Тиск у накопичувальному баку зворотного осмосуТиск у накопичувальному баку зворотного осмосу. Яким має бути, чому вода може не надходити і не виходити

Установки очищення на основі фільтрів зворотного осмосу є дуже ефективними, дозволяючи отримувати якісну воду для пиття та приготування їжі. Фільтри зворотного осмосу мають спеціальну конструкцію, яка забезпечує максимальний ступінь очищення, а також повністю автоматизовану роботу з відключенням від водопровідної мережі при заповненні накопичувальної ємності. Бак у системі виконаний з високоміцного корпусу із пластику або металевих сплавів зі спеціальним антикорозійним покриттям. Усередині передбачено спеціальну мембрану з еластичного матеріалу. Вона розділяє ємність на дві частини, верхню заповнює вода, що надходить, тим самим створюючи необхідний тиск для подачі в крани. Передача тиску відбувається через повітряний прошарок, який знаходиться в нижній частині під певним тиском. Для закачування повітря передбачено спеціальний ніпель, який знаходиться на корпусі і розташований трохи нижче за рівень установки еластичної мембрани.

Найважливіші моменти:

  • Показник тиску у баку: від 3 до 5 атмосфер;
  • Як проконтролювати: Цифровим чи механічним манометром;
  • Що робити, якщо показники нижчі за норму: закачати повітря компресором або автомобільним насосом;
  • Якщо тиск у нормі, а подачі води немає: забитий картридж або пошкоджено мембрану.

Який має бути тиск повітря

Зворотний осмос тиск у накопичувальному баку є одним із найважливіших робочих параметрів системи. Діапазон повинен становити від 0,3 до 0,5 бар. Перевищення показника може бути однією з причин того, чому бак осмосу не набирається, так як зворотний клапан, встановлений між фільтрами, буде автоматично закриватися, а напору води, що надходить, буде недостатньо для його відкриття. Занадто велике перевищення тиску може призвести до деформації і навіть розриву еластичного матеріалу мембрани, що спричинить необхідність повної заміни зворотного клапана.

Для контролю тиску в баку рекомендується використовувати електронний манометр, який підключається через ніпель і дозволяє зробити найточнішу оцінку показників. Якщо тиск впав занадто сильно, необхідно закачати повітря за допомогою автомобільного насоса або компресора, не забувши повторно перевірити показання після закінчення роботи.

Чому може падати тиск води

Фільтри зворотного осмосу є якісними та надійними пристроями, що мають тривалий термін експлуатації та мінімальні вимоги щодо технічного обслуговування. Періодично необхідно проводити профілактику та очищення, міняти картриджі, не допускаючи їх надмірного забруднення, яке може стати причиною того, що вода не буде надходити систему.

Іншим параметром, який необхідно періодично контролювати, є тиск у накопичувальному баку, який також необхідно перевіряти, стежачи за тим, щоб показники не опускалися нижче за три атмосфери. Частота обслуговування залежить від умов та інтенсивності експлуатації. Виконувати роботи можна самостійно, або звернувшись до спеціалістів із профільних організацій.