Сьогодні практично у кожного власника квартири встановлені пластикові склопакети. Такі вікна мають як ряд переваг, так і ряд недоліків. З плюсів даного виду склопакетів можна виділити наступні характеристики:

- забезпечення високого рівня комфорту;

- збереження тепла в будинку;

- низька проникність повітря, застерігає від виникнення протягів.

Проте разом з тим пластикові вікна можуть принести і свої мінуси. Серед таких таких можна відзначити:

- виникнення підвищеного рівня вологості в приміщенні;

- поява неприємних запахів;

- ризик виникнення цвілі і зловредних грибків.

Причиною появи таких проблем є неефективна система вентиляції. Існують або робочі способи позбутися від даних проблем? Безумовно, так.

Перший спосіб: Використання рекуператора

Рекуператор представляє собою по суті пристрій для провітрювання приміщення. Даний прилад має невеликий розмір, що дозволяє зручно і швидко його розміщувати в потрібну кімнату при необхідності, а також не хоч не займає 

Середня площа, на яку розраховано пристрій, становить приблизно двадцять сім квадратних метрів. Проте рівень можливостей у кожній окремої моделі і марки приладу різний.

Якщо вам необхідно провітрювати більше габаритне приміщення, то доведеться придбати два, подібних прилади, або один, більш потужний.

Який принцип роботи рекуператора?

Працює дане пристрій за наступним принципом: пристрій вбудовується в стіну. Одна сторона виходить всередину приміщення, а друга – назовні, на сторону вулиці. Внутрішньокімнатна частина пристрою призначена, для того, щоб забирати повітря з приміщення, після чого утилізувати його назовні. Зовнішня|ж|

Другий спосіб: Система припливно-витяжного виду

Даний агрегат представляє собою особливий пристрій, що складається з декільком важливих частин:

1. Рекуператор.

2. Фільтр очищення.

3. Автоматика.

Який принцип роботи даної установки?

Розглянута система системи працює за наступним принципом: один з вентиляторів працює, забезпечує приплив повітря, а другий працює в ролі витяжки. Фільтр в пристрої грає також важливу роль: он очищає вступник в приміщення повітря від вуличного пилу, бруду і інших зловредних речовин. За допомогою допомоги рекуператора, повітря, що надходить в квартиру в холодні часи року, може встигнути зігрітися в процесі роботи приладу. Таким чином, люди, що живуть в кімнаті, зможуть відчувати себе комфортно і перебувати в прийнятній температурі повітря.

У жаркі ж періоди року, навпаки, можна встановити прилад для охолодження повітря всередині системи провітрювання. Це також забезпечить комфортну атмосферу в приміщенні.

Основною перевагою подібної установки є, безперечно, можливість регулювати температуру поступаючого в квартиру повітря.

Крім інше, дане пристрій здатне забезпечувати провітрювання приміщення практично якої угодно площі. Справа в тому, що система припливно-витяжного вигляду є досить потужною, завдяки чому може провітрювати величезні приміщення.

Особливості застосування приладу

Даний прилад, через свою потужність, має деякі особливі рекомендації до застосування. Наприклад, спеціалісти радять мати в своєму розпорядженні подібний пристрій у будь-якому окремому приміщенні. Справа тут в тому, що воно часто часто видає досить гучні звуки, що може заважати жителям квартири засипати ввечері або просто займатися своїми справами. Як рекомендованих приміщень часто згадують балкон, або коридор.

Третій спосіб: Вентиляція природного типу

Подібна система вентиляції представляє собою природну вентиляцію, що має віконні, або стінові клапани і витяжні вентилятори.

Який принцип роботи даної системи?

Працює така установка наступним способом: через віконні пластикові клапани, вмонтовані у вікно, в квартиру надходять притоки свіжого повітря. Також свіже повітря може надходити в приміщення і за рахунок альтернативи віконним клапанам - стінові провітрюючі клапани, таким ж образом вмонтовані .

Якщо говорити конкретно про віконних клапанах, то вони зазвичай розміщуються прямо у вікні. У самому вікні робиться отвір (або кілька отворів, в залежності від потреби), розміри якого заздалегідь визначаються і відзначаються на віконній поверхні. Проводиться робота спеціалістами. Самостійне виконання даної завдання крайне не рекомендується самими професіоналами.

Якщо ж розглядати другий способ вентиляції природного типу, є стінні клапани, в даному випадку конструкція виглядає трохи інакше. В стіні виробляються отвори, в і і встановлюють вентиляційний клапан. Крізь спеціальну решітку в стіні, в кімнату потрапляють притоки вуличного повітря.

Така установка є, мабуть, найбільш простою і бюджетною з усіх розглянутих. Проте вона має і свій недолік: відсутність можливості регулювання температури що надходить повітря.