Власники приватних будинків у літній сезон мають чудову можливість охолодитися на власній ділянці. Для цього потрібно лише вірно обрати басейн — каркасний чи надувний. Також у окрему категорію виділяють гідромасажні басейни, про котрі ми також поговоримо.

Що врахувати при виборі басейну?

Перш ніж обрати конструкцію басейну, слід врахувати такі фактори:

  • площа вільної ділянки;
  • інтенсивність навантаження;
  • призначення — хто буде частіше користуватися, дорослі чи діти;
  • місткість — великій родині варто обирати басейни великого обсягу;
  • наявність електрики — необхідно звернути увагу на момент, чи є поруч електромережа, для під'єднання фільтраційного обладнання;
  • доступ до чистої води.

Каркасний, надувний, збірний чи гідромасажний: який басейн кращий

Відмінності каркасних басейнів

Каркасні басейни приваблюють цілою низкою переваг. Зокрема, вони досить довговічні, приваблюють підвищеною надійністю, мають презентабельний вигляд.

Ключова перевага таких басейнів — місткість. У каркасному басейні легко поміщаються від чотирьох людей, тож саме такі конструкції краще обирати сім'ям з дітьми.

Конструкція складається зі сталевого каркаса, виготовленого з труб великого перетину та чаші з багатошарової ПВХ плівки. Всі елементи каркаса надійно фіксуються між собою, після чого на них одягається чаша — вона складається з двох шарів вінілу та одного шару поліестеру. Така конструкція легко витримає до 50 тонн води, може слугувати до 15 років.

Серед інших важливих переваг каркасного басейну слід віднести:

  • зручність транспортування;
  • стійкість до пошкоджень;
  • стійкість до впливу сонячного проміння та перепадів температур;
  • великий вибір форм та розмірів.

Більшість каркасних басейнів додатково мають у комплекті фільтр картриджного типу.

Серед недоліків каркасних басейнів варто назвати: недостатню глибину, відсутність даху, тривалий нагрів води у чаші.

Каркасні басейни поділяються на кілька типів:

  • стаціонарні,
  • стрижневі,
  • секційні.

Стаціонарні басейни монтуються на постійному місці, не маючи можливості переміщення та демонтажу. Такі басейни виготовляються з композитів чи пластику, тому стійкі до пошкоджень.

Стрижневі басейни мають в основі вертикальні та горизонтальні стійки, тому монтуються вони досить швидко. Вертикальні напрямні протягуються через кріплення на чаші, після чого до них монтуються горизонтальні напрямні. Такі басейни мають невелику глибину, тому переважно використовуються для відпочинку дітей.

Секційні басейни монтуються за допомогою металевих чи пластикових модулів, котрі з'єднуються між собою — за допомогою спеціальних болтів.

Прості та доступні надувні басейни

Конструкції цього типу найпоширеніші, адже для їхнього встановлення потрібно мало часу та зусиль. Надувний басейн формується за рахунок надувного дна чи кілець, котрі заповнюються повітрям, після чого конструкція набуває форми.

Надувний басейн

Окрім зручності монтажу, надувні басейни мають й інші переваги:

  • зручне зберігання взимку — достатньо спустити повітря, після чого басейн займає зовсім мало місця;
  • доступна ціна.

Серед недоліків слід відзначити — меншу міцність, необхідність встановлення на рівній та гладкій поверхні.

Важливо перевіряти стійкість надуваного басейну перед кожним використанням, особливо якщо всередині будуть плавати діти.

Гідромасажні басейни — інновації для вашого відпочинку

Гідромасажний басейн — цілісна конструкція, котра може забезпечити власнику не лише плавання, але й повноцінні СПА процедури.

Гідромасажний басейн може бути загальним та роздільним. Останній варіант басейну має окрему зону, відділену перегородкою, в якій можна насолоджуватися СПА процедурами, в той час, коли інші відпочивальники просто плавають.

В магазині Aqua Life ви маєте чудову нагоду обрати басейн, котрий ідеально підходить саме для ваших потреб.