Види газових опалювальних котлівГазові опалювальні котли підлогового типу вже називають класикою жанру, а деякі фахівці вважають їх застарілими для експлуатації в наш час. Цей тип котлів з'явився на ринку кілька десятиліть тому, і зараз їх популярність не знижується завдяки їх корисним характеристикам.

У продажу зараз є 2 різновиди таких апаратів:

1. Тип приладів, де працюють пальника атмосферного типу (з принципом змішування газу з повітрям), і ті, в яких застосовується наддув. У цих приладах застосовуються знімні, вентиляторні та навісні різновиди пальників.

У кожній з цих різновидів є свої нюанси. Вартість подібних котлів порівняно невисока, тому на ринку вони постійно затребувані.
Такі прилади застосовують в будівлях, де відсутня додаткова ізоляція звуків.

2. Котли з використанням наддуву . Вони дорожчі, але їх корисна віддача вище в порівнянні з приладами, де застосовують атмосферні пальники. Цей тип апаратів не боїться стрибків тиску, але стають непрацездатні при відключенні електрики.

Котли на природному газі - це багатофункціональні прилади. Якщо виникне потреба, то пальник легко замінюється на іншу, цей процес зазвичай займає небагато часу. А сам опалювальний прилад має перевагу через здатність гнучко перебудовуватися на інші види рідкого палива.

В тих апаратах, де застосовується наддув, пальник змінного типу - це запорука підвищеного терміну експлуатації приладу, і таку пальник завжди можна придбати , як змінне деталь, окремо від приладу. А котли, де застосовуються атмосферні пальники, являють собою цілу, нерозбірну конструкцію.

газові опалювальні котлиХоча у котлів з атмосферними пальниками є свої переваги: ​​

• вони більш економічні;

• зручні і компактні.

• ці конструкції підходять для невеликих будинків.

Котли цього типу зручні в тих будинках, де господарі вважають за краще опалювати приміщення рідко, і котел служить лише для підтримки потрібної температури. Для будинків великої площі підходящий варіант – це котли з наддувом.

Нюанси пристрої апаратів

Для виготовлення теплообмінника використовують сталь або чавун. Теплообмінники з чавуну служать довго, але сплав досить крихкий, тому їх можна легко пошкодити при установці. Але чавун не любить жорсткості води і високої температури.

Теплообмінники зі сталі підходять найбільше, але у них теж є свої мінуси - вони бояться іржі. Підлогові конструкції бувають залежними і працюють автономноот електрики. При виборі котлів за цим критерієм враховують стабільність надходження електроенергії.

За потужністю газові підлогові котли бувають:

  • одноступінчастими;
  • двоступінчастими;
  • з можливістю регулювання потужності.

Апарати з функцією модуляцією (регулятор потужності) відрізняються високою початковою вартістю, але при подальшій роботі дають можливість економити газ, у них є гнучке регулювання споживання палива.

Крім того, такими котлами користуються спільно з нагрівачами води (бойлерами), а завдяки зниженню частоти виключення пальника, збільшується термін служби котлів.