Деснянська водопровідна станція введена в експлуатацію в 1961 році. Проектна потужність становить 1 млн. 80 тис.м3 на добу, середньодобова подача води становить понад 600 тис м3.

На Деснянській водопровідній станції прийнята класична схема реагентної очистки води з відстоюванням і фільтруванням.

Деснянська водопровідна станція у всій красі, разом з багатьма підземними водосховищами. На тлі - правий берег Києва зі світловим будівлею Будинку торгівлі.

У 3 км від гирла річки Десни на лівому березі розташований водозабірних ківш. З водозабірних споруд по сифонних водоводах довжиною 2,7 км вода надходить на насосну водопровідну станцію ?? першого підйому. Далі по непарних водоводах довжиною 6,7 км вода подається на очисні споруди.

На майданчику очисних споруд розміщені три незалежних технологічні лінії. Проектна потужність першої лінії становить 380 тис. М3/добу, другої лінії - 300 тис. М3/добу і третій - 400 тис. М3/добу. До складу кожної технологічної лінії входять змішувачі, горизонтальні відстійники, сумісні з камерами реакції, і швидкі фільтри.

Спочатку вода надходить на змішувачі, що застосовуються для рівномірного розподілу і швидкого взаємодії реагентів з водою.

На початку змішування вводиться аміачна вода, хлор, флокулянт, коагулянт.

Для згортання застосовується сірчанокислий алюміній і гідроксид хлорид алюмінію.

Після обробки реагентами вода надходить в реагентні камери, де відбувається її повільне перемішування з утворенням нерозчинного гідроксиду алюмінію, який сорбує на себе зважені і колоїдні домішки.

З камер реакцій вода надходить у відстійники, де відбувається процес освітлення шляхом осідання забруднень.

Після відстійників освітлена вода надходить на піщані ф ільтри, в яких вона проходить через фільтруючий шар (зверху вниз) і потрапляє в дренажну систему, а потім в збірний канал.

Після фільтрів очищена вода надходить в резервуари чистої води, після чого агрегатами насосної станції ІІ підйому подається по напірних водоводах у водопровідну мережу.

На очисних спорудах для знезараження води застосовується рідкий хлор, який транспортується по хлоропроводах з витратного складу на очисні споруди.

на очисних спорудах проводиться подвійне хлорування: у змішувачі та резервуарі чистої води. Первинне хлорування проводять з метою окислення забруднень і первинного знезараження води, вторинне - забезпечує бактеріальну стабільність питної води при транспортуванні по водопровідних мереж до абонентів.

З метою зниження вмісту токсикологічних показників питної води, в технології водопідготовки на Деснянській водопровідній станції застосовується хлор-аміачний метод обробки води.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія цілодобово контролює якість води на всіх етапах очистки, а також якість річкової води в Десні.