Лазні та сауни є популярним атрибутом заміських будинків, облаштовуючись у спеціально виділених приміщеннях, або окремих будівлях на ділянці. Однією з найважливіших інженерних комунікацій, яка має бути правильно спроектована та встановлена, є вентиляція. Недостатньо просто виконати отвори у стінах, які призведуть до втрат тепла, але не забезпечать правильний повітрообмін. Система вентиляції критично важлива для безпеки людей, а також впливає на комфорт під час процедур, довговічність самої будови, перешкоджаючи процесам гниття, утворення грибка та цвілі, а також іншим негативним факторам.

Основні положення

Проектуванням та облаштуванням систем вентиляції у лазнях та саунах повинні займатися представники профільних організацій, які виконають необхідні розрахунки, випустять креслення, підберуть необхідне обладнання та виконають його монтаж. Вентиляція повинна забезпечувати подачу необхідного об'єму повітря в приміщення в процесі банних процедур, а також його просушування після їх завершення. Незважаючи на те, що деревина для парних бань та саун проходить спеціальну обробку, постійна висока вологість все одно призводить до її гниття, утворення неприємних запахів, а уникнути негативних процесів допоможе якісна вентиляція.

Тип вентиляції

У лазнях та саунах можуть бути реалізовані будь-які типи вентиляції, включаючи:

  • природну, з повітрообміном, що відбувається за рахунок різниці температур та тиску повітряних мас усередині приміщення та зовні;
  • механічної припливної або витяжної, з установкою вентиляторів необхідної потужності та іншого обладнання;
  • комбінованого типу, яка в переважній більшості випадків є оптимальним варіантом.

Вентиляційна система непросто повинна забезпечувати необхідний обсяг повітрообміну, але й створювати найбільш комфортний для процедур мікроклімат у приміщенні, а також підтримувати його на заданому рівні. При розрахунку систем вентиляції повинні враховуватися безліч факторів, включаючи нормативні вимоги, площу приміщення та геометричну форму, висоту стель, тип встановленої печі та багато іншого. Відповідно до законів фізики, холодне повітря, яке знаходиться у підлоги приміщення, нагрівається і піднімається вгору до стелі, після остигання знову опускаючись вниз, таким чином формується кругообіг, при якому частина повітряної маси видаляється з приміщення природним або механічним способом, заміщаючись свіжим повітрям. вулиці.

Особливості облаштування вентиляції саун та лазень

При проектуванні вентиляції вибирають розташування віддушин:

  • припливні, що знаходяться трохи вище за рівень підлоги, на досить невеликій відстані від печі-кам'янки. Через них надходитиме свіже повітря. Розрахунок діаметра припливних віддушин виконують із розрахунку 1.5 див на квадратний метр приміщення. Таким чином, на парну площею 8 кв.м. знадобиться віддушина діаметром 12 см;
  • витяжні. Їх мають майже біля самої стелі, по діагоналі від припливних. Витяжні отвори відіграють надзвичайно важливу роль, оскільки саме через них з приміщення видаляється чадний газ.

Для того щоб мати можливість регулювання потоків та налаштування мікроклімату, на отдушинах встановлюються заглушки та жалюзі. Важливо не забувати відкривати затвори після банних процедур, щоб добре просушити приміщення.

До найпоширеніших помилок відносяться:

  • розміщення припливних та витяжних отворів на одному рівні, що не дасть абсолютно нічого, крім протягу;
  • монтаж віддушин на одній із стін приміщення, що також буде безглуздим і не зможе забезпечити повітрообмін;
  • неправильний розрахунок та проектування, надто маленький або надто великий діаметр віддушин.

Кліматична техніка

Облаштувати якісну вентиляцію, точно налаштовувати та підтримувати задані параметри мікроклімату, допоможе сучасна кліматична техніка. Таке обладнання випускається рядом вітчизняних та зарубіжних виробників, відповідно до вимог нормативів та міжнародних стандартів.

Припливні та витяжні вентилятори характеризуються високою потужністю, забезпечать необхідний повітрообмін, допоможуть підтримувати задані параметри мікроклімату. Для лазень та саун необхідно вибирати обладнання у спеціальному вологозахищеному виконанні. Весь асортимент таких моделей представлений у каталозі на веб-сайті інтернет-магазину. До кожної з них можна переглянути докладний опис та характеристики, особливості застосування та іншу інформацію. Вибір обладнання та кліматичної техніки для лазень та саун краще довіряти досвідченим фахівцям. Техніка постачається з комплектом технічної документації, монтажними схемами, посібником користувача з докладними інструкціями з налаштування та технічного обслуговування. Монтаж повинен здійснюватися професійними робітниками, з дотриманням усіх вимог нормативів, правил техніки безпеки та рекомендацій виробника. Також необхідно періодично здійснювати обслуговування, видаляти забруднення та засмічення вентиляції.