Для власників приватних будинків одним з найважливіших питань є організація системи опалення, яка повинна бути ефективною та економічною. Популярне дотепер газове опалення є дуже дорогим, що змушує шукати альтернативні варіанти. Одним з кращих рішень є теплові насоси, які є комплексом обладнання для акумуляції тепла з навколишнього середовища: ґрунту, повітря, води річок, озер і підземних джерел.

Актуальність установки теплового насосу

Для початку слід розглянути варіант існуючих систем:

 • централізоване теплове постачання. Має безліч недоліків. У тому числі неконтрольовані температури нагрівання, часті аварії комунікацій, відсутність гарячого водопостачання у літній період тощо;
 • автономне опалення за допомогою газового казана. Ефективне, але дуже дороге;
 • електричні котли є трохи привабливішими з економічного погляду, ніж газові, проте також потребують значних експлуатаційних витрат;
 • твердопаливні установки є досить привабливим варіантом за наявності достатньої кількості палива. Також вимагають значних зусиль з технічного обслуговування, періодичного очищення від золи та кіптяви;
 • теплові насоси є інноваційним рішенням, яке здатне забезпечити ефективне опалення житлових будинків та інших типів будівель із мінімальними витратами.

ТОП 10 переваг на користь вибору:

 • одержання енергії від альтернативних джерел є трендом у всіх розвинених європейських країнах;
 • абсолютна екологічність;
 • інноваційні технології, з максимально високим ККД, за витрат на 1 кВт на виході виходить від 4 до 5 кВт;
 • оптимальний вибір для будинків, які збудовані з різних матеріалів;
 • можливість інтеграції із різними видами класичних опалювальних систем;
 • функціональність, включаючи опалення, гаряче водопостачання, опціональне погрівання води в басейні та інші;
 • максимальний рівень комфорту, точність налаштування та підтримки мікроклімату;
 • інтелектуальне управління, можливість підключення до системи «розумний дім»;
 • низький рівень експлуатаційних витрат;
 • простота технічного обслуговування.

Основні засади функціонування теплових насосів

Теплові насоси випускаються з якісних матеріалів та комплектуючих відповідно до вимог нормативної документації. В основі роботи обладнання лежить термодинамічний цикл, з передачею тепла від нагрітих середовищ холодним та роботи, що відбувається в процесі теплообміну. Теплові насоси акумулюють тепло із природних джерел, після чого воно через систему теплообмінників поставляється у внутрішні контури системи опалення будинку.

Точний принцип роботи теплового насоса залежить від його типу. Наприклад, для повітряних теплових насосів використовується блок вентиляторів, який переміщає повітряні маси, що контактують з теплообмінником випарника, звідки тепло передаються до рідкого фреону, що циркулює трубопроводами системи, переходячи в рідкий і газоподібний стан, передаючи тепло до основного теплоносія.

Існує кілька видів теплових насосів, які можуть акумулювати тепло з навколишнього повітря, ґрунту, води відкритих або поземних водойм, стоків тощо.

Одними з найбільш продуктивних і максимальних ККД є геотермальні теплові насоси, які отримують тепло від грунту на глибині декількох десятків метрів, де температура завжди становить від +10 до +12 °C. Передача тепла здійснюється за допомогою спеціальних зондів. Глибина свердловин може становити до 100 метрів. Також застосовуються і показують високу ефективність трубні колектори, які укладаються в траншеях і котлованах на глибині близько півтора метра, загальна площа геополя може становити до 500 квадратних метрів і більше.

Всі види теплових насосів представлені у каталозі на сайті. З докладними описами, характеристиками та особливостями застосування, фотографіями.

Вибір та монтаж теплових насосів слід довіряти фахівцям із профільних компаній. Можливі типові проекти, а також розроблені індивідуально. Фахівці виконають необхідні виміри на ділянці, візьмуть проби ґрунту, визначаючи рівень залягання ґрунтових вод та інші необхідні вишукування. Будуть підготовлені необхідні креслення та специфікації, здійснено професійний підбір обладнання. Монтаж теплових насосів здійснюється з урахуванням усіх правил та нормативних вимог, дотримання техніки безпеки та рекомендацій виробника.

Підсумки

Вартість теплових насосів є цілком доступною, що швидко окупає себе. Ви отримуєте інноваційну установку, з максимальною екологічністю та захистом від навколишнього середовища. Замовляйте підбір систем та встановлення обладнання у профільних компаніях. Вже досить багато людей встановили теплові насоси у своїх будинках, прочитати позитивні відгуки від них можна на профільних сайтах та форумах в інтернеті.