вентиляційний канал. Може бути ручним чи електричним.
  • Вентилятор - основний елемент, що переміщає повітря з вулиці в приміщення, а також у зворотний бік на основі тиску, що створюється.
  • Рекуператор - прилад, який нагріває повітря, що подається в будинок, за рахунок тепла вихідного потоку.
  • Цей елемент знижує споживану потужність всього обладнання.
  • Калорифер - механізм, який нагріває вхідний потік за допомогою нагрівального елемента. Залежно від нього, виділяють електричний та водяний види. Останній їх приєднують, переважно, до системи гарячого водопостачання.

Відповідно до типу вентиляційних установок можуть додаватися ті чи інші елементи. Наприклад, шумоглушник, зволожувач, обладнання для знезараження повітря, розподільник та інші. Від їхнього розміщення залежить продуктивність функціонування всієї вентиляційної системи.

Принцип роботи

Схема циркуляції повітря у вентиляційній установці полягає в тому, що деяка частина повітря, що захоплюється з вулиці вентилятором, змішується з повітряними потоками, що виходять з приміщення. Фільтр виступає у ролі очищувача повітряних мас від пилу. Так, повітря, що подається всередину, має більш високу температуру в основному за рахунок рекуператора або наявних калориферів.

Види вентиляційних установок

За своєю функцією виділяють кілька видів:

  1. Витяжні: захоплюють повітря із будівлі.
  2. Припливні: виконують роль паркан повітряних мас із зовнішнього середовища.
  3. Припливно-витяжні: поєднують функціональність двох попередніх видів.

За структурою установок існують:

  1. Набірні складаються з окремих елементів, які послідовно з'єднують один з одним.
  2. Секційні: мають функціональні блоки, що збираються воєдино, виходячи з умов приміщення.
  3. Моноблочні: включають складові частини, які укомплектовують в один корпус. Він виготовляється з оцинкованої чи нержавіючої сталі та інших матеріалів.

Управління системою вентиляції

Усі елементи вентиляційної установки керуються за допомогою системи автоматики. Різні їх види припускають певний набір функцій, але основними завданнями автоматики є:

  • увімкнення та вимкнення обладнання на відстані,
  • підтримання заданої температури,
  • управління окремими елементами (рекуператора, вентилятора, зволожувача та інших),
  • контроль роботи всієї системи та інші функції.