замовити дзвінок

  • Для чого потрібна буферна ємність?
  • Які бувають типи буферних ємностей?
  • З чого складається буферна ємність (теплоаккумулятор)?
  • З якими котлами і як застосовується ємність?
  • Розрахунок обсягу теплоаккумулятора

Для чого потрібна буферна ємність ; (теплоаккумулятор )?

для економії палива і енергії за рахунок для збору надлишків тепла, що виділяється котлом (як правило твердопаливним). А також, щоб топити котел у зручний і економічно вигідний час.

Які бувають типи буферних ємностей?

Буферні ємності (теплоакумулятори) бувають різний типів: накопичувальні стандартні, з фланцями під електричні ТЕНи, з одним або двома теплообмінниками або з вбудованим бойлером непрямого нагріву. теплоаккумулятор

  • Накопичувальні стандартні використовуються з джерелом тепла, в основному твердопаливним котлом, який нагріває ємність, має патрубки подачі і обратки теплоносія і безліч технологічних патрубків для розбору теплоносія .
  • з фланцем бак такого ж типу, як і стандартний, але має кілька фланців для монтажу електричних ТЕНів різних типів.
  • Акумулюючі баки, з вбудованими теплообмінниками, використовуються також з котлами, але мають вбудовані теплообмінники (їх може бути як один, так і два, залежно від моделей), до них можна підключити альтернативні джерела тепла, наприклад - сонячну установку.
  • і останній варіант - це буферні ємності з вбудованими бойлерами побічно нагріву, баки яких покриті емаллю. У деяких моделях, навколо бака, йде теплообмінник під сонячну установку.

З чого складається буферна ємність? 

Буферна ємність має циліндричну форму зі сферична кришками, виготовляється з чорнового металу товщиною від 4 мм в залежності від обсягу бака. Кришки влаштовані таким чином, щоб при підвищенні тиску в баку уникнути розриву. Стандартно поставляється без теплоізоляції, але деякі компанії врахували цей момент.

З якими котлами і як застосовується ємність? 

З електричними і твердопаливними. З електричними котлами буферна ємність використовується в основному для нагріву вночі за зниженими тарифами на електроенергію та використовується, вдень. У випадки з твердопаливним котлом, все на оборот. Котел топиться в зручний час для користувача час і для того щоб досягти максимального ККД котла, яке можливо при високій температурі. Якщо ж топити циклічно, то ККД суттєво знижується, і на стінках утворюється смоли, які проблематично чиститься.

Розрахунок обсягу буферної ємності

Розрахунок обсягу буферної ємності для твердопаливних котлів.

Чим більше енергії, що виділяється від палива, що спалюється, тим більше потрібно обсяг буферної ємності. Установка меншою акумулюючої ємності призводить до перевитрати палива, що спалюється і втрати ефективності системи в цілому.

Для розрахунку потрібно дізнатися

  1. кількість енергії, що виділиться при повному спалюванні палива Q=a * b * c
    1. кількість палива, яке можна завантажити одноразово в камеру згоряння або обсяг камери згоряння;
    2. теплоту згоряння палива кВт/кг

Калорійність деревного вугілля

8,6 кВт/кг

Калорійність кам'яного вугілля

7,0 кВт/кг

Калорійність паливних брикетів

5, 5 кВт/кг

Калорійність бурого вугілля

4,2 кВт/кг < /P>

Калорійність дров (березові, соснові)

3,8-4,8 кВт/кг

  1. коефіцієнт корисної дії твердопаливного котла, усереднені 75%
  2. кількість тепла, яке потрібно акумулювати – Q/2, тому що половина теплової потужності буде йти на нагрів системи опалення
  3. Отриману величину теплової потужності множимо на 860 і ділимо на ту різницю до якої котел буде нагрівати буфер Т=40С і отримуємо обсяг необхідного бака акумулятора.

Приклад: Твердопаливний котел 10 кВт, камера згоряння вміщує 15 кг палива (наприклад, кам'яного вугілля), ККД котла 75%.

Разом маємо: ((15 * 7,0 * 0, 75)/2) * 860/40=846 літрів

знижка

Запитання про Теплоаккумулятори:
✔️ Навіщо потрібен теплоаккумулятор?

для економії палива і енергії за рахунок для збору надлишків тепла, що виділяється котлом, щоб топити котел у зручний і економічно вигідний час.

✔️ чи може бути бойлер непрямого нагріву як теплоаккумулятор?

Бойлер непрямого нагріву підключається до водопроводу, а теплообмінники приєднуються до джерел тепла. Бак акумулятор підключається до джерела тепла, а до теплообмінників підключають або ще одне джерело тепла, або водопровід. Таким чином вода в бойлері непрямого нагріву гріється накопичувальним способом, а через буферну ємність в проточному режимі.

✔️Как підібрати теплоаккумулятор?

В першу чергу - розрахувати необхідний обсяг, далі необхідну товщину теплоізоляції, наявність Тена, матеріал бака, оптимальне робочий тиск, відповідні габарити.