Орієнтовна схема:

  • Видалення великих (до 100 мкм) забруднень на дисковому фільтрі грубої механічної фільтрації;

  • Зниження вмісту солей жорсткості і видалення заліза з вихідної води на установці пом'якшення безперервної дії - I ступінь;
  • Видалення залишкових солей жорсткості на установці пом'якшення періодичної дії - II ступінь пом'якшення;
  • Станція дозування реагенту (бисульфит натрію + фосфат) для корекції pH і перешкоди утворення накипу;

Очищення води для парових котлів

Котельні установки для парових автономних систем опалення затребувані як для приватних будинків, так і для муніципальних, інших організацій. Для їх безперебійної роботи необхідно забезпечити мінімальну кількість домішок у воді, яка циркулює по опалювального контуру. Найчастіше в джерелах у вигляді центрального водопроводу, автономної свердловини присутня велика кількість мінералів, інших дрібнодисперсних частинок. Тому для запобігання аварійних ситуацій, збільшення терміну служби обладнання - необхідно забезпечити ефективну очистку води.

Характеристики води для парових котлів

Для справної роботи парових установок розроблені спеціальні вимоги до жорсткості, вмісту Fe, солей (Ca, Mg, NaCl), розчиненого O, електропровідності, значенням pH.

Перевірка рівня жорсткості здійснюється відповідно до вимог ГОСТ 2761. Вода "поживна» для котелень парових агрегатів повинна характеризуватися жорсткістю до 30 мкг-екв / л, або 0,02 мг-екв / л.

Номінальна прозорість води, яка визначається лабораторним способом за розміром тексту, повинна відповідати значенням не менше 40 см. Допустимий вміст кисню в рідині для котельних установок не може перевищувати 50 мкг / кг.

У промислових котлах, призначених для закритого опалювального контуру, допускається застосування води з рівнем pH від 7 до 11. При наявності водогрійного бойлера з теплообмінником з латуні, показники pH обмежуються до 9,5.

Методи очищення води для парових котлів

Особливості водопідготовки, тип застосовуваних технологій безпосередньо залежить від вихідної якості води. Наприклад, для попереднього очищення рідини зі свердловини може бути досить базового комплекту фільтрів:

  • механічні для видалення великих зважених часток;
  • аераційна установка;
  • фільтр для знезалізнення;
  • модуль для пом'якшення за допомогою іонного обміну, або зворотний осмос.

На основі цього обладнання виділяють кілька обов'язкових і додаткових етапів водопідготовки для парових котлів. До стандартних методів очищення води відносяться:

  1. Груба механічна фільтрація. Спеціальний модуль не тільки затримує великі частки, а й захищає інші елементи фільтрів від піску, мулу, каменів і окалини.
  2. Зниження показників жорсткості, знесолення з використанням іонообмінних смол, мембраною технології зворотного осмосу.

Обезжелезивание

У разі наявності у водному джерелі підвищеного обсягу заліза і марганцю, застосовуються такі методи, як:

  1. Знезалізнення.
  2. Аерація.

Колона для зниження вмісту металів і станція аерації працюють в комплексі. Для знезалізнення застосовуються особливі каталітичні завантаження. Завдяки засипці відбувається реакція окислення розчиненого заліза, після чого колона подає далі відфільтровану воду.

Станція аерації включає 2 основних елементи: колону і компресор. Технологія очищення полягає в подачі кисню, який призводить до окислення забруднювачів.

Найпоширенішими методами підготовки води для парових котлів є:

  • Двоступенева Na катіонування з попередніми знезалізнення.
  • Зворотній осмос.

Пом'якшення і знесолення
В якості фінального етапу водопідготовки використовується іонообмінна установка, або зворотний осмос. Вони виконують пом'якшення і знесолення.

При оптимальному вмісті солей у вихідній воді, застосовується тільки технологія зменшення кількості солей. З цим завданням успішно справляються колони, головною дійовою елементом яких є іонообмінні смоли. Це забезпечує більш недорогу вартість очищення води для парових котлів.

Підвищені концентрації солей, виявлені в результаті лабораторних досліджень води, вимагають використання установок зворотного осмосу. Ці системи здатні відфільтрувати з теплоносія до 99% мінеральних домішок, інших мікрочастинок. До основних недоліків технології відносять дорогі розцінки на обладнання, велике споживання водних ресурсів. У процесі переробки відбувається скидання в дренажну систему близько ½ води.

Вибирати обладнання для очищення води рекомендується в залежності від кількості та типу домішок. Застосування набору сучасних систем водопідготовки гарантує істотне збільшення терміну служби парових котельних установок різної потужності.