Сучасні системи кондиціонування дивують розмаїттям форм і розмірів. Людина, задуманий про придбання даного гаджета, задається питанням: який кондиціонер краще вибрати для квартири? Для цього необхідно розбиратися в видах цих пристроїв, їх потужності і способах монтажу.

Види кондиціонерів

кондиціонер для квартириНайголовніший параметр, для вибору якісного та функціонального кондиціонера - площа кімнати, в якому він буде встановлений. Саме від цього показника залежить потужність кондиціонера, так як в іншому випадку він не буде справлятися зі своїм безпосереднім завданням. При цьому він не повинен бути надто потужним: в такому випадку процес охолодження кімнати буде надзвичайно витратним.

  • Віконні кондиціонери. Це досить дешевий і зручний варіант кондиціонування, при якому пристрій встановлюється в кватирці. Всі елементи конструкції зібрані в єдиному блоці, через що кондиціонер займає мало місця. Однак поступово така система втрачає популярність через надмірний рівень шуму під час охолодження приміщення.
  • Мобільні кондиціонери. Цей варіант оптимальний для людей, які не мають власного житла. Такий кондиціонер можна легко переносити з місця на місце, так як його не потрібно монтувати в стіни або стелю. Однак така модель виробляє багато шуму і може охолодити тільки невеликі приміщення, розміром до 25 кв.метрів.
  • Спліт-системи. Це найбільш поширена система охолодження, що складається з двох основних блоків. Один з них монтується поза приміщенням, другий всередині. Спліт-системи практично безшумні, займають мало місця і мають можливість регулювання потоків повітря. Кондиціонер з легкістю справляється з приміщеннями до 90 кв. метрів, через що вважаються найкращим варіантом для квартир.
  • Мульти-спліт-системи. Даний кондиціонер відрізняється від попереднього кількістю внутрішніх блоків. Через це його можна встановлювати в різних кімнатах. При цьому зовнішній блок тільки один, що не псує фасад будинку. Основним мінусом такої системи є висока вартість пристрою.
  • Напольно-підстелеві системи. Це дуже зручний пристрій, механізм якого встановлюється на стелі або нижній частині стіни. Блок має невелику глибину, через що не займає багато простору. При установці пристрою на стелю, потоки повітря направляються горизонтально уздовж нього. Якщо на стіні, то вгору. Така система здатна охолодити приміщення до 200 квадратних метрів.

Який кондиціонер краще вибрати для квартири? Зрозуміло, необхідно відштовхуватися від розмірів приміщення. Якщо воно невелике, віддайте свою перевагу компактним і функціональним системам. В інших випадках сучасна спліт-система стане кращим рішенням для охолодження кімнати в спекотний літній день!

Установка кондиціонера в квартирі робить життя комфортнішим. У цьому випадку важливо правильно вибрати обладнання та розмістити в зручному місці. Більшість таких приладів просто регулює температуру всередині, але не дозволяє повітрю потрапляти ззовні і вільно циркулювати. Зрозуміло, що важливіше, коли в кімнаті тепло. Але якщо відчувається брак повітря, стає нічим дихати, перебувати там некомфортно. Виходячи з цього, потрібно знати особливості приладів та знайти підходящий варіант.

Типи обладнання

Кондиціонери для домашнього користування розрізняються по:

  • способу установки;
  • габаритам, і вазі;
  • наявності зовнішнього блоку.

Прилади без зовнішнього блоку - це моноблоки і мобільні кондиціонери. Вони легкі і вільно переміщаються в потрібне місце. Встановити можна навіть у віконному отворі.

рекомендації по вибору кондиціонераСпеціальна труба дозволяє виводити тепле повітря і позбавлятися від конденсату. Їх рекомендується встановлювати в невеликих приміщеннях або на дачі. Таке обладнання легко знімається на зиму, якщо господарі приїжджати не збираються.

Спліт-системи - представники групи стаціонарних кондиціонерів. Вони мають два блоки: зовні і всередині приміщення. Надійна система системи очищення повітря, кілька режимів і можливість обігрівати приміщення є відмінними рисами такого обладнання.

Але стаціонарні кондиціонери теж різняться за функціональними властивостями і способу установки. Вони можуть бути канальними і навісними.

Останні складні в монтажі, вимагають створення додаткових конструкцій. Але при цьому потужні і встановлюють їх у приміщеннях площею понад 50 квадратних метрів.

Інверторні системи мають вбудований компресор, регульований по потужності. Таке обладнання випускається більшістю виробників кліматичної техніки.

