Останні 10-15 років, особливо в регіонах, де дорогі енергоресурси: природний або скраплений газ, електроенергія для населення потрібні – теплові насоси для багатоквартирного будинку, приватного сектора. В Україні попит на пристрої як ніколи високий, на природний газ, дефіцит електрики, висока ціна.

Теплові насоси для квартири багатоквартирного будинку – економніше для опалення

Конструкція теплового насоса включає: конденсатор, випарник, компресор. Елементи та вузли виконують спеціальні функції:

  • Компресор збільшує тиск повітря.
  • Розширювач знижує тиск газу всередині системи.
  • Випарник за низької температури відбирає теплоту з навколишнього простору приміщення, теплоносія. Холодоагент переходить з рідкої фази в газоподібне середовище.

Компресор, розширювач, випарник поєднуються в мережу трубопроводами, утворюють замкнуту систему контуру. По контуру циркулює хладагент - марки фреон, хладон з фторсодержащим продуктом метану, етану. Суміш є інертним газом. Завдяки наднизькій температурі кипіння холодоагент в гарячій частині контуру працює в газоподібному стані, в холодній системі перетворюється на рідину.

Як включаються пристрої в контурах будинку

Оплата за послуги ЖКГ зростають як гриби восени, особливо це стосується гарячої води – ГВП. Зимові та осінні весняні холоди, відчувають на собі пікові навантаження, що бачать у квитанціях мешканці квартир багатоквартирного будинку, заміських будинків. Населення, хто користується ЦО котелень, страждають від спеки, холоду. У верхній, нижній розводці на дотик рукою відчувається температура стінки труб.

У теплі дні у квартирі стає спекотно як у сауні, в холодну пору радіатори трохи теплі. Це походить від єдиного графіка регулювання залежно від температури зовнішнього повітря. Лічильників тепла немає, щоб об'єктивно відбивати споживання ГВП на обігрів. Перспектива використовувати ТН є актуальними, вигіднішими. Квартальні та магістральні тепломережі вичерпали свій ресурс, нові системи – вигідніші, ніж ЦО.

Переваги ТНУ у системах опалення

Для багатоквартирного будинку, заміських будинків ТНУ – знахідка. Пристрої мають дві перспективні переваги: ​​висока економія, експлуатаційна необхідність. У звичайній квартирі, де заглушені труби із ЦО, потужності теплового насоса достатньо забезпечувати теплом, холодом, мікрокліматом житло. Розрахунки показують, наскільки ефективна робота пристроїв у квартирному варіанті.

Сучасні установки забезпечують теплом житло, коли зовнішня температура повітря досягає мінуса 25°C. Чим досягається такий стан робітничого циклу. ККД набагато вище теплового насоса, ніж газового котла, бойлера непрямого обігріву. Приклади прості: 3-5 кВт тепла (холоду), адекватно 1 кВт електроенергії.

Газові, електричні котли мають ККД менше 1 кВт. Теплова установка отримує енергію навіть за мінусу 25°C. Наприклад, повітря - абсолютний «нуль» відповідає мінусу 273 ° C, очевидно до якої позначки виходить тепло. Ентальпія джерела забезпечує приміщення теплом, щоб обігрівати всю оселю.

Робота повітряного пристрою – аналогічна до роботи кондиціонера. Зовнішній, внутрішній блоки нагрівають повітря, холодну воду, що тече по трубах теплої підлоги, надходить на радіатори, фанкойли. Виходить економне ефективне опалення заміського будинку, квартири.

Конструктивні особливості сучасних пристроїв

Населення, хто обзавівся сучасними установками, ні на йоту не шкодує, облаштовують житло системами обігріву, ГВП. У пристроях теплових насосів енергія ізотермічно підводиться при температурі ТL, відводиться при температурі ТН.

Формула розрахунку показує, як відбувається процес: ТН = 70 +273 = 343К і Т = 5 +273 = 278К. Виходить перетворення енергії за циклом Карно: КТ = 343/65 = 5.3, що вище при зниженні ТН або підвищенні ТL. Характерний приклад де температурний рівень зовнішнього теплообмінника в режимі використання компресійної ТНУ забезпечує теплом приміщення від +5 до мінус 15°C; для внутрішнього теплообмінника від +35 до +60 °C.

Що являє собою вертикальний апарат, основні вузли управління:

  • Двокорпусний підігрівач технологічної води.
  • Електричний котел 3 ступенів нагрівання: 3-609 кВт.
  • Циркуляційний насос.
  • Корпус де заховані всі елементи.
  • Електричні гнучкі кабелі з'єднують елементи ТНУ та прилади.
  • Інтегрований перехідний клапан для регулювання води в 2 контурах технологічного робочого середовища, що підігрівається.
  • Гнучкі внутрішні шланги для перетікання води, зниження шуму при кавітації від включення циркуляційного насоса.
  • Регулювальна панель РКІ у 4-рядному цифровому табло для загального моніторингу.
  • Щитова електрична панель з диференціальними автоматами, ПЗВ, пускачами, датчиками.
  • Частотний звукопоглинальний корпус забезпечує зниження шуму механізмів.
  • Керуючий контролер, який автоматизує роботу, дозволяє проводити моніторинг систем управління.
  • Газовий контур заповнюється холодоагентом R407С, що дозволяє максимально забезпечити теплом житло.
  • Найбільшу популярність знаходять унікальні компресори Mitsubishi Electric, що відрізняються високою потужністю, безшумною роботою, довгим терміном служби.

Які типи ТНУ набуває населення для побутових потреб

У приватному секторі застосовуються теплові установки:

  • Ґрунт – вода.
  • Вода – вода.
  • Вода – повітря.
  • Повітря – повітря.

Всі сучасні конструкції – 4 типи установок працюють від джерела енергії, яке береться для тепла, холоду, використовується як:

  • Повітря, що оточує приміщення, з вулиці.
  • Вода водойм, підземні артезіанські, ґрунтові води.
  • Теплоємність ґрунту.

Повітряні апарати у зовнішньому блоці працюють вентиляторами, які женуть повітря вулиці за системою опалення. Грунтові установки - це трубопроводи, які схожі на свердловин. Ґрунтові вкопуються в ґрунт, забирають звідти тепло для обігріву, кондиціювання приміщення багатоквартирного будинку, заміського житла. Водяні ТНУ використовують тепло свердловини. З артезіанської свердловини забирається енергія, проганяється радіаторами.