Використання пульта управління кліматичними системами для сучасної людини не повинно б становити складності. Однак різні торгові марки використовують різні позначення функцій на цьому приладі. Тому перш ніж почати його експлуатацію, не завадить розібратися, що означають кнопки на пульті кондиціонера. Хоча в цьому немає нічого складного, адже в підборі графічних позначень розробники використовують логічний підхід.
Основні позначення кнопок на пульті кондиціонера
На пульті є кнопки основні та додаткові. Вони відрізняються, зокрема, розміром і кольором.
Кнопка увімкнення/вимкнення
Насамперед на будь-якому такому приладі буде кнопка ввімкнення/вимкнення. Її позначення On/Off. Вона виділяється великим розміром й помітним забарвленням. Це робиться для того щоб кожен користувач міг легко знайти основну кнопку. Але при цьому потрібно враховувати, що ввімкнення приладу можливе тільки в певному температурному режимі.
Режим роботи кондиціонера
Для нормального функціонування кондиціонера потрібно правильно вибрати й ввімкнути режим його роботи. Їх зазвичай п'ять, і кожен виконує завдання відповідно до назви кнопки. Для встановлення оптимального режиму застосовується кнопка MODE. При послідовному натисканні на неї можна вибрати необхідний режим. Для цього використовуються конкретні написи або спеціальні позначення:
- Обігрів. Його символізує символ «сонечко» або напис HEAT.
- Охолодження. На нього вказує значок «сніжинка» й напис COOL.
- Вентилювання. Воно позначається піктограмою «вентилятор» і написом FAN.
- Осушення. Його вмикає кнопка зі знаком «крапелька» й написом DRY.
Вибір температури повітря
Вона встановлюється після того як обрано режим роботи кондиціонера. Кнопки на пульті під це завдання позначаються плюсом або мінусом, стрілками вгору або вниз, а також дужками. Оптимальним вважається режим температури в приміщенні від 16 до 26°С. Важливо також враховувати, що кондиціонер не дуже швидко виконує охолодження повітря, навіть якщо задати найнижчу температуру. І щоб не спровокувати переохолодження організму, не варто обирати режим роботи кондиціонера, за якого температура повітря, що видається ним, нижча від показників на вулиці більш ніж на 10 °С. Навіть якщо потрібно ґрунтовно охолодити приміщення, краще робити це поступово.
Швидкість вентилювання
Вона обирається після встановлення необхідної температури. Позначки на пульті кондиціонера дають можливість встановити повільний, середній, швидкий рівень швидкості подачі повітря. Також є автоматичний режим, як елемент smart обладнання. Управління відбувається за допомогою кнопки FAN. У різних моделях вона може позначатися піктограмою у вигляді вентилятора, а також написом SPEED або FAN SPEED. Відображається швидкість також графічно, за допомогою шкали, або написами, що змінюються в міру зростання швидкості, наприклад, LOW, MED, HIGH.
Додаткові кнопки на пульті
Крім основних налаштувань, використовуються також додаткові кнопки на пульті побутового кондиціонера. До них можна віднести такі режими:
- TURBO. При виборі цього режиму кондиціонер працюватиме на найвищій потужності. Він може бути позначений як HI POWER, JET, JET COOL.
- SLEEP. Ця кнопка вмикає нічний режим або більш помірну роботу без індикації дисплея. Часто застосовується знак «місяць» або GOOD SLEEP.
- I FEEL. За допомогою цієї кнопки обирається необхідна температура в зоні знаходження пульта, в який для цього вбудовано датчик.
Є безліч і інших режимів, у тому числі прихованих. Якщо ви вирішите в нашому інтернет-магазині купити кондиціонер, значення кнопок на пульті вам роз'яснять наші фахівці. Вони готові відповісти на будь-яке ваше запитання щодо експлуатації придбаного в нас обладнання.