Інфрачервона карбонова плівка – відносно нова система нагріву підлоги в порівнянні з електричними і водяними конструкціями. З моменту появи на будівельному ринку, продукція завоювала популярність і стала затребуваною системою підігріву підлоги серед споживачів. Інфрачервоний ТП має своїх шанувальників і супротивників. При цьому має незаперечні переваги і рядом особливостей. Це стосується умов монтажу, експлуатації.
Інфрачервона плівка з карбонових смуг може працювати навіть в разі пошкодження одного з сегментів. Це обумовлено принципом побудови всієї системи: смуги розташовані паралельно. Це дозволяє, при механічному пошкодженні деяких фрагментів, функціонувати всієї конструкції.
Переваги
ІТП має перевагу в порівнянні з водяними і кабельними системами обігріву підлоги:
- універсальний;
- гнучкий;
- мобільний;
- стійкий до механічних пошкоджень.
Універсальність конструкції полягає в сумісності матеріалу з будь-яким типом покриття: ламінат, килим, паркет, лінолеум. Смужки, які проводять тепло, розташовані на відстані від 3 до 13 мм. Система в цілому не прогрівається вище 450С, що дозволяє використовувати інфрачервону плівку для дерев'яних покриттів.
Смуги зігріваючого матеріалу легко можна приклеїти на стелю або стіни. Мобільність конструкції дозволяє використовувати її як тимчасовий засіб для обігріву горизонтальної або вертикальної поверхні.
Нагрівальна плівка не піддається корозії, не схильна до руйнівних впливів. Термін служби матеріалу перевищує період експлуатації самої будівлі, в якому вона використовується.
В процесі використання плівки, не спостерігається перепадів температур і виникнення містків холоду. Також інфрачервона поверхня є єдино можливим способом для організації тимчасового нагрівання певної ділянки в кімнаті.
Де використовувати термопленку оптимально
Де, в порівнянні з водними і кабельними системами опалення підлоги, краще використовувати інфрачервону плівку ?
- Для кімнат з низькими стелями. Тепловтрати, за рахунок руху гарячого повітря вгору, не спостерігаються.
- Коли немає можливості або не рекомендується проведення масштабних робіт підлогового покриття. Система не вимагає змін в його структурі.
- Коли змонтувати тепла підлога потрібно швидко. ІТП не вимагає спеціальної підготовки в роботі з ним. Монтаж системи проводиться на протязі 2-3 годин, і дозволяє використовувати її відразу після установки.
Різновиди матеріалу для теплої підлоги
Виробництво випускає 2 типу ІП – в одних нагрівальний елемент розташований фрагментами (смугастий тип), в інших нагрівання поверхні відбувається повністю (суцільний тип). Виходячи з характеристик карбонових поверхонь, більш надійними є суцільні плівки. Оскільки їх поверхню прогрівається швидше, він стійкий до механічних впливів і ККД вище.
Ціна суцільний плівки перевищує смугасту в 2 рази вище. Але в деяких випадках потрібно використовувати саме цей матеріал, оскільки в приміщенні ТП може бути єдиним джерелом опалення. Для з'єднання смуг використовують затискачі або люверси. Останні вважаються більш надійними, оскільки фіксують полотна інфрачервоного матеріалу міцніше.
Відмінні якості ПП (смугастих плівок)
ПП виробники випускають більше, ніж суцільних, оскільки процес їх випуску простіше. Які ерітеріі слід виділити при здійсненні покупки? Основне – це ширина нагрівальної смуги. ККД вище у листа з більшою шириною. Якщо покупець віддає перевагу вітчизняну продукцію, то повинен звернути увагу на значок РСТ (Ростест) на плівці.
ІТП можна укладати на будь-яку рівну поверхню. Але бажано придбати спеціальну підкладку. Вона покрита ламінатним шаром, а нижнє покриття володіє гідроізоляційними властивостями. Будь-яка основа, обрана в якості підкладки, повинна бути діелектричної.
Товщина утеплювача – до 4 мм. Товстий утеплює буде створювати незручності при ходінні по підлогової поверхні.
Правила укладання матеріалу
Змонтувати теплу підлогу за допомогою плівки досить просто. Крім стандартного набору інструментів, слід дотримуватися правил:
- розрахуватися витратних матеріалів. Із загальної площі підлоги слід відняти S поверхонь, які зайняті великої меблями, а також з огляду на відступи від стіни кімнати 15-20 см.
- смуги слід укладати по схемі. Якщо потрібно різання, то проводити її за спеціальною розміткою, нанесеної на плівку.
- з'єднати секції. Всю конструкцію з'єднують проводами, які після розміщення надійно ізолюють.
- установка терморегулятора. Слід виконати строго за схемою, що додається до комплекту.
Перед розміщенням на плівці теплої підлоги лінолеуму, ламінату, дерев'яного паркету, слід переконатися в працездатності змонтованої системи обігріву підлоги.
щоб не пошкодити плівку в процесі укладання, необхідно дотримуватися заходів безпеки:
- Рулони з матеріалом розташовувати в місцях, що виключають падіння на плівку важких предметів, будівельного сміття.
- Наступати на пласти термоматеріала можна тільки в разі його укладання на рівну поверхню, без вад.
- Температура в приміщенні, де проводиться монтаж плівки, повинна бути не нижче + 30С.
- Матеріал розміщують під предметами меблів, де не утруднена циркуляція повітря.
- При запуску системи для тестування, необхідно переконатися в тому, що дроти ретельно ізольовані.
Експлуатація
Експлуатувати інфрачервоний ТП слід враховуючи його технічні характеристики. На плівці не можна розміщувати важкі предмети. Це може призвести до пошкодження поверхні нагрівальних смуг. Ця проблема вирішується в процесі монтажу – матеріал розстеляють на відкриті поверхні підлоги, не обтяжені важкими предметами. Більш високий термін використання інфрачервоної плівки у матеріалу з більшою товщиною. Але слід враховувати поверхню, яка буде укладатися на плівку.