Дніпровська водопровідна станція побудована в 1939 році, її проектна потужність складає 600 тис. М3 на добу, середньодобова подача води становить приблизно 220 тис. М3.

На Дніпровській водопровідній станції використовується класична схема реагентної очистки води з відстоюванням і фільтруванням. Технологічні лінії складаються з змішувачів, горизонтальних відстійників сумісних з камерами реакцій і швидких фільтрів.

Через водозабірних ківш вода з р. Дніпро по сифонових водоводах приходить в водоприймальні колодязі насосних станцій першого підйому.

дніпровська водопровідна станція

У перший відсік водоприймального колодязя під всмоктуючі патрубки насосних агрегатів спочатку подається аміачна вода, а потім вводиться хлорне вода.

Фільтрована вода по водоводу приходить в цех озонування, де в барботажних камерах проходить обробку озоно- повітряною сумішшю. Це завершальний етап обробки – кондиціонування питної води.

Далі очищена вода надходить в резервуари чистої води і агрегатами насосної станції ІІ - підйому подається по напірних водоводах у водопровідну мережу.

на очисних спорудах для знезараження води застосовується рідкий хлор, який транспортується хлоропроводи з витратного складу на очисні споруди. Очищення води передбачає подвійне хлорування: під всмоктуючі патрубки насосних агрегатів першого підйому, і при необхідності, переважно в теплий період року, на вході до барботажний камерам озонування. Така технологія забезпечує окислення забруднень в річковій воді, а також бактеріальну стабільність питної води при транспортуванні її до споживачів.

З метою зниження вмісту токсикологічних показників питної води, в технології водопідготовки на Дніпровській водопровідній станції застосовується хлор-аміачний метод обробки води.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія проводить цілодобовий контроль якості води на всіх етапах очистки. Двічі на добу аналізується якість води джерела водопостачання р. Дніпро. Контроль здійснюється за трьома напрямками: хімічний, бактеріологічний, гідробіологічний. Лабораторія укомплектована аналітичними приладами контролю та необхідним обладнанням.

Джерело інформації: Київводоканал.