Канадський будиночок (або будинок із СІП-панелей) - це чудове рішення для помірного чи холодного континентального клімату. Такі будинки користуються популярністю у всьому світі, тому що їх будівництво дозволяє заощадити не лише час на проведення робіт, а й значну кількість грошей. Конструкція із СІП-панелей має безліч плюсів у порівнянні зі звичайними блоковими будинками, але також і досить суттєві особливості у проектуванні. Ця будова просто не може обійтися без хорошої системи вентиляції для забезпечення безперервного повітрообміну в приміщеннях.

Розглянемо переваги будинків із СІП-панелей:

  • використання екологічно чистих матеріалів;
  • він дуже ефективний для збереження тепла у приміщеннях;
  • гарна звукоізоляція;
  • стабільність конструкції та зносостійкість;
  • висока швидкість будівництва; сучасна технологія;
  • доступність за рахунок невисокої ціни та простоти складання панелей.

При цьому такі серйозні переваги зумовлюють ряд істотних недоліків, яких можна уникнути, якщо вчасно продумати систему вентиляції. У Європейському союзі будинки подібного типу без вентиляції заборонено здавати в експлуатацію. У нашій країні деякі безвідповідальні підрядники реалізують такі проекти «під ключ» без вентиляції. Такий будинок може зовні виглядати якісним та закінченим. Проте, подібне порушення технологічних норм створює вкрай некомфортні і навіть небезпечні умови для здоров'я людей, які проживають у такому будинку.

Причини необхідності встановлення вентиляції в будинку із СІП-панелей:

  • Конструкція подібної будови повністю герметична (як на підводному човні), тому повітрообмін через стіни чи дах не відбувається;
  • Усередині приміщень накопичуються неприємні запахи, волога не випаровується природним чином, згодом може з'являтися пліснява, грибок тощо;
  • Відсутність свіжого повітря негативно впливає на здоров'я мешканців, а від підвищеної вологості можуть зіпсуватися меблі або оздоблення;
  • Провітрювання також вирішує проблему, т.к. повітря, що надійшло, схильний до конденсації;
  • У будинку із СІП-панелей дуже спекотно влітку, адже тепло зберігається і утримується, а природне охолодження не передбачено його конструкцією.

Часто питання з відсутньою вентиляцією виникають вже після ремонту та заселення. Без технічної освіти досить складно визначити, що будинок спроектований невірно і проживання в ньому може перетворитися на кошмар. Встановити систему повітрообміну можна і після закінчення ремонтних робіт, але це вимагатиме додаткових грошових та тимчасових витрат. Найкраще продумати вентиляцію ще на етапі проектування та збирати панелі вже з урахуванням місць для повітроводів.

Технічно правильно реалізований повітрообмін допоможе вирішити проблему з нестачею свіжого повітря та неприємними запахами. Щоб забезпечити охолодження приміщень влітку, простий вентиляції недостатньо. У будинку потрібно змонтувати спліт-систему кондиціонерів у кімнатах для відпочинку та сну. Недорогі побутові кондиціонери відмінно впораються із завданням влітку та допоможуть забезпечити комфорт та затишок у будинку з СІП-панелей у будь-яку пору року.