Одразу ж варто зазначити, що чистити цей елемент кондиціонера потрібно регулярно. Тим більше якщо ви використовуєте його постійно. Нескладний догляд допоможе позбутися бактерій, скупчення яких на фільтрі кондиціонера небезпечні для здоров'я людини. Чистка такого кліматичного обладнання повинна здійснюватися щорічно. Інша справа — фільтр кондиціонера. Як правильно почистити цю частину кліматичного пристрою, і як часто це потрібно робити? Розбираємося з консультантами нашого інтернет-магазину.
Як правильно почистити фільтр кондиціонера?
Інтенсивність накопичення забруднення всередині кондиціонера прямо пропорційна активності його експлуатації. Відповідно, якщо прилад використовується рідше, то і подібні доглядові заходи можна виконувати не так часто.
Режим чищення
Якщо ви користуєтеся послугами сервісної служби, то вам встановлять графік чищення в середньому двічі на рік — по завершенню літнього сезону та з початком весни. Як правильно чистити фільтр кондиціонера своїми руками? Відповідно до вимог інструкції від виробника конкретного приладу. Окрім того:
- Якщо в системі фільтрації встановлено елементи, які вловлюють найдрібніші частинки, то під час подібного сервісу їх потрібно замінити новими.
- Якщо фільтри прийшли в непридатність, оскільки стали старими через істотний знос, то також потрібна їх повна заміна на справні комплектуючі.
- Якщо ви помічаєте зниження імунітету, появу алергічних захворювань і частих застуд, то причиною може бути неочищений фільтр кондиціонера.
- Якщо ви вмикаєте кондиціонер щодня хоча б на кілька годин, то його потрібно оглядати щомісяця. До ознак його забруднення буде шумна робота, сторонні запахи, перевитрата електрики.
Види фільтрів
У літню пору, коли на вулиці нестерпна спека, рятує саме кондиціонер. Чистити його потрібно для того, щоб в атмосферу приміщення не потрапляли грибки й інші хвороботворні мікроорганізми. Вони мають властивість осідати на всіх внутрішніх частинах кондиціонера, починаючи з лопатей і закінчуючи піддоном. Але все-таки переважну більшість забруднень здатні утримати фільтри. Чистити кондиціонер у майстерні сервісного обслуговування будуть професіонали. Вони ж забезпечать обслуговування елементів конструкції всередині приладу, а також самих фільтрів різних видів. Адже існують також фільтри плазмового типу й осушувальні. Вони потребують додаткової уваги під час чищення кондиціонера.
Процес чищення
Для початку потрібно зняти фільтр з кондиціонера. У майстерні нашої сервісної служби вам не тільки нададуть цю послугу, а й проконсультують щодо самостійного виконання подібних робіт. Зокрема, наші фахівці підкажуть, що в приладі має бути датчик, який інформує про ступінь забруднення фільтра. Алгоритм чистки такий:
- В ручному режимі помити кондиціонер зсередини, ретельно протираючи ділянки, на яких відбувається втягування і видування повітря. Це дасть змогу видалити пил, що збирається, щоб він не потрапив у дихальні шляхи.
- Зняти фільтр з конструкції кондиціонера, прочистити пилососом і промити під проточною водою. При цьому можна використовувати антибактеріальні засоби без агресивної дії. Це може бути навіть гель для миття посуду.
- Ретельно загасити фільтрувальний елемент. Але при цьому не можна використовувати фен та інші засоби з подачею гарячого повітря на крихкі поверхні фільтра. Після цього очищувальну деталь можна встановити на місце або замінити зношений елемент новою деталлю.
Рекомендуємо замовити чистку фільтра в сервісній службі компанії Aqua-Life. Наші фахівці не тільки почистять фільтри, зберігши їх цілими, але також проведуть профілактичний огляд провідників, корпусу, кріплення та інших ділянок кліматичної системи. Виконані з їхньою допомогою сервісні роботи дадуть змогу поліпшити якість і безпеку функціонування приладу, зокрема на предмет наявності забруднення у вигляді грибків.