Щоб підвищити ефективність процесу видобутку криптовалюти, потрібно подбати про систему вентиляції у приміщеннях, де розміщується майнінгова ферма. Як це можна зробити, розповімо у цій статті.

Для чого потрібне охолодження

Безперервно працююча комп'ютерна техніка споживає багато електроенергії. Оскільки ферма є сукупність пов'язаних між собою постійно працюючих відеокарт, то, отже, вона виділяє дуже багато тепла в довкілля. Неминуча втрата електричної енергії призводить до перегріву приладу, що в свою чергу тягне за собою зниження продуктивної функції приєднаних один до одного пристроїв. Більш того, відбувається замикання мережі, і система швидко зношується. Як бачимо, все взаємопов'язане. Тому якісне охолодження просто необхідне.

Який варіант для мікроклімату оптимальний

Для майнінгових ферм потрібно встановлювати лише комплекс високотехнологічного обладнання, здатного підтримувати задану температуру, та кондиціонери напівпромислового типу.

Для вентиляції підходять такі види обладнання:

1. Канальні вентилятори. Ефект охолодження виходить рахунок використання двох видів даних пристроїв - першого отримання повітря і другого його витяжки.

2. Припливно-витяжна установка, яка надійно підтримуватиме необхідний температурний режим.

3. Припливно-витяжна установка з кондиціонером керується автоматично та має фільтри для збереження найбільш відповідного мікроклімату. Є наявність механізму розподільних повітродувів.

4. Іммерсійне охолодження полягає у відведенні тепла від працюючого обладнання. При цьому саме обладнання поміщають у ємність, наповнену спеціальною рідиною. Вона є технічною і готується за певною формулою.

5. Центральний кондиціонер із системою CoolDX передбачає додавання у вентиляційну систему секцій охолодження. Ця схема застосовна для приміщень, де є електрика та додатковий простір для встановлення приладів.

Формула розрахунку для зимового та літнього періодів

З настанням холодів краще забезпечити рециркуляцію. Її можна виконати за допомогою використання вже гарячого повітря, що надійшло назовні, щоб підігріти потоки. Для одного приміщення потрібно 1,4 кіловати. При цьому враховується температура потоку, що надходить (Т1 = 2 градуси) і значення повітря, що виходить - приблизно 20 градусів (Т2). Кількість тепла розраховується за заданою формулою і відзначається буквою Q. У результаті витрата повітря становитиме:

G = Q x 3600 / (Cp x 1,2 x (T2-T1)) = 14000 x 3600 / (1005 x 1,2 x (20 - 2)) = 2322 м3 на годину

У літній період оптимальна температура – ​​охолодження до 25 градусів.

Часті помилки

1. Ігнорування установки охолодного обладнання.

2. Використання звичайних настінних кондиціонерів, щоб багато не платити.

3. Непродумана система кондиціювання.

4. Монтаж апаратури в недозволеному місці.

5. Встановлення потужних кондиціонерів без урахування кількості серверів.

Майнінг-бізнес може принести величезний прибуток, якщо все робити правильно.