1. Вибір типу колб — стандартні або нестандартні картриджі. Нестандартні колби, як наприклад Аквафор Вікінг (різних розмірів), навіть при виняткових технічних характеристиках змінних картриджів, покупець/споживач прив'язаний до одного виробника. Відношу це до гігантського мінуса, тому що ціна не регламентується (немає конкуренції), не завжди є в наявності (проблеми з постачанням, розмитненням), помилка на виробництві тощо У разі здійснення хоч одного фактора – куплена і встановлена ​​колба приречена. Тому вважаю правильним вибирати тільки фільтри з картриджами світового стандарту (за розміром).
колби фільтрів

2. Вибір розміру колб – в стандартних колбах можна виділити 4 типорозміру

  • Діаметр 115 мм, Висота 320 мм – ми називаємо Slim 10
  • Діаметр 115 мм, Висота 570 мм – ми називаємо lim 20
  • Діаметр 180 мм, Висота 330 мм – ми називаємо BigBlue 10
  • Діаметр 180 мм, Висота 590 мм – ми називаємо BigBlue 20

При монтажі так само варто враховувати довжину різьблення, тому що при відкручування колби її висота збільшується саме на цю довжину. Для колб Slim – 40 мм, для BigBlue – 55 мм.

3. Вибір матеріалу колб – абсолютна випадковість. Дивно так говорити, але досвід наводить на думку, що не всі дороге – краще, і навпаки (мова йде про пластикові колбах). У кожного виробника є регламент використання, температура, тиск. Проблеми були з різними виробниками, але зараз вже зупинилися на певному постачальнику – не дешево, але спати можна спокійно.

Прозора vs непрозора – не скажу що краще. Прозорі трохи дорожче, але з ними приємніше працювати, як при сервісі, так і просто споживачеві візуально. У нас ще жодне прозора колба не лопнула, можливо тому, що ми їх використовуємо набагато рідше.

Відносно металевих колб — проблем ще не зустрічали, хоча вибір невеликий.

4. Для гарячої води вважаю правильним використовувати тільки металеві колби, а не пластикові (скільки б вони не коштували). Є таке поняття як термічне розширення… Оскільки під час використання колби в ГВП вода може досягати і 50-80 градусів, то після споживання вода в колбі ставати кімнатної температури – 10-20 градусів. Чи не кожен матеріал здатний витримати велику кількість циклів розширення-звуження.

5. Для холодної води – без різниці, пластикові дешевше рази в 3 ніж металеві, але для зручності краще, звичайно ж використовувати однакові – виключно фінансове питання.

6. Латунна вставка vs монолітний оголовок. Викладаю особиста думка: латунна вставка – зайвий елемент, вірніше додатковий, чи не обов'язковий елемент, який вваривают в оголовок колби, що в будь-якому випадку знижує її міцність. Плюс латунної вставки – в неї набагато легше (і без ризику ушатать різьблення) вкручується інша різьблення. З монолітної пластикової горловиною інакше – вона набагато міцніше, герметічней (якщо так коректно буде висловитися). Мінус – якщо в неї що то вкручувати не по різьбі – пропали гроші.