Для повноцінного видалення заліза, ; марганцю або сірководню з води, яка подається в будинок з свердловини, необхідна аерація. Сам процес аерації – це насичення води киснем. Отже, нижче наведемо джерела « кисню » і методи його « додавання » в воду.

Ради Вам запропонувати послуги з підбору, монтажу обладнання, і, рішення Ваших проблем з водою. ; Посилання на відповідний розділ на ; сайте .

В водоочистці кисень для аерації отримують з:

  • повітря ; (кисень повітря)
  • озону
    • одержуваного з стаціонарних високопродуктивних систем
    • за допомогою спеціальних ультрафіолетових ламп

Практичні можливості введення або насичення води киснем:

Відкрита ємність. Вода насосом нагнітається в відкриту ємність (для приватних будинків від 0,7 до 3 м 3 ), де вода поступово насичується киснем повітря. Після іншим насосом вода подається на механічний фільтр, або ж фільтр з каталітичної гранульованої завантаженням, де і осідає окислене залізо. Найекономічніший метод для видалення сірководню. Чим більше споживання, тим більше повинна бути ємність або час контакту води з повітрям.

знезалізнення-з-безнапірної-аерацією

Компресор + контактна ємність . Цей метод не потребує додаткового насоса. Коли відбувається забір води, включається компресор, який нагнітає повітря в контактну ємність. У ній і відбувається основне насичення, після чого вода подається на фільтр з каталітичним матеріалом, в якому залізо окислюється і осідає. Надмірна повітря стравливается за допомогою повітряного клапана, встановленого після фільтрів. аерація води за допомогою компресора і контактної ємності

Аерація в самому фільтрі . Повітря нагнітається в фільтр за рахунок ежектора під час промивання. Залежно від обсягу споживання і вмісту заліза можна отримати воду без заліза за допомогою одного або ж двох балонів. В обох випадках використовується клапан з внутрішньою аерацією Clack Oxijer тільки в різних модифікаціях.

    • 2 балона . Застосовується в разі великого споживання води і при концентрації заліза понад 5-10 мг/л. Схема проста – вода подається на перший балон, в якому і проходить аерація, після якого подається на балон з каталітичної завантаженням.
    • 1 балон . Застосовується індивідуально. При утриманні до 5 мг/л і сім'ї з декількох чоловік – ідеальне рішення. Аерація в самому фільтрі безнапорная ежекційних
  1. Інжектор після насоса . Легко реалізований метод при використанні автоматичних керуючих клапанів. Схема така – після насоса і перед фільтром встановлюється інжектор (підключення 1 ” і більше), який засмоктує повітря в момент забору води. Вода проходячи по трубах (або ж встановлюється ще один балон, тільки порожній) насичується повітрям і як і в інших методах подається на каталізатор. Специфіка – після інжектора істотно падає натиск води, і потоку не буде вистачати для повноцінної промивання обезжелезівателя. Тому монтуються ЕМК для подачі води « в обхід » в момент промивки фільтра. Надмірна повітря стравливается в зручному місці повітряним клапаном.
  2. Самовсмоктуючий насос. ; Так само можна згадати про зважених насоси, які використовуються в звичайних станціях. Перед ним можна зробити трійник, з вмонтованим зворотним клапаном. У момент включення насоса підсмоктується трохи повітря, якого буде достатньо для незначної корекції складу води.