Для здоров'я кожної людини необхідно чисте, свіже повітря. Особливу роль він грає, коли жінка перебуває в очікуванні дитини. Кисень, який вона вдихає, впливає на благополуччя малюка. Тому важливо, щоб вагітна насолоджувалася лише чистим повітрям.
Особливості контролю якості повітря у приміщенні
У період вагітності у жінки зменшується обсяг легень через дитину. Чим ближче до пологів, тим складніше майбутній мамі стає дихати. Тому багатьох у цей період тягне на природу. Жінка намагається заповнити нестачу кисню.
Організувати чисте повітря можна і у будинку. Для цього використовується припливно-витяжна вентиляція, очисник повітря і рекуператор. Але варто враховувати і фактори, які безпосередньо впливають на якість кисню у приміщенні:
- Будівля розташована поруч із жвавими дорогами;
- Приміщення знаходиться не вище 5-го поверху. Доведено, що вихлопні гази від автомобілів не здатні піднятися на висоту 6 та більше поверхів. Всі, хто проживає нижче, при провітрюванні впускають свіже, але забруднене повітря;
- Відсутність якісної природної вентиляційної системи;
- Ремонт в одній із кімнат. Багато батьків намагаються встигнути облаштувати дитячу до появи малюка. В результаті до повітря в будинку домішається пил, бруд;
- Під вікнами розташована парковка. Кількість вихлопних газів збільшується у кілька разів;
- Розташування рядом заводів, підприємств із шкідливими викидами, включаючи компанії, що займаються утилізацією сміття;
- Поряд відбуваються будівельні роботи.
Припливно-витяжна вентиляція: особливості та принцип роботи
Ця система встановлюється у великих приміщеннях, на кшталт медичних центрів, а й житлових. Відрізнятиметься продуктивність. Встановлення припливно-витяжної системи краще проводити на етапі ремонту будинку.
Важливо не плутати таку вентиляцію із звичайним провітрюванням. Це не буде звичне холодне повітря, яке може зашкодити вагітній. Система забезпечує надходження чистого, свіжого кисню. Можна доповнити її рекуперацією тепла, щоб не турбуватися, що жінка в положенні може замерзнути.
Подібна конструкція, крім основних функцій, також дозволяє зберегти тепло. Припливне повітря нагрівається за рахунок того, що відводиться із приміщення. В результаті в кімнату надходитиме свіжі, але не холодні повітряні потоки.
Побутовий канальний вентилятор
Подібна система користується популярністю, завдяки простій установці та можливості розмістити її у будь-якому приміщенні. Вибір досить широкий. Тому для приміщень з різними характеристиками вдасться підібрати потрібний варіант.
Необхідно довіряти установку лише професіоналам. Монтаж системи рекомендується проводити до ремонту у будинку. Побутовий канал працює безшумно і не викликає дискомфорту у тих, хто перебуває у приміщенні.
Використання рекуператора повітря
Встановлення припливно-витяжної системи не завжди можливе. І рекуператор повітря стає виходом зі становища, за умови, що квартира знаходиться на нижніх поверхах. Важливо, що функціональність та ефективність конструкції залежить від правильно проведеного монтажу. Необхідно ретельно вибирати потрібне місце установки. Система потребує регулярного та своєчасного обслуговування.
Рекуператор повітря працює безшумно, має бюджетну вартість і не завдає шкоди людині. Підходять для встановлення у приміщеннях, площа яких не перевищує 100 м2.
Очищувач повітря
Важливо не плутати пристрій із вентиляцією. Остання дозволяє прибрати з приміщення неякісне повітря, відкривши доступ свіжого кисню. Завданням очисника є очищення вже наявного у приміщенні повітря. Неякісний кисень залишається у кімнаті. Він просто стає більш чистим та придатним для людини.
Очищувачі можуть мати різні додаткові функції. Для вагітних не рекомендується вибирати моделі, що генерують озон.
Жінкам, які виношують малюка, часто радять більше гуляти, дихати свіжим повітрям. Але організувати доступ якісного кисню можна і вдома. Достатньо підібрати відповідну систему вентиляції або очисник. Чисте повітря корисне не тільки вагітним, а й усім людям. Тому перед початком капітального ремонту рекомендується подбати про якісну вентиляційну систему.