В цьому статті ми розберемо основні особливості роботи електричних котлів . Купити найбільш підходящий електрокотел для обігріву вашої квартири, заміського будинку, майстерні та інших приміщень досить непросто. На ринку представлена ​​продукція більш ніж 20 виробників, у яких не один модельний ряд котлів, що відрізняються в управлінні і комплектації.

різні електричні котлиЩоб не помилитися з вибором доведеться почати з визначення тепловтрат будівлі , яке належить опалювати.

  • Це можна зробити самостійно, знайшовши в мережі інформацію з уже зробленими розрахунками щодо будівель, схожих з вашим.
  • трохи складніший, але точний спосіб - самостійно скористатися спеціальними онлайн-калькуляторами, правда це зажадає від вас трохи часу і посидючості.
  • Ну а перфекціоністи, які не обмежені в засобах, можуть звернутися в найближчу проектну організацію, і досвідчені фахівці проведуть розрахунки максимально точно.

Потужність електрокотла повинна перевищувати обчислене значення тепловтрат, приблизно на 10% . Якщо ви так само збираєтеся підігрівати з його допомогою воду, включивши в систему опалення бойлер непрямого нагріву слід врахувати і ці енерговитрати.

Наступним фактором виділимо площа поперечного перерізу проводів , що йдуть від розподільного щитка до котла. Чим менше перетин, тим більше електричний опір, проводка може нагріватися, крім зайвої витрати електрики, це може бути небезпечно. Тому під такий потужний джерело споживання енергії, як електрокотел, слід прокладати кабель з більшою відповідальністю .

Після того, як зроблені всі попередні розрахунки, в результаті яких ви тепер точно знаєте, котел якої потужності вам необхідний, можна перейти до розгляду інших критеріїв, згідно з якими спектр пропонованих на ринку моделей буде звужуватися, щоб залишилися варіанти найбільш точно відповідали вашим потребам і можливостям.

За способом підігріву теплоносія електричні котли діляться на три види:

  • ТеНові;
  • електродні;
  • індукційні.

При однаковій споживаної потужності вони справляються зі своїм завданням з різним ступенем ефективності. ;

У чому принципові відмінності цих технологій, їх мінуси і плюси:

ТеНові . Самим недорогими і найбільш поширеними є котли, генератором тепла в яких є ТЕН (трубчастий електронагрівач), що представляє собою трубку з металу - сталі, міді, алюмінію або титану, всередині якої знаходиться ніхромовий спіраль, що нагрівається завдяки високому питомому опору. Простір між нею і стінками трубки заповнене кварцовим піском або іншим діелектричним наповнювачем, тому температура в Тене передається по своєрідною ланцюжку: від нитки - піску, від піску - трубці, після чого трубка нагріває вже сам теплоносій. Відповідно, є невеликі втрати при переході від ланки до ланки. Номінальна потужність в таких котлах досягається стрибкоподібно, приблизно через 10-15 хвилин після включення. Як правило, в баку котла розміщено кілька ТЕНів, які працюють прі не високих навантаженнях по черзі, що робить їх знос рівномірним. Паспортна потужність котла дорівнює при цьому їх сумарної потужності. Так як прямий контакт нагрівається спіралі з водою відсутній (діелектрик відіграє роль роздільника), короткого замикання і пробоїв можна не боятися. Головна проблема подібних котлів полягає в іншому: Поверхня Тена контактує з водою, в результаті чого на ній відносно швидко з'являється накип, яка може поступово вивести котел з ладу. Щоб уповільнити цей процес або навіть повністю його уникнути, краще використовувати в системі пом'якшену або дистильовану воду. Хоча і звичайна вода під час циркуляції по замкнутому контуру, поступово втрачає більшість знаходяться в ній солей жорсткості. Від перегріву теплоносія котли захищені термостатом, при вкрай рідкісних умовах ТЕН ризикує перегрітися і вийти з ладу.

