Як підключити сушку для рушників до системи опалення

Колись їх можна було знайти тільки в модних ванних кімнатах готелів і розкішних будинках, сушарки для рушників тепер неймовірно доступні і легко додаються в будь-який простір, додаючи трохи розкоші в повсякденний досвід. Вони також відмінно підходять для збереження рушників свіжими та сухими, знижуючи ймовірність поширення вологого запаху по вашій ванній або пральні, а також діючи як джерело тепла, зберігаючи всю кімнату теплою. Найкраще, що при правильній підготовці та інструментах установка рушникосушки - це простий проект D.I.Y., який ви можете виконати всього за кілька годин! Скажіть "ні" холодним та вологим рушникам і щоразу вітайте розкішний душ.

Ви вирішили змінити вішалку для рушників. Реалізувати це бажання легко, тому що у вас є лише два варіанти:

 • Запросити майстра;
 • Встановити самому.

Тепер вам потрібно вирішити, яка рушникосушка буде встановлена. Є також два варіанти:

 • Сушка для рушників від системи опалення.
 • Електрична.

Порівнювати їх не варто. Вибір ми маємо зробити, відштовхуючись від технічної якості приміщення та близькості трубопроводів гарячої води або водяного опалення. Розрахувавши ціну та визначивши складність монтажних робіт, віддати перевагу одному з них.

Найчастіше встановлюються рушникосушки з водяним підігрівом. Ціна таких пристроїв можна порівняти з електричними. Їхня головна перевага полягає в охолодній рідині, за використання якої для цих цілей платити не доведеться. Купив сушки для рушників з підігрівом. Установка багато часу не займе. Просто майте на увазі, що перед зняттям старого приладу та встановленням нового обов'язково вимкніть подачу води.

Які інструменти та матеріали потрібні?

 • Сушка для рушників з підігрівом;
 • Консоль.
 • Поліпропіленові труби;
 • Зварювання.
 • Ніж для різання труб;
 • Фітинги та муфти;
 • Кульові крани.

Перед встановленням нагрівача зніміть старий, встановіть перемичку перепускного та шарового кранів, зварювання поліпропіленових труб.

Чому багато хто вибирає труби PPR?

По-перше, вони легені. По-друге, не схильні до корозії, коштують дешево. І найголовніше, для їхнього монтажу не потрібен громіздкий зварювальний апарат. Посилені спеціальним волокном, ці труби міцні та витримують високі температури. Наявність різних фітингів дозволяє з'єднувати поліпропіленові труби із металу. Монтувати їх дуже просто. Для цього існують спеціально розроблені зварювальні пристрої.

Як підключити сушку для рушників з водяним підігрівом?

Кінці нагрівача з'єднані пластиковими конструктивними втулками. При цьому необхідно враховувати нахил підводної труби до сушки для рушників. Зробити це необхідно в процесі потоку гарячої води і дати постояти в межах 6-12 мм по всій прокладці. Вода через сушку для рушників повинна текти зверху вниз, тому стояк подачі повинен бути підключений до верхньої розетки.

Регламентуються правила та максимальні відступи, які необхідно витримати між встановленим приладом та стіною. Для труб перетином трохи більше 23 мм це 35 мм, і якщо діаметр трохи більше 50 мм – 23 мм. Щоб очистити стіни від надмірних навантажень, що виникають під час температурної деформації гарячих труб, вся система закріплена не жорстко, а на опорних ніжках (кронштейнах). Після встановлення пристрою перевірте всі з'єднання. Якщо вони сухі, то все гаразд. Тобто тепер у вас є абсолютно нова сушка для рушників. Установка не зайняла багато часу, чи не так?