На сторінці послідовно представлені басейни Дунаю, Дону, Південного Бугу, Вісли, Дністра і Дніпра.

Басейн річки Дунай

Басейн річки Дунай

Басейн річки Дон

Басейн річки Дон

Басейн річки Південний Буг

Басейн річки Південний Буг

Басейн річки Вісла

Басейн річки Вісла

Басейн річки Дністер

Басейн річки Дністер

Басейн річки Дніпро

Басейн ріки Дніпро

Проект в розробці

ми нанесли на карту самі річкові басейни України. Користувачеві потрібно клікнути на один з басейнів в меню зліва для того, щоб почати працювати з картою.

Після клацання карта прибирає всю зайву інформацію і залишає тільки обраний басейн і іконки (у вигляді « квітки ») на ньому . Ними на карті позначені місця, де співробітники Держводагенства забирають воду для аналізів. Якщо в « квітки » рожевіють пелюстки - значить, забруднення перевищує норму. Наблизити карту можна за допомогою подвійного клацання.

Якщо натиснути на іконку на екрані з'являється нове вікно з графіком і збільшеною « квіткою » ;. На графіку можна відстежити, як мінялася концентрація речовини-забруднювача в минулому, і якою вона є зараз. Що ж стосується « квітки » ;, кожна її пелюстка позначає певний параметр по якому оцінюють якість води. На пелюстки можна натискати для того, щоб побачити графік для обраного показника. Блакитний колір лінії графіка означає, що показник знаходиться в межах норми. Рожева частина лінії може мати різні відтінки в залежності від того, наскільки показник перевищує норму. Чим лінія яскравіше, тим більше перевищення.

Іконка « очей » над графіком перемкне відображення великого квітки на версію для користувачів з вадами зору. У цій версії пелюстки з діагональною смужкою означають неналежну якість за обраним показником, а пелюстки в точку - задовільну якість.

Щоб повернутися до попереднього (маленького) масштабу, знову клікніть на міні-карту потрібного басейну зліва від основної картки .

Над картою є кнопка « Хто забруднює річки в твоїй області » ;. Натисніть на неї і виберіть свою область зі списку. Ви отримаєте список підприємств, які, за офіційними даними Держводагентства, забруднюють річки в вашому регіоні. Ці підприємства відповідальні за значну частину забруднення в річках. На жаль, дані про точні координати місць, де вони скидають забруднюючі речовини відсутні.

Ви також можете скористатися інтерактивною інструкцією. Відповідна кнопка « Пуск інтерактивну інструкцію з користування карткою » знаходиться в нижньому правому куті карти.

У мобільній версії відображається тільки загальна картина якості води по басейнах українських річок, тому рекомендуємо переглядати проект на великому екрані (комп'ютер, ноутбук).