вибір фільтра для водиПри виборі фільтра для води потрібно керуватися рядом факторів, які будуть описані в цій статті. Також в статті ми склали загальний рейтинг по брендам і порівнянням методи очищення. Даний рейтинг складено на підставі багаторічного досвіду нашої компанії і не переслідує рекламних цілей. Відразу хотів би просто - якщо чогось в цій статті не вистачає, вкажіть це нам в коментарі, ми працюємо для Вас.

Якщо Ви знайдете цю статтю корисною - поділіться їй, можливо вона буде цікава Вашим друзям і знайомим. Заздалегідь дякуємо.

При виборі фільтра для води потрібно керуватися рядом факторів, які будуть описані нижче. У статті ми склали загальний рейтинг фільтрів води по брендам, а також провели порівняння методів очищення води.

Порівняння за якістю деталей.

Розглядаючи і порівнюючи основні компоненти фільтрів, покупець може зробити аргументований усвідомлений вибір. Отже, коротко про функціональних складових в фільтрах:

  1. Колби – повинні бути виготовлені з якісного пластику, який не повинен неприємно пахнути. Крихкий пластик колби не здатний витримувати динамічні навантаження, гідроудари. Дуже важлива якість лиття – не повинно бути чітко вираженого литого шва, який часто є біля дна колби.
  2. Кронштейн – елемент, до якого прикручені колби – не повинен бути крихким або гнучким. Хороший пластиковий кронштейн досить масивний і здатний витримувати не тільки навантаження від колб, але і не гнутися при відкручування колб під час обслуговування. Ми вважаємо, що будь-який металевий кронштейн все ж краще пластикового.
  3. Картриджі, мембрана, постфильтр – охарактеризуємо в наступній статті. У коментарях напишіть, що б ви хотіли прочитати. Для отримання якісної води, вони можуть бути вирішальними факторами.
  4. Фітинги, підключення – фільтри води практично всіх виробників комплектуються ідентичними елементами, які візуально складно відрізнити, а ось якість і ціна яких може істотно різнитися. В цьому випадку краще керуватися загальним рейтингом торгової марки. Наша логіка, якщо в фільтрі більшість деталей якісні, ймовірність будь-яких неякісних елементів нижче.
  5. Крани для виведення очищеної води – в 99,9% все крани працюють коректно, питання вибору скоріше носить естетичний характер, тобто утвердившись з дизайном – не хвилюйтеся з приводу крана. Якщо він не буде нормально працювати, а це буде видно відразу, не важко буде його замінити. Єдине, що можна додати до рекомендації – уникайте крани з зовнішніми пластиковими деталями.

Методи очищення води.

При виборі системи очищення води мета, тобто скільки і для чого Ви хочете отримати очищеної води, і спосіб досягнення цієї мети (тобто метод очищення води) важливіше якості комплектуючих, але ми поставили це 2 пунктом, тому що наш рейтинг складено за брендами, а на сьогоднішній день майже всі торгові марки представляють весь спектр товарів - від глечиків і до напівпромислових систем.

 

Основна функція Усереднений ресурс Вердикт від Аква-Лайф
Фільтри-глечики - Видалення органіки, хлору
- Пом'якшення (не у всіх моделях).
До 300 л води - на 2-3 місяці (максимум)
Ресурс пропорційний кількістю фільтруючого завантаження, а її обсяг мінімальний.
Прийнятний як портативний або тимчасовий фільтр, не більше того . Дорогий в обслуговуванні, морочлів, мало ефективний.
проточні фільтри - Видалення органіки, хлору
- Пом'якшення (не у всіх моделях)
- Видалення заліза, марганцю, нітратів (індивідуально).
до 3000 л води - до 1 року, але не більше
За рахунок комбінації картриджів фільтри можуть виконувати різні функції, величезний плюс.
Хороший варіант для очищення водопровідної води від хлору і т.п., але видалення жорсткості і заліза часто не ефективно або невиправдано дорого, тому що ресурс знижується на порядок.
Системи ультрафільтрації Аналог проточних + Знезараження. Аналог проточних
Найчастіше мембрани прибирають до 0,1 мкм частинки, тому що тільки найбільші живі істоти… а в ідеалі 0,01 – 0,1 мкм.
У промислових обсягах ультрафільтрація – панацея, економічний і ефективний метод, а в побутовій сфері – жалюгідна альтернатива зворотного осмосу. Досить недкіе фільтри для води на ринку України
Системи зворотного осмосу Видалення всього з води - яка б вода не подавалася на виході придатна для пиття. До 1000 л/6-12 місяців
Картридж для підвищення мінералізації змінюється 1 раз на рік
80% надходить на фільтр води йде в каналізацію.
+ Вимагає мінімум уваги, вартість обслуговування як у глечика, а розрахований на будь-яку воду.
- Низька мінералізація – але питання в необхідності мінералізації не однозначне.

