Нормальний рівень вологості необхідний сприятливого стану як приміщень, і людини. Найчастіше з підвищеною вологістю ми стикаємося у ванній кімнаті. Впоратися з цим допоможе витяжний вентилятор, проте спочатку слід розібратися в принципах роботи різних моделей.

Чому необхідний витяжний вентилятор

Надмірно вологе повітря у ванній кімнаті спричиняє такі негативні моменти, як поява грибка, чорної цвілі, що дуже шкідливо для дихальної системи. Люди із захворюваннями серцево-судинної системи, особливо з гіпертонічною хворобою, також схильні до негативного впливу підвищеної вологості. Більш того, вогкість і конденсат на стінах санвузла може спричинити відпадаючу плитку і корозію металевих поверхонь.

Можливі причини підвищеної вологості у приміщенні:

  • відсутність або слабка робота вентиляції як у самому приміщенні, так і у всьому будинку;
  • необслуговуваний, засмічений чи перекритий вентиляційний канал;
  • недотримання норм припливу повітря – герметичні вікна та двері, відсутність провітрювання;
  • недостатнє опалення приміщення;
  • волога у перекриттях, наприклад, після затоплення;
  • часте сушіння вологої білизни в приміщенні, наприклад банного рушника на обігрівачі.

Прибрати цвіль буде легко за допомогою відповідної побутової хімії, а усунути причину появи можна шляхом зменшення вологості за допомогою витяжного вентилятора.

Принципи вибору витяжки у ванну

При виборі вентилятора важливо звертати увагу на параметри самої ванної кімнати, а саме її площу, особливості природної вентиляції, кількість мешканців у квартирі чи будинку. Потужність приладу, що встановлюється, визначатиметься кількістю необхідного повітрообміну в приміщенні, тобто кількістю змін повітря в приміщенні за 1 годину.

Згідно з державними нормами, для визначення повітрообміну використовується дві формули:

  1. За кількістю людей: для цього необхідно помножити кількість людей на норму витрати повітря (25 м3 на одну особу).
  2. По кратності: об'єм кімнати множиться на норму кратності повітрообміну (2 для однієї людини, 4 для двох тощо).

При цьому слід звернути увагу на моделі із зворотним клапаном, який забезпечить захист від попадання у повітря ванної кімнати бактерій та пилу. Також варто враховувати діаметр вентилятора – він не повинен перекривати вентиляційний канал, інакше погіршиться вентиляція інших кімнат.

Ще один важливий параметр – рівень шуму, у нормі він становить 35 децибелів. Зараз багато тихих вентиляторів працюють саме за такого показника, але є деякі хитрощі для зниження шумності будь-якого приладу. Більш поглиблений в стіну монтаж вентилятора і передня панель, що щільно прилягає, знизять вібрацію і шум.

Як працює датчик вологості

У приміщенні датчик або гігрометр визначає відношення конденсату до маси повітря. Вимірюється такий показник у RH-одиницях та виражається у відсотках. Норму рівня вологості у ванній кімнаті Ви виставляєте власноруч, зазвичай цей показник дорівнює 60%.

Якщо рівень вологості перевищує зазначений, спрацьовує датчик і далі існує два шляхи вирішення проблеми. Ви можете ввімкнути вентиляцію і спостерігати за показником на дисплеї датчика, поки він не прийде в норму. Другий варіант – підключити датчик безпосередньо до витяжного вентилятора і тоді після перевищення норми вологості датчик передасть сигнал для початку роботи витяжки.

Якщо у Вас вже встановлений вентилятор, не турбуйтеся - Ви можете докупити датчик і підключити його в будь-який час.

Додаткові властивості вентилятора з гігрометром

Крім безпосереднього зниження вологості, існує ряд інших корисних функцій:

  • волого- та вогнетривкий корпус у різноманітних відтінках;
  • режими з однією та двома швидкостями;
  • робота по таймеру, який встановлює гігрометр – вентилятор не відключиться, доки не виконає роботу, навіть якщо Ви вимкнете світло у ванній;
  • плюсом вентилятора з датчиком також буде економічна витрата електроенергії, адже працювати такий вентилятор буде не завжди, а лише після відповідного сигналу.

Установка витяжного вентилятора з гігрометром стане гарним рішенням та допоможе усунути та попередити всі можливі проблеми, пов'язані з високою вологістю.