тепла підлога - як вибратиТеплий електричний підлогу покликаний забезпечити комфорт в будинку незалежно від пори року. Існує кілька видів обігріву, проте все більшою популярністю користуються саме вмонтовані в підлогу, що працюють від електрики конструкції.

Види електричних теплих підлог

Виробники випускають різні модифікації електричних полів, які можна класифікувати за типом електрообігрівача:

Кабельні підлоги

Компанії виробники електричних підлог випускають кабелі в трьох варіантах, розглянемо кожен докладніше.

Одножильні

Це прості системи , які відрізняються низькою ціною і схожим принципом роботи з побутовою технікою. Одножильний кабель являє собою металеву жилу, яка поєднує функції провідника і електронагрівача. Дана система складна в установці, так як для підключення терморегулятора обидва кінці повинні сходитися в єдиній точці.

Двожильний

тепла підлога - кабельДаний провідник складається з двох жив, один застосовується для обігріву, а другий для замикання ланцюга. Дана система відрізняється більшою гнучкістю, так як при установці відпадає необхідність приєднувати другий кінець до терморегулятора.

Саморегулюючі

Даний кабель характеризується зручністю в монтажі, і можливістю знизити витрати на електроспоживання. По всій довжині двожильного кабелю розташована матриця, яка дозволяє збільшувати або зменшувати інтенсивність нагріву в певній точці.

Також дана система може автоматично збільшувати тепловіддачу на холодних ділянках, або знижувати, досягнувши оптимальної температури. Єдиним недоліком саморегулюючих підлог є висока ціна.

Нагрівальні мати

Це готові мати з скловолокна, на яких вже рівномірно викладений двожильний кабель, що спрощує процес монтажу. Більшість моделей мають самоклеящуюся зворотну сторону, що вирішує питання з закріпленням. Мати реалізуються різної ширини і довжини, можуть бути розрізані без ризику пошкодити кабель.

Інфрачервоний випромінювач плівковий

Дана система передає теплову енергію, трансформуючи її в інфрачервоні промені. Такий принцип дозволяє рівномірно нагрівати всі предмети, що знаходиться на поверхні.

Принцип роботи системи

тепла підлога - мат плівкаПоверхнею теплої підлоги є панель, яка випромінює тепло раціонально по всій кімнаті. Сама проводка знаходиться під керамічними плитами, або в стягуванні. Напруга, що проходить через дроти, перетворюється в тепло. За схожим принципом працює електричний чайник і деякі інші прилади.

Дана система абсолютно безпечна, так як оснащена терморегулятором. Якщо температура перевищить допустимі значення, датчик відключить харчування. Використовуваний двожильний кабель оснащений додатковим шаром ізоляції, що знижує до мінімуму випромінювання електромагнітного поля.

В звичайних проводах використовується перетин і метали, що дозволяють знизити тепловтрати. В системі теплої підлоги реалізовані конструкції, що дають зворотний ефект, виділяючи максимальну кількість енергії, не порушуючи експлуатаційні характеристики.

Яка потрібна потужність

Плівкові підлоги не призначені для базового опалення квартири або будинку, а є лише додатковим джерелом тепла, на відміну від кабельних. Необхідна потужність також буде відрізнятися, приблизні значення (якщо підлоги є основним джерелом), наступні:

  • На внутрішній кімната – 90 вт/м2.
  • Кімната з двома зовнішніми стінами – 150 Вт/м2.
  • Кімната з одним зовнішньою стіною – 120 Вт/м2.

Коефіцієнт споживаної енергії залежить і від кліматичних умов. Для північних регіонів дані значення необхідно збільшити в 1,5 рази. Під час монтажу можна змінювати крок витків, збільшуючи або зменшуючи підігрів в різних областях на ваш розсуд.

тепла підлога - терморегуляториВимоги до монтажуПеред укладанням електричних підлог важливо забезпечити ідеальну горизонтальність поверхні. Якщо ця умова не буде виконуватися, товщина стяжок в різних частинах кімнати буде відрізнятися. В такому випадку нагрів буде проводитися з різною інтенсивністю, що може привести до швидкого виходу конструкції з ладу.

Вирівнювання виконується цементно-піщаною стяжкою товщиною не менше 4 см. Час дозрівання стяжки розраховується так: 1 см=1 тиждень .

Переваги та недоліки перед водяною системою

Метод обігріву електрики перед водяним відрізняється важливою особливістю, що дозволяє експлуатувати такі системи в звичайній квартирі. Все що потрібно для її функціонування – це прокласти кабель і теплоізоляцію. Наявність терморегулятора дозволяє знизити витрату електроенергії.

Недоліком можна назвати неможливість використовувати електричний підлогу на великих площах в якості головного джерела тепла.

Для читачів нашого блогу, ми раді приховати в тексті купон на знижку "reader11", яким можна скористатися при оформленні замовлення. Приємного читання і корисних покупок!

Порівняння кращих брендів електричних підлог

Комплекти електричних підлог від шведської компанії Electrolux відрізняються потужністю, довговічністю (гарантія від виробника 20 років) і якістю виготовлення. Однак до мінусів відносять велике електроспоживання.

Данська бренд Devi виробляє якісні підлоги з ефективної гідроізоляцією і самозатухаючим оболонкою, але ціна на ринку одна з найвищих. До бюджетним моделям варто віднести вітчизняний кабель компанії Warmstad, який виконує свої функції, але надійність нижче, ніж у європейських аналогів.

Опис роботи терморегуляторів для теплої підлоги - по ссылке .

Запитання про Теплу підлогу:
✔️ Скільки коштує електрична тепла підлога?

Ціна сильно відрізняється від виробника и типу теплої підлоги, але в середньому вартує від 10-20 у.е.

✔️ Скільки споживає тепла підлога?

Питома потужність теплої підлоги більшості виробників варіюється від 10 до 200 Вт/м.п.

✔️ Скільки часу нагрівається тепла підлога?

Тривалість нагріву підлоги становить 30 хвилин до 3 годин, тому що сильно залежить від товщини стяжки і потужності теплої підлоги.

✔️ Чи шкідлива тепла підлога?

Питання вкрай дискусійне, але є однозначне твердження, що якщо температура теплої підлоги не перевищуватиме 30-30 ° C не варто побоюватися порушення кровообігу, а в електромагнітному полі ми тепер вже років 100 як живемо.