Ми постійно говоримо, що 3/4 людського тіла - це вода, але що це означає насправді? Скільки води в людині? Де знаходиться 80% води в нашому тілі?

Скільки води в людині відсотків за вікомБез води наше тіло не може нормально функціонувати. Кожна клітина, з якої складаються наші тканини, а з них - органи, потребують води. Іншими словами, ми самі повинні забезпечувати себе цією водою в кількості 2-3 літрів в день. Тільки тоді цього «досить», щоб досягти кожної клітини. Скільки води в тілі людини має бути і як підтримувати баланс, щоб здоров'я було в нормі?

Пийте чисту воду, без шкідливих домішок, і нехай вона продовжить Вам життя і наповнить здоров'ям! Таку воду цілком реально отримати з фільтра, який встановлюється під мийкою, хоч і займає чимало місця, зате має колосальний ступінь очищення та гарантовано видалить до 95% усіх шкідливостей. Та й ціна на багато моделей цілком невелика, звертайтеся. Ось посилання на фільтри. А якщо замість фільтрів Ви замовляєте бутлі або купуєте воду самостійно, ми зробили цікаве порівняння витрат, подивіться.

Скільки води в кожному тілі

На скільки відсотків людина складається з води? Загальна вода в організмі становить:

 • 50 - 55% маси тіла жінки;
 • 60 - 65% від маси тіла чоловіки;
 • 65-75% тіла немовляти.

Різниця між кількістю води у чоловіків і жінок пояснюється анатомічною будовою - в м'язовій тканині накопичується набагато більше води, ніж в жирі, а представниці прекрасної статі мають більший відсоток жирових клітин.

Вся наша гідратація ділиться на: внутрішньоклітинну 60% води, з якої складається наше тіло і позаклітинне 40%. Внутрішньоклітинна гідратація полягає в основному з органів і рідин організму. У травному соку її 97%, а в поті - більше 99%! Крім того, велика частина нашої крові (більше 90%) складається з води. Ці показники варіюються в залежності від нашого здоров'я, віку, збільшення жирових відкладень, способу життя, клімату і т. Д. Кожен з нас повинен прагнути до стану водного балансу.

 • Мозок - 83% води

Велика частина нашого мозку складається з води. У ньому цілих 1,5 літра - і це всього лише один орган! Тепер ви розумієте, навіщо потрібно пити до 3 літрів рідини в день? Крім води, мозок складається з білків (130 г), жирів (95 г) і мінеральних солей. Ваш мозок гидратирован і готовий до роботи, а питна вода може допомогти зменшити біль. Один-два склянки дозволять нам швидше прокинутися і перейти в режим «готовність до дії» з «сонного» режиму. Наш мозок просто любить воду. Завдяки йому він швидше проводить нервові імпульси, тобто - ми швидше думаємо, працюємо ефективніше, діємо більш творчо. Вода змушує мозок працювати.

 • Нирки - 82% води

скільки води в органах людиниНирки - один з найбільш гідратованих органів нашого тіла. Тому навіть невелика його втрата значно знижує їх ефективність, але при цьому вони виконують надзвичайно важливі функції - фільтрують кров і виробляють сечу. Нирки видаляють залишки ліків, захоплюють з крові небезпечні сполуки і токсини - виділяючи їх з екскрецією. Але вони також шукають цінні вітаміни і амінокислоти, щоб «відправити» їх назад в кровотік. Найбільш важливі функції нирок - фільтрація і детоксикація - не можуть виконуватися ефективно без води. Стакан води вранці - прекрасний подарунок для нирок на початок дня.

 • Серце - 79% води

 • Кров - 90% води

Вода також значно впливає на правильне функціонування нашої системи кровообігу і серця. Серце складається з води на 79%, а кров - на 90%! Коли ми не гідратованих належним чином, наше кров'яний тиск падає і його обсяг в організмі зменшується. Серце перевантажено і має працювати швидше, щоб підтримувати нормальну швидкість кровообігу. Що це означає для нас? Ми відчуваємо дуже неприємне серцебиття, втрачаємо концентрацію, не можемо зосередитися. Тривале зневоднення призводить до серйозних захворювань серця і кровоносної системи. Однак варто пити чисту негазовану воду, а не солодкі напої, які також побічно послаблюють серце, приводячи до розвитку атеросклерозу.

Правильно гідратованих кров досить тонка, щоб протиснутися через крихітні капіляри в кожну, навіть найменшу клітину тіла. Потім вона збирає викидаються їм продукти метаболізму і виводить їх з організму. Аналогічним чином працює лімфатична система. Без адекватного зволоження він не зможе очистити організм від шлаків і інших продуктів обміну.

 • Легені - 80% води

Легені - наступний за величиною гідратований орган. Легкі на 80 відсотків складаються з води. Передбачається, що людина втрачає через легені близько 600 мл води в день (разом з диханням). Однак ця кількість може значно збільшуватися з підвищенням температури і вологості повітря, що видихається. Ці значення особливо збільшуються у пацієнтів з лихоманкою, так як у них підвищений метаболізм і підвищена температура тіла. Ось чому так важливо заповнення рідини при захворюваннях, особливо пов'язаних із запаленням дихальних шляхів.

 • Кістки - 22% води

 • М'язи - 75% води

 • Печінка - 71% води

 • Шкіра - 64% води

Фахівці сходяться на думці, що жодне, навіть найдорожче, зволожуючий косметичний засіб не дасть такого вражаючого і тривалого ефекту, як добре зволоження клітин тіла. Всього через 2 тижні вживання 8 склянок води в день ми можемо помітити явні зміни! Питна вода має глибокий і позитивний вплив на здоров'я і красу. Помітно зменшує зморшки за рахунок зволоження клітин особи. Зрештою, зморшки - це не що інше, як результат все більш і більш погіршується гідратації клітин. Крім того, вода допомагає в боротьбі з шкірними захворюваннями і недоліками, такими як прищі, зміна кольору і екзема. Вода з лужною реакцією pH наповнює клітини шкіри на нашій особі, що сприяє зменшенню зморшок, більшої пружності і сяючого кольору обличчя. Але це не все. Питна лужна вода допомагає уповільнити процес посивіння і покращує якість волосся за рахунок зміцнення коренів. Також відомо вплив лужної води на піт - неприємний кислий запах зникає, тому що він нейтралізується лужної реакцією.

Після того, як ми вказали скільки відсотків води в людині, ми сподіваємося, що ви дізналися, наскільки важливо для кожного органу нашого тіла щодня поповнювати запаси рідини!