Вентиляція приватного будинку

Одним з головних показників комфорту та зручності у приватному будинку є наявність гарної вентиляції. Вона фактично виконує функцію джерела свіжого та чистого повітря в житлі, не кажучи вже про терморегулювання повітряного середовища. У цій статті ви зможете дізнатися, яку вентиляцію вибрати для приватного будинку та чим вона буде корисна.

Про вентиляцію

Наявність свіжого та чистого повітря у приватному будинку, як і в будь-якому іншому житлі, життєво необхідна для людини. На жаль, природний метод вентиляції через відкриті вікна та двері не завжди сприяє доступу кисню до приміщення через крайню неефективність та відсутність фільтрації. Тому єдиною оптимальною альтернативою для приватних будинків залишається встановлення системи каналів для циркуляції повітря. Вона добре справляється з циркуляцією кисню у приміщенні, забезпечуючи кожного мешканця свіжим і, що найголовніше, чистим киснем.

Види вентиляції для приватних будинків

Серед найбільш підходящих та найефективніших варіацій примусової вентиляції для приватних будинків виділяють три види – припливна, витяжна та гібридна. Перші дві мають зовсім відмінний один від одного метод роботи, тоді як третій варіант поєднує їх в одній системі.

Докладніше про кожен із видів:

  • Припливна – вид вентиляції, у якому повітряні канали монтуються в такий спосіб, щоб забезпечувати доступ повітря з вулиці додому. При цьому можливість видалення відпрацьованого кисню системою не передбачена;
  • Витяжна вентиляція, основна функція якої - видалення непридатного для дихання повітря з приміщення. Аналогічно припливною, функція забору у цій системі не передбачена;
  • Гібридна – комбінація з припливної та витяжної систем, яка може здійснювати видалення старого та доставку нового повітря до будинку. Переважно використовується як автономна система для житлових приміщень.

Кожна із зазначених систем вентиляції має свої переваги та недоліки, які безпосередньо залежать від спеціалізації обраного приміщення.