Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 9:00–18:00

Замовлення online: цілодобово

0
Мій кошик

Канальні кондиціонери

Канальні системи кондиціонування повітря

Кондиціювання повітря часто є одним з головних міркувань при роботі з комерційними або житловими будинками. Незалежно від того, ремонтуєте ви свій будинок або складаєте плани для свого нового будинку мрії, ви неминуче зіткнетеся з вибором між системою без повітропроводів і системою повітропроводів. Це може швидко стати складним завданням.

Канальні системи кондиціонування повітря

Як канальні, так і безканальні системи опалення або охолодження випускаються декількох типів під декількома марками. Дозвольте мені розповісти вам про канальних систем і їх переваги та недоліки. Я сподіваюся, що ця стаття допоможе вам прийняти кваліфіковане рішення про наступну покупку системи опалення або охолодження.

Канальні системи кондиціонування повітря

Як випливає з назви, канальний кондиціонер забезпечує опалення або охолодження через систему повітропроводів, розкиданих по всьому вашому дому або комерційному приміщенню. Центральний блок, що складається з конденсатора, компресора і припливно-витяжної установки, зазвичай розташовується в підвалі, на горищі або в гаражі. Він забезпечує холодний або гаряче повітря, який потім розподіляється по всій будівлі через ряд повітроводів і вентиляційних отворів, забезпечуючи відповідний клімат-контроль.

Типи канальний систем кондиціонування повітря

Канальні системи також називають центральними системами кондиціонування повітря. Вони можуть бути широко розділені на два типи: центральні кондиціонери Спліт-типу і упаковані центральні кондиціонери.

Типи канальний систем кондиціонування повітря

Спліт-Системи Центрального Кондиционирования

Ці системи на сьогоднішній день є найбільш поширеним типом центральної системи кондиціонування повітря, використовуваної в даний час. Вони складаються з конденсатора і компресора, розміщених зовні в одному корпусі. Окремий випарник розміщується всередині приміщення в окремий контейнер, зазвичай розташований в шафі або на горищі. Зовнішній блок подає холодоагент у випарник, який потім охолоджує повітря і перекачує його по мережі повітроводів через припливно-витяжну установку.

Як видно з назви, ці системи поділяють агрегат на дві частини, причому конденсатор і компресор розміщуються окремо від випарника. Якщо в будинку вже встановлено повітроводи для печі, то центральні кондиціонери спліт-типу є найбільш зручним вибором.

Причина, по якій ці системи розміщуються окремо, полягає головним чином в їх розмірах. Спліт-центральні кондиціонери зазвичай в три рази більше аналогічного упакованого центрального кондиціонера. Спліт-системи мають набагато більш високу ефективність (SEER) в порівнянні з упакованими кондиціонерами.

Спліт-Системи Центрального Кондиционирования

Упаковані центральні кондиціонери

У такій системі всі компоненти, включаючи конденсатор, компресор і випарник, розташовані в одному єдиному блоці. Його можна розмістити або зовні біля стіни будівлі, або на даху. Цей тип системи найкраще підходить для комерційних будівель або вже побудованих будинків, де простір часто може бути обмежена всередині приміщення. Великі повітроводи потім циркулюють повітря з приточно-витяжною установки в приміщення, а також для циркуляції його назад в установку. Ці системи можуть бути з'єднані з нагрівальними змійовиками або печами, щоб також забезпечити опалення приміщень.

Упаковані центральні кондиціонери

Упаковані центральні системи кондиціонування повітря забезпечують, як правило, більш низьку ефективність, ніж спліт-системи, але мають додаткову перевагу в тому, що не займають ніякого простору всередині будинку.

Перш ніж перейти до упакованим центральним системам, будьте обережні, щоб заздалегідь перевірити своє зовнішнє простір. Ці системи можуть бути важкими, тому дах повинна бути в змозі адекватно витримувати навантаження. Або, якщо ви ставите його на землю, бетонні вогневі точки повинні бути вириті, перш ніж починати далі. Ще одним важливим фактором при виборі канальних кондиціонерів є повітропровід. Зрештою, це те, на честь чого названа система!

Типи трубопроводів для канального опалення або охолодження

Повітроводи є основним компонентом центральних систем кондиціонування повітря. Це канали, по яких повітря проходить по всьому будинку. В даний час використовуються дві системи повітропроводів:

1. Гнучкий Повітровід

Ці повітроводи змінного струму є трубчасті конструкції великого діаметру, що складаються з суміші металевого каркаса, оточеного гнучким пластиком і ізоляцією. Цей тип повітропроводів часто дешевше і простіше в установці. Він найкраще підходить для замкнутих просторів, де жорсткі конструкції часто важко встановити, чи на кінцях жорсткої воздуховодной мережі, щоб з'єднати його з виходом повітря. Важливим міркуванням при монтажі гнучких повітропроводів є відсутність перегинів або вигинів, які могли б ускладнити потік повітря.

2. Жорсткий Повітровід

Як випливає з назви, ці повітроводи змінного струму є нерухомі конструкції, які використовуються для розподілу повітря по внутрішньому простору. Вони міцніше і довговічніше гнучких повітропроводів, але в той же час складніше в монтажі. Зазвичай вони зроблені з металу. Використання склопластику замість металу служить для зниження рівня шуму, що виходить від кондиціонерів. Але у нього є недолік-потенційна небезпека для здоров'я, коли руйнується і стара скловолоконна підкладка може викидати частинки скловолокна в повітря.

Типи трубопроводів для канального опалення або охолодження

Плюси і мінуси канального кондиціонування повітря

Тепер, коли ми отримали загальний огляд центральних або канальних систем кондиціонування повітря, давайте розглянемо їх плюси і мінуси:

Плюси

За даними 80% будинків, побудованих в Росії з 2010 року, мають центральні повітроводи. Так що, швидше за все, у вас вже є мережа воздуховодов в межах вашої власності. Якщо це так, то вибір на користь канального кондиціонера-справа нескладна. Це також радикально знизить витрати на установку.

Вентиляційні отвори, які використовуються в канальних системах кондиціонування повітря, створюють ненав'язливий і дискретний зовнішній вигляд. Так що якщо ви любите естетику, то ці системи для вас.

Канальні кондиціонери видаляють вологу з набагато більшою швидкістю, ніж їх безканальні аналоги. Живучи у вологому середовищі, де контроль вологості є пріоритетом, ці системи виходять на перше місце.

Мінуси

Канальні кондиціонери зазвичай мають більш високі витрати на установку, особливо якщо установка виконується в уже встановленому приміщенні, де має бути зроблено простір для повітропроводів.

Канальні кондиціонери в середньому мають нижчі показники ефективності, звані сезонними коефіцієнтами енергоефективності (SEER), за тією ж ціною, що і їх безканальні аналоги. Витоку або пошкодження повітропроводів можуть ще більше знизити ефективність системи, що призведе до ще більш високих експлуатаційних витрат.

Немає товарів

Вгору