Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 9:00–18:00

Замовлення online: цілодобово

0
Мій кошик

Фільтри з аерацією від заліза і сірководню

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче

Системи очищення води від заліза з аерацією

багазо заліза в водіМетоди аерації води для очищення від заліза, марганцю, сірководню

Для повноцінного видалення заліза, ; марганцю або сірководню з води, яка подається в будинок з свердловини, необхідна аерація. Сам процес аерації – це насичення води киснем. Отже, нижче наведемо джерела « кисню » і методи його « додавання » в воду.

В водоочистці кисень для аерації отримують з:

  • повітря ; (кисень повітря)
  • озону
    • одержуваного з стаціонарних високопродуктивних систем
    • за допомогою спеціальних ультрафіолетових ламп

Практичні можливості введення або насичення води киснем:

  1. Відкрита ємність. ; Вода насосом нагнітається в відкриту ємність (для приватних будинків від 0,7 до 3 м 3 ), де вода поступово насичується киснем повітря. Після іншим насосом вода подається на механічний фільтр, або ж фільтр з каталітичної гранульованої завантаженням, де і осідає окислене залізо. Найекономічніший метод для видалення сірководню. Чим більше споживання, тим більше повинна бути ємність або час контакту води з повітрям.
  2. Компресор + контактна ємність . Цей метод не потребує додаткового насоса. Коли відбувається забір води, включається компресор, який нагнітає повітря в контактну ємність. У ній і відбувається основне насичення, після чого вода подається на фільтр з каталітичним матеріалом, в якому залізо окислюється і осідає. Більш докладно в цій ; статті. Надмірна повітря стравливается за допомогою повітряного клапана, встановленого після фільтрів.
  3. Аерація в самому фільтрі . Повітря нагнітається в фільтр за рахунок ежектора під час промивання. Залежно від обсягу споживання і вмісту заліза можна отримати воду без заліза за допомогою одного або ж двох балонів. В обох випадках використовується клапан з внутрішньою аерацією Clack Oxijer тільки в різних модифікаціях.
    • 2 балона . Застосовується в разі великого споживання води і при концентрації заліза понад 5-10 мг/л. Схема проста – вода подається на перший балон, в якому і проходить аерація, після якого подається на балон з каталітичної завантаженням.
    • 1 балон . Застосовується індивідуально. При утриманні до 5 мг/л і сім'ї з декількох чоловік – ідеальне рішення.

Системи очищення води від сірководню з аерацією

Фільтри від заліза, марганцю та сірководню

Принцип видалення заліза, марганцю та сірководню практично однаковий - спочатку ці речовини окислюються до нерозчинної форми, після чого осідають на фільтрі. Різниця лише в тому, що умови для випадання в осад і швидкість незначно відрізняються, тому для кожного індивідуального випадку потрібно підбирати технологію і фільтруючий матеріал.

Для вибору технології краще орієнтуватися на кількість і інтенсивність сірководню. Наприклад, при незначному запаху, сірководень можна видаляти на останній стадії, після основного комплексу обладнання. В такому випадку є фільтруючі матеріали, які комбінують функції каталізатора окислення і сорбенту. До таких матеріалів відносяться каталітичні активоване вугілля, найпоширенішими з яких можна виділити Centaur, KAT, HAC і т.п. У деяких випадках, наприклад, коли концентрація заліза не висока, їх можна використовувати як основний фільтруючий матеріал.

При високій концентрації сірководню ми рекомендуємо розглянути водоочистку з використанням відкритої пластикової ємності, а яку перед фільтрацією надходить вода зі свердловини. ; Цей метод найдешевший і результативний. ; Найбільшим мінусом цієї технології є великі габарити ємності - не у всіх приміщеннях поміщається бак, та й обслуговувати його не так вже й просто. Тому якщо є необхідність підібрати малорозмірне обладнання, доводиться використовувати більш затратні технології - або напірну аерацію в контактній ємності, або спрощену.

Варто так само згадати про можливість видалення вищевказаних речовин за допомогою інших окислювачів, наприклад, озону, гіпохлориту , марганцівки. У такому випадку з'являється можливість використовувати іншого роду фільтруючі матеріали на основі діоксиду марганцю, які так само працюють як каталізатори окислення, тільки більш продуктивні. Мінусом таких матеріалів можна віднести високу масу, що призводить до великих втрат води, використовуваної для регенерації фільтра.

Раз вже ви на цій сторінці, ; розповідати як пахне сірководень не варто. Так, сірководень в великих концентрація є сильною отрутою, але найчастіше то кількість, яке присутнє в воді зі свердловини – всього на всього проблема, яка заважає жити в комфорті. Для збільшення ефекту, нагадаємо, що ; сірководень є продуктом або життєдіяльності, або розкладання мікроорганізмів .

фільтрів для очищення води від сірководню досить багато, але абсолютно ідеального, на жаль, немає. Тому розглянемо основні методи, які застосовуються для його видалення:

  1. віддуву ; — вода надходить у відкритий (1-3 м 3 ) ємність, в якій є вільний доступ повітря. От і все. Сірководень з легкістю « випаровується » в атмосферу і воду можна сміливо запускати на наступні стадії (наприклад: знезалізнення, пом'якшення, знезараження).
  2. Каталітичне окислення . Суть процесу в тому, що насичена киснем в результаті аерації вода подається на систему фільтрів каталітичну завантаження, в обсязі якої сірководень окислюється і осідає. До основних плюсів цього методу можна віднести невеликі габарити обладнання при досягненні відмінної результату.

Тепер хотілося б коротенько охарактеризувати відповідні завантаження до фільтрів для очищення води від сірководню:

  1. Centaur ; – активоване вугілля, що володіє каталітичними властивостями, виробництва Chemviron Carbon. Прекрасний матеріал, легко розпушують, екологічний, термін служби 3-4 роки, питома вага 0,5 кг/л. Основний мінус – вартість – 12-14 у.о./кг.
  2. MGS (Manganese ; Greensand), ; MTM ; – хороші, продуктивні завантаження. Якщо Вас не турбує великий обсяг стоків і є можливість купити перманганат калію (в Україні він прекурсор, тобто затребуваний у залежних від наркотиків громадян), то забудете, коли встановили цей фільтр.
  3. Pyrolox ; – може працювати без аерації, досить хороший в видаленні сірководню, але … Потік при промиванні не менше 4 м3/год, тобто за 15-20 хв промивання, яка відбувається кожного тижня, обсяг стоків становить 1-1,5 м 3 . Погано промиється – завантаження перетворитися в камінь.
  4. МЖФ ; – російська завантаження, як і інші заснована на діоксиді марганцю. Вимагає аерації. Непогано розпушують. Мінус – якість завантаження мінливе, змінюється від партії до партії.
  5. Cristal-Right ; – не з сімейки каталізаторів, як 1-4. Завантаження в більшій мірі ионообменная, але має низку характеристик властивих цеолітів, тобто здатна видаляти невелика кількість сірководню. Видаляє жорсткість, залізо, марганець, відновлюється кухонною сіллю. Вартість 12,5 у.о./кг.
  6. Ecomix ; – працює тільки в комбінації з картриджем з Centaur. Гідний варіант для видалення жорсткості, заліза, марганцю, ; слабкого сірководню .

Для отримання консультації, більш детальної інформації, допомоги в підборі обладнання, задавайте питання на сайті або звертайтеся за телефонами, вказаними в ; контактах.

Вгору