Ціна/якість по виробникам.

Аналіз проведений за брендами в загальному, а окремий продукт будь-якого з брендів може істотно відрізнятися в гіршу чи в кращу сторону.

Порівняння систем очищення – зворотного осмосу і проточних:

Пр-тель Анотація
Aquafilter Польща Ця ТМ є у всіх країнах Європи, всі продукти гідної якості, мають всі дозвільні документи. Бренд складно назвати "люкс", але їх обладнання працює довго і надійно
Platinum Wasser Німеччина Цінова категорія - середня, фільтри прості, але відмінної якості, порівняно компактні (з насосом). З'явилася нова лінійка фільтрів з швидкознімними картриджами.
BWT Англія, Франція Ідеально зібрані, відмінна комплектація, помірні ціни. За кілька років у компанії були перебої з витратними матеріалами. Поки це бентежить
Ecosoft Україна Лідер водоочистки в Україні, використовують якісні матеріали. Представлені 3 цінові категорії фільтрів, які відзначаються тільки комплектацією.
Raifil Корея Дійсно хороші системи, існують на ринку з 90-х, забезпечують гарантії, йдуть в ногу з сучасними технологіями.
Organic Україна Бренд пропонує стандартні питні фільтри з незначними поліпшеннями, класичним дизайном, принципом роботи і комплектацією.
Leader Польща-Корея Якісний, без зайвих "новітніх"; розробок, але ціна стандартної комплектації вище середньої, що аргументовано надійністю.
Aqualine Тайвань Тайвань під українським брендом, мізерно низький відсоток браку, відмінне поєднання ціни та якості. Періодично змінюється комплектація, але це можна виправити=)
Bluefilters Німеччина Досить неоднозначний бренд, розрахований на тих, хто вважає"найдорожче - найкраще";. Крім ціни, наріканій немає
FITaqua Польща Можна сказати - стандарт: надійний, простий, середнього цінового діапазону - гідні класичні фільтри.
Espring США Виробник одного фільтра Амвей. Висока якість, але вузька спрямованість (видалення хлору, запахів), не прибирає жорсткості, заліза, марганцю тощо.
Zepter Швеція Бездоганна якість обладнання, якщо не звертати уваги на стандартні картриджі і колби. Головна відмінність - сам фільтр захований в елегантному VIP-чохлі.
Роса Україна Виробник відрізняється від стандартів колбами, надає фільтрам рясну колірну гамму, пропонує безліч унікальних картриджів.
Crystal Китай Виробник дешевих фільтрів води, ризиковано для верхніх поверхів будинків - тому що гідроударів може розірвати колбу, але для приватних будинків - прийнятний варіант.
Аквафор росія Великий вибір фільтрів і картриджів, але якість елементів - дуже середнє. Єдиний"козир"- сорбент Аквальон власного виробництва.
Бар'єр росія Бренд пропонує поодинокі питні системи з використанням нестандартних швидко-картриджів. Досить ризикований вибір.
Гейзер росія Виробник прагнути задовольнити всі цінові категорії своїми розробками, які часто здатні дати високий результат.
Atoll росія-США Виробляються в Росії на заводі з сучасним закордонним обладнанням, де людський фактор мінімальний. Практично недоступний в Україні

Порівняння фільтрів - глечиків (ціна/якість):

