Водопідготовка - це спеціальний комплекс заходів, який продразумевает суттєва зміна якості води для утовлетворенія поставлених завдань. Весь процес здійснюється з використанням сучасних установок спеціального призначення. Пристрої, що призначаються для обробки води, повинні вибиратися з урахуванням вимог, які пред'являються споживачами до якісність води.
Які методи очищення застосовуються в пральнях і хімчистках?
Для високоякісної прання білизни, що використовується вода, повинна бути правильно підготовлена. Внаслідок цього, при вирішенні поставлених завдань не виникнуть ніякі неприємні сюрпризи.
При водопідготовки в пральнях часто використовуються різні системи і способи фільтрації. Спочатку, сюди варто віднести наступні методи:
- Освітлення. З води видаляються зайві домішки, а виникнення осаду з'являється внаслідок додавання реагенту. Надалі, вода пропускається через спеціальний фільтр.
- Пом'якшення. Цей варіант використовується в тій ситуації, коли мова йде про воду, де перевищений вміст різноманітних неорганічних солей. Цей процес дозволяє в значній мірі зменшити витрату використовується миючого засобу. Підвищується і термін експлуатації обладнання.
- Знезараження. Застосовується опромінення ультрафіолетом, а також озонування.
- Процес зворотного осмосу. Завдяки цьому видаляються зайві солі. У період очищення, все пропускається крізь спеціальну мембрану. Наявні там отвори дозволяють забезпечити проходження тільки одних єдиних молекул води. Самі ж домішки одночасно з цим, залишаються безпосередньо на самій поверхні.
- Позбавлення від домішок заліза.
- Фільтрація.
Які види обладнання застосовуються?
Для водопідготовки застосовуються наступні види обладнання:
- Фільтри, що призначаються для тонкого очищення. Вони можуть бути мембранними або вугільними. Максимально ефективного результату можна досягти завдяки монтажу зворотного осмосу.
- Пом'якшувальні фільтри.
- УФ-знезаражувачі.
- Системи контролю.
- Озонуючі пристрої і т.д.
Яка вода використовується в пральнях?
Застосовується в пральнях вода повинна бути очищена. Весь процес ділиться на кілька технологічних схем. У першому варіанті мова йде про застосування методів флотації, а також нанофільтрації. Цей метод вважається багатоступеневим. З води видаляються нафтопродукти, а також зважені речовини. На третьому етапі вдається позбутися від розчинної органіки. Після наступних процедур, вода відправляється на грубу фільтрацію. Не обходиться і без нанофільтрації. Після всього цього вода стає чистою і може використовуватися в пральнях.
Друга схема - одноступенева. Тут використовується метод електрофлотокоагуляціі. Методика підходить для великих пралень. Не обійтися тут і без активації процесу флотації.
Яка вода використовується в хімчистках?
У всіх хімчистках обов'язково повинна застосовуватися система водопідготовки води. Вода повинна бути правильно підготовлена і пом'якшена. Часто рекомендовано застосування води саме з мікробіологічної чистотою. Вона повинна мати наступні характеристики:
- Жорсткість - не менше 1,5 мг / л.
- Марганець - не менше 0,03 мг / л.
- Залізо - не більш 0,3 мг / л.
Тут застосовуються найефективніші і повністю автоматизовані фільтри. Рекомендовано застосування установки для пом'якшення води, яка зменшує показники жорсткості. Не обійтися без установки, що служить для знезалізнення води. За рахунок цього, вдається видалити залізо, марганець і інші абсолютно непотрібні елементи. А установка зворотного осмосу призначається для корекції показників сольового складу.