Електродні . Основу конструкції електродного котла складають два електроди, поміщених в теплообмінник. Теплоносій, спеціально підготовлена ​​вода або рідина на основі етиленгліколю, виступає в ролі електроліту, проводячи струм починає нагріватися відразу ж після включення котла, виводячи його на необхідну потужність в кілька разів швидше, ніж за допомогою ТЕНів. Слід підкреслити, що електродні котли набагато більш економічні і для забезпечення тієї ж теплової потужності, що і ТеНові, споживають значно менше електрики. Добре себе показують електродні котли і в умовах нестабільної напруги, навіть якщо воно падає аж до 180 В. До мінусів даних котлів можна віднести їх більш високу вартість, також додаткові витрати на теплоносій, необхідність надійного заземлення і те, що електроди доведеться періодично чистити або ж змінювати в разі повного зносу.

Індукційні котли наймолодші в сімействі електричних котлів. Хоча випуск побутових моделей почався тільки в 90-х роках, їх частка на ринку до сих пір вкрай мала. Ця технологія успішно використовувалася для опалення різних виробничих площ. Принцип роботи у них досить складний і нагадує трансформатор або зварювальний апарат. Серцем котла служить індукційна котушка, що створює магнітне поле і спрямовуюча його на сердечник, в ролі якого виступає система сталевих труб з протікає по ним теплоносієм. Індукційні котли дуже економні, пожежобезпечні, компактні і довговічні. Термін їх служби складає неймовірні 30-40 років. Через відсутність прямого контакту нагрівального елементу з теплоносієм проблема накипу для них не така критична. За даним видом котлів претензії можуть бути в першу чергу до його доступності, ціннику і масі, оскільки важать вони від 20 до сотні кг, незважаючи на досить скромні габарити.

електрокотел всерединіА що стосується вартості, то при виборі між цими трьома типами котлів, слід враховувати ще й те, наскільки вона корелює з його окупністю за рахунок більшої ефективності перетворення електроенергії в тепло. Не забувайте про доступність і простоту проведення сервісних і ремонтних робіт.

Розрізняються електричні котли і по кількості нагріваються ними контурів один для опалення, два – для опалення і приготування гарячої води. Найбільшою популярністю користуються одноконтурні моделі, призначені тільки для систем опалення. І хоча двоконтурні котли відмінно справляються із завданням гарячого водопостачання, причому цілий рік, все-таки через їх більш високу вартість, а головне, набагато більшого енергоспоживання, використовуються вони в порівнянні з одноконтурними, значно рідше. ТеНові котли для гарячого водопостачання частіше працюють в комбінації з бойлером непрямого нагріву.

Чергове розподіл на категорії, що звужує вибір, залежить від того, наскільки потужний котел, згідно з проведеними вище розрахунками, вам буде потрібно. І якщо його потужність не перевищила 10-12 кВт, то ще можна знайти модель, яка працює від напруги в 220В . Для більш ненажерливого котла доведеться підключати будинок до т рёхфазной мережі в 380В , а це на жаль, додатковий клопіт - витрати на проводку силового кабелю і можливо на дозвільні документи.

Основна маса побутових котлів виробляються для настінного монтажу, підлогові само як правило призначаються для опалення великих приміщень.

Порівняємо два способи регулювання потужності котла:

  • східчасто. Цей варіант часто зустрічається в ТЕНових котлах. У цьому випадку один з нагрівальних елементів, забезпечує половину потужності котла, і два, що залишилися дають по 25% нагріву відповідно. Тому він може працювати на 25, 50, 75 або 100% від максимальної потужності.
  • плавно. Досягається вона за рахунок використання реостата. Але цим приладом комплектуються в основному дорогі моделі.

Котлу можна задати необхідну температуру теплоносія, котел включить нагрів, а коли теплоносій її досягне - вимкне.

Автоматика може працювати з допомогою механічних та електронних терморегуляторів.

  • Механічний терморегулятор перериває нагрів котла при досягненні заданої температури теплоносія. Коли вона опускається нижче заданого значення, він знову включається. Це простий і дешевий спосіб, але не найточніший – температура теплоносія на виході з котла може на 2-3 градуси відрізнятися від температури нагрівальних елементів (батарей, теплих підлог, конвекторів).
  • Електронні терморегулятори коректують температуру за допомогою виносних датчиків, які передають дані в блок управління котла. Оснащення такою системою сильно підвищує його вартість.

В наступній статті ми детально розберемо технічні характеристики ТЕНових електричних котлів. Порівняємо основних виробників, поширені моделі, використовувані технології.

В нашому магазині представлений великий асортимент обладнання для опалення. Дуже сподіваємося, що інформація була корисною для Вас і заощадила трохи часу.