Пр-тель Анотація
Brita Німеччина У Німеччині фільтри глечики - доочищення питної води, застосовуються виключно з використанням раніше підготовленої (очищеної) водою.
Dafi Польща Фільтр на 50 грн дорожче лідерів продажів - істотний недолік маркетологів компанії, при тому, що назвати відмінність - завдання не з простих.
Dewberry Німеччина Всі частини корпусу відлиті якісно - відмінний представник глечиків.
Electrolux Угорщина Продукт гідного середнього класу, властивий всім товарам ТМ Electrolux - економічно доцільний вибір.
Аквафор росія Виробник, у якого є продукт під будь-яке завдання, єдине питання клієнту - який у Вас бюджет?
Бар'єр росія Глечики на картинках набагато симпатичніше ніж "в живу", але низька ціна.
Гейзер росія Просто і сердито - якщо 200 грн не шкода за 100 грам активованого вугілля і пластикової ємності об'ємом від 1 до 3 л в милій картонній упаковці.
Наша Вода Україна Головне це комфорт при використанні і правильний дизайн - пропонується 12 кольорів глечиків з незначними відмінностями по формі - Hitec.
Роса Україна Оскільки стакан глечика за краще змінювати свій розмір від партії до партії, його верхня частина може як заходити з зусиллям, так і бовтатися, зате не дорого.

Підсумкова таблиця з рейтингами

Невеликий опис до таблиці нижче:
Середній рейтинг - середнє арифметичне оцінок за всіма зазначеними хар-кам.
Ціни - чим нижче ціна, тим вище оцінка.
Профанація - чим вище оцінка, тим чесніше і повніше надає виробник інформацію про свої продукти.

  Середній рейтинг Якість під колб Якість -у збірки Упаковка Ціни Якість під витратних матеріалів Асортимент Гарантії Профанація
Aquafilter 4,6 4 5 5 5 4 4 5 5
Ecosoft 4,5 4 5 5 4 5 3 5 5
Platinum W. 4,5 5 5 4 5 5 4 5 4
BWT 4,3 4 5 5 5 4 3 4 4
Raifil 4,3 5 5 5 4 4 4 5 5
Organic 4 4 4 4 4 4 4 4 4
Aqualine 4 5 5 4 4 4 4 4 4
Leader 4 5 5 3 4 4 4 4 3
Гейзер 4 4 4 5 5 5 2 4 3
Атолл 4 5 5 4 4 5 2 4 3
Bluefilters 3,9 5 5 5 2 4 3 4 3
Espring 3,8 5 5 5 3 5 1 3 3
Zepter 3,8 5 5 4 2 4 2 5 3
Dafi 3,8 4 4 4 4 4 2 4 4
Аквафор 3,8 3 4 4 3 4 5 4 3
Brita 3,6 3 3 4 4 3 4 4 4
Dewberry 3,6 3 2 4 4 4 4 4 4
Electrolux 3,5 3 4 4 3 4 2 4 4
Бар'єр 3,5 3 3 4 4 3 3 4 4
Cristal 3,5 3 2 3 5 3 4 4 4
Роса 3,3 2 2 4 4 3 5 3 3

Визначивши для себе кілька виробників можна почати порівняння фільтрів для води конкретних моделей. Список всіх фільтрів можна переглянути, перейшовши по посиланням.

Пийте чисту воду, будьте здорові ! З повагою, колектив "Aqua-Life".

Якщо скажете, що ознайомилися з цією статтею і підкажете як її зробити краще - ; ми з задоволенням зробимо на обраний фільтр хорошу знижку.

Крім статті рекомендуємо подивитися коротке відео про вибір фільтрів:

Так само пропонуємо до перегляду відео про те, як вибрати систему зворотного осмосу. У ній розбираємо їх принцип роботи та важливі особливості.

запитання про Фільтри для води :
✔️ Які бувають фільтри для води?

Все стаціонарні фільтри про принципом очищення ми поділяємо на проточні, системи зворотного осмосу і системи ультрафільтрації. З основними брендами і їх характеристиками Ви можете познайомитися в цій статті.

✔️ Який фільтр для води краще?

Краще той, який зробить Вам якісну питну воду, тобто видалить речовини, які її забруднюють. Проточними найкраще зм'якшувати воду, видаляти хлор і органічні домішки, з ультрафильтрацией ще й великі мікроорганізми,системи зворотного осмосу видаляють практично всі.

✔️ Як часто міняти картриджі?

Частота заміни картриджів залежить від якості води, що очищається і типу фільтра. В середньому ми обслуговуємо фільтр раз в 6 місяців, і коригуємо періодичність в процесі. Основні види послуг представлені тут.

✔️ Як обманюють продавці фільтрів?

Найчастіше пропонуючи фільтри дорожче 7000-8000 грн аргументуючи високим ступенем очищення. Найнебезпечніше - контрафакт, ширвжиток, відсутність юридичної особи та офіційної гарантії з чеком.