Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 9:00–18:00

Замовлення online: цілодобово

0
Мій кошик

Іонообмінні смоли

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче

іонообмінна смолаКожна людина стикався з такою проблемою, як жорстка вода. Її прояви можна зустріти в чайнику, коли утворюється накип, вапно, накопичується в пральній машині. Можна обчислити її як причину поломку бойлера. Варто подумати про такий вплив на експлуатацію техніки і про реакцію організму, коли він постійно споживає жорстку воду. У сучасному суспільстві це стало актуальною проблемою. Тому використання смягчителей для води – це вірне рішення.

Що таке іонообмінні смоли?

Дуже вигідно застосування цієї речовини при його характеристиках. Особливістю є те, що цей вид смоли не розчиняється у воді. При цьому він взаємодіє з іонами, наявними в рідини і змінює їх тип.

Іонообмінні смоли – це особливого виду речовина. Воно неорганічного походження. Воно має вигляд гранул, має багато пор. Його взаємодія відбувається на рівні молекул. При цьому відбувається видалення непотрібних солей, домішок. Іоніти – це кульки діаметром 1 мм. Вони мають жовтий або світло-жовтий відтінок. Можуть пом'якшувати воду, видаляти небезпечні речовини, що викликають погану реакцію організму.

Принцип роботи

Детально принц описаний в цій статті . Якщо коротко, то є різні види смол. Одні мають позитивний заряд, інші – негативний. У воді також є заряди з такими коефіцієнтами. Що проходить вода через іонів фільтр, завдяки електричним силам, відбувається притягання іонів одного заряду. При цьому такого виду смола заряджена іонами натрію. Цей компонент пом'якшує воду, робить її корисною для організму.

Види смол

Є відмінність по заряду іона:

  • Катиони. Вони витягають з води іони з позитивним зарядом.
  • Аніони. Мають негативні іони.

Є відмінність по структурі матриці:

  • Гелева. Ці смоли не мають в своєму змісті пори. Вони можуть проводити обмін в стані гелеобразного типу. Плюсом є те, що даний вид смол мають велику продуктивність.
  • Пориста. Цей вид відрізняє особливість пористого складу. Це дозволяє ефективно пом'якшувати воду. Перевагою є стійкість цієї смоли перед перепадом температури води.
  • Проміжна. Це середній стан, що включає в себе обидва види.

іонообмінна смолаЄ відмінність у типі матриці:

  • Полістирольна. Цей вид виробляється при контакті полістиролу з дивінілбензолу.
  • Поліакрилова. Смола цього типу виходить при з'єднанні дивинилбензола з Поліакрилати.

Сфери застосування іонообмінних смол

Фільтри, що пом'якшують воду – це ефективний засіб для усунення з води солей, що роблять рідина жорсткою. Також іонів під силу усувати хімічні елементи, які є шкідливими для організму людини і техніки. При цьому видаляються важкі метали, що веде до отримання води дистильованого типу. При цьому таку воду можна використовувати як в побутових, так і в промислових цілях.

Для побутових потреб очищену воду можна пити, використовувати для приготування їжі. Смоли не токсичні, не несуть небезпеки при постійному їх застосуванні. При використанні пом'якшеної води для роботи пральних машин, водонагрівачів, посудомийок, прасок, чайників і іншої техніки, відсутність виникнення накипу, продовжить термін їх експлуатації.

Вгору