Водопідготовка - це спеціальний комплекс заходів, який продразумевает суттєва зміна якості води для утовлетворенія поставлених завдань. Весь процес здійснюється з використанням сучасних установок спеціального призначення. Пристрої, що призначаються для обробки води, повинні вибиратися з урахуванням вимог, які пред'являються споживачами до якісність води.

Які методи очищення застосовуються в пральнях і хімчистках?

Для високоякісної прання білизни, що використовується вода, повинна бути правильно підготовлена. Внаслідок цього, при вирішенні поставлених завдань не виникнуть ніякі неприємні сюрпризи.

При водопідготовки в пральнях часто використовуються різні системи і способи фільтрації. Спочатку, сюди варто віднести наступні методи:

 • Освітлення. З води видаляються зайві домішки, а виникнення осаду з'являється внаслідок додавання реагенту. Надалі, вода пропускається через спеціальний фільтр.
 • Пом'якшення. Цей варіант використовується в тій ситуації, коли мова йде про воду, де перевищений вміст різноманітних неорганічних солей. Цей процес дозволяє в значній мірі зменшити витрату використовується миючого засобу. Підвищується і термін експлуатації обладнання.
 • Знезараження. Застосовується опромінення ультрафіолетом, а також озонування.
 • Процес зворотного осмосу. Завдяки цьому видаляються зайві солі. У період очищення, все пропускається крізь спеціальну мембрану. Наявні там отвори дозволяють забезпечити проходження тільки одних єдиних молекул води. Самі ж домішки одночасно з цим, залишаються безпосередньо на самій поверхні.
 • Позбавлення від домішок заліза.
 • Фільтрація.

Які види обладнання застосовуються?

Для водопідготовки застосовуються наступні види обладнання:

 • Фільтри, що призначаються для тонкого очищення. Вони можуть бути мембранними або вугільними. Максимально ефективного результату можна досягти завдяки монтажу зворотного осмосу.
 • Пом'якшувальні фільтри.
 • УФ-знезаражувачі.
 • Системи контролю.
 • Озонуючі пристрої і т.д.

Яка вода використовується в пральнях?

Застосовується в пральнях вода повинна бути очищена. Весь процес ділиться на кілька технологічних схем. У першому варіанті мова йде про застосування методів флотації, а також нанофільтрації. Цей метод вважається багатоступеневим. З води видаляються нафтопродукти, а також зважені речовини. На третьому етапі вдається позбутися від розчинної органіки. Після наступних процедур, вода відправляється на грубу фільтрацію. Не обходиться і без нанофільтрації. Після всього цього вода стає чистою і може використовуватися в пральнях.

Друга схема - одноступенева. Тут використовується метод електрофлотокоагуляціі. Методика підходить для великих пралень. Не обійтися тут і без активації процесу флотації.

Яка вода використовується в хімчистках?

У всіх хімчистках обов'язково повинна застосовуватися система водопідготовки води. Вода повинна бути правильно підготовлена ​​і пом'якшена. Часто рекомендовано застосування води саме з мікробіологічної чистотою. Вона повинна мати наступні характеристики:

 • Жорсткість - не менше 1,5 мг / л.
 • Марганець - не менше 0,03 мг / л.
 • Залізо - не більш 0,3 мг / л.

Тут застосовуються найефективніші і повністю автоматизовані фільтри. Рекомендовано застосування установки для пом'якшення води, яка зменшує показники жорсткості. Не обійтися без установки, що служить для знезалізнення води. За рахунок цього, вдається видалити залізо, марганець і інші абсолютно непотрібні елементи. А установка зворотного осмосу призначається для корекції показників сольового складу.