У даних кондиціонерів низький рівень потужності і енергоспоживання. Вони можуть обігрівати приміщення. Але складність установки і висока вартість роблять його не дуже популярним у споживачів.

Вибір потужності відповідно до розміру приміщення

Перш ніж купувати кліматичне обладнання, необхідно дізнатися розмір приміщення, в якому воно буде встановлено. Крім того, на вибір впливає, наскільки часто в кімнаті буває сонце. Це важливо для підбору системи охолодження.

Згідно з нормами на 1 м² площі необхідна потужність в 100 Вт, щоб кондиціонер працював ефективно і безперебійно. Це потужність охолодження.

Про технічні характеристики приладу можна дізнатися з додається до нього. Але, щоб бути впевненим, що прилад впорається із завданням, необхідно вивчити відгуки покупців, поцікавитися у продавця якістю товару і взяти обладнання трохи більшої потужності, ніж необхідно.

шумові характеристики

Не менш важливо перевірити рівень шуму кондиціонера. Особливо - якщо він буде стояти в спальні. За цим показником лідирують спліт-системи. У них зовнішній блок знаходиться за межами квартири і значить, його менше чути.

Максимальний показник видаваного шуму теж можна знайти в інструкції. Але якщо обладнання встановлено неправильно, виникають сильні шуми через вібрацію. Іноді кондиціонер спочатку шумить сильніше, ніж заявив виробник. Щоб дізнатися це, слід ознайомитися з відгуками покупців.

методи управління

Самим надійним і простим вважається механічний спосіб управління. Він дозволяє включати один режим, але налаштувати його не вийде. Тоді доводиться вимикати або включати обладнання кілька разів в день.

Моделі, які мають електронну настройку, оснащені програмованою системою. За допомогою таймера, наприклад, можна встановити перемикання потужності в міру збільшення температури в приміщенні.

Пульт управління дозволяє управляти настроюванням дистанційно. Це зручно і дозволяє економити енергію.

У сучасних моделях на внутрішньому блоці є дисплей. Він надає користувачеві інформацію про налаштування, температурі в кімнаті, рівні вологості, встановленому режимі роботи.

Останнім часом виробники стали встановлювати такі дисплеї прямо на пульті. Це дуже зручно.

енергоспоживання

Всі прилади розрізняються за класами енергоефективності. Вони дозволяють зрозуміти, наскільки багато електрики споживає прилад.

Кондиціонери відносяться до потужного устаткування, тому важливо знати, скільки може спожити він під час роботи і які витрати доведеться оплачувати. Вибір обладнання нижчого класу дозволяє економити кошти на оплату електрики.

Але тут доводиться вибирати. Іноді таке обладнання не дуже ефективно в роботі і значить, економія буде на своєму комфорті.

додаткове оснащення

Крім основних функцій, побутові кондиціонери мають додаткові функціональні можливості. Вони роблять експлуатацію більш комфортною і зручною.

  1. Підтримка температурного рівня в заданому діапазоні. Пристрій не буде переключатися на охолодження і зупинку, працюючи в автоматичному режимі.
  2. Автоматичний перезапуск. Після відключення електрики збою в роботі прилад повертається до встановленим рані налаштувань і працює в потрібному режимі.
  3. Вбудований датчик руху. При відсутності господарів будинку або коли всі сплять, прилад може перестати працювати, заощаджуючи кошти і енергію.
  4. Очищення повітряних потоків. У деяких приладах, крім основних фільтрів, ставляться додаткові. Їх завдання - знищити бактерії і частинки пилу. Ще краще, коли фільтр дезодорирующий. Він позбавляє квартиру від різких запахів (дим, запах їжі, котячого туалету).
  5. Варіант нічного режиму. При його включенні прилад працює практично безшумно.
  6. Регулювання рівня вологості.
  7. Контроль за припливом повітря і позбавленням від сухості. При цьому в кімнаті зберігається комфортна вологість, захищає шкіру і органи дихання від пересихання.

Підбиваючи підсумки

Таким чином, перед тим, як замовляти кондиціонер, потрібно ретельно вивчити моделі, вибрати відповідну по всіх параметрах систему і запрошувати установників.

Монтаж и встановлення

Для ознайомлення Вам пропонуємо список наших послуг та їх вартість, а для самостійного монтажа - рекомендації та послідовність дій.

Для прочитавши статтю до кінця, із задоволенням надавати пріоритет купон на знижку, яким Ви зможете скористатися при оформленні замовлення "reader7".