полиграфия 2Вода застосовується в зволожуючих апаратах офсетних машин, а також іншого поліграфічного обладнання. Є найважливішою частиною технологічних процесів. До очищення води і її якості пред'являються підвищені вимоги. Процес очищення виконується за допомогою спеціальних установок і хімічних складів.

Навіщо необхідне очищення

В процесі експлуатації поліграфічного обладнання до складу охолоджуючого розчину неминуче потрапляє пил, фарба, смивочние склади, порошки і т.д. Також можливо біологічне забруднення. Поява мікроорганізмів призводить до позеленіння, відкладенням на стінках резервуарів, утворення слизу і т.д. Крім того початковий хімічний склад води може містити дуже велику кількість певних елементів, що значно перевищує нормативні показники.

Характерними ознаками неякісного складу води є:

  • Висока жорсткість. Відкладення солі на валиках, утворюється вапняний наліт на шлангах, трубках, ванночках і інших конструктивних елементах, відбувається емульгування фарби.
  • Підвищений вміст карбонатів призводить до нестабільних значень показника рН;
  • Перевищення концентрації нітратів і хлоридів призводить відкладенням корозійно-активних солей;
  • Мікроорганізми призводять до зниження якості друку, зниження ресурсу обладнання і його швидкого виходу з ладу.

Як проводиться очистка

печатная фабрика 1Водопровідна вода без попередньої обробки не підходить для зволожуючих процесів, маючи низьку ефективність і несучи високі ризики швидкого зниження якості відбитків, поломки устаткування. Тому, для ефективного зволоження і стабільної роботи обладнання застосовують воду, що пройшла попередню підготовку, в процесі якої до складу додаються:

  • слабкі солі і кислоти;
  • буферні домішки;
  • спиртовмісні поверхових-активні речовини.

Вода повинна проходити контроль і корекцію складу за показниками рівня кислотності, жорсткості, а також електричної провідності. Як правило, контроль здійснюється перед запуском кожної великої парії друку.

Важливо! Використання дистильованої води не рекомендується багатьма виробниками техніки. Повністю обессоленную склад збільшує емульгування фарб, спотворює градацію, погіршує якість друку в цілому.

До основних методів підготовки води в поліграфії відносяться:

  • пом'якшення та видалення солей. Виконується за допомогою спеціальних іонообмінних фільтрів, установок зворотного осмосу, після яких проводиться корекція сольового балансу;
  • знезалізнення за допомогою спеціальних фільтрів, або застосування реагентів, які призводять до окислення металів. Також застосовується технологія аерації, з подальшим осадженням і видаленням домішок;
  • тонка механічна очистка, яка дозволяє максимально видалити суспензії і колоїди, що порушують рівномірність друку. Кращими є промивні фільтри тонкої механічної очистки з мембранами з титанових сплавів;
  • видалення легкорозчинних, а також органічних домішок, що виконується за допомогою сорбційно-осветлітельних установок, а також хімічними реагентами.

печатная 3