Якщо Ви знайдете цю статтю корисною - розмістіть її в соц. мережі, можливо вона буде цікава Вашим друзям і знайомим (для цього натисніть на іконку зліва). Заздалегідь дякуємо.
Сім'я з маленькими дітьми. Споживання помірне. Проблема – металевий запах, рудий осад.
Завдання – довести воду до питного стану, по можливості мінімізувати ймовірність появи кальцієвих відкладень в котлі, бойлері, сантехніці.
Вибір технології – основне завдання – прибрати залізо. Оскільки концентрація заліза не висока, для його видалення підійде 2 принципових методу – іонний обмін і окислення з подальшим осадженням. Оскільки. вирішити основне питання з залізом можна величезним асортиментом фільтруючих завантажень, цілком логічно до задачі додати ще видалення жорсткості. В цьому випадку розглядається вже один принциповий метод – іонний обмін, у якого є 2 типу фільтруючих завантажень – безпосередньо іонообмінна смола (катіоніт) і завантаження комплексної дії (суміші фільтруючих матеріалів на основі катіоніту), які більш пристосовані до роботи з водою з залізом. Різниця у вартості катионита і « міксу » 3-4 рази. Оскільки залізо не велике, прийняли рішення з метою економії і керуючись « доцільністю » використовувати катионит Dowex HCRS/S – італійська перевірена часом іонообмінна смола, яка відмінно справляється з подібними концентраціями, особливо коли споживання не велика.
Перед такого роду системою обов'язкова попередня механічна очистка. Для того, що б заміна картриджів була максимально рідко, була обрана колба BigBlue 20, у якій картриджі мають максимальний ресурс.
Після іонного обміну технологічно необхідний сорбент – активоване вугілля, який був так само поміщений в колбу 20”.
Зовнішній вигляд вийшла системи:
Система водопідготовки працює вже тривалий час. Якістю води клієнт задоволений.