З цим питанням стикаються всі власники фільтрів зі зворотним осмосом, що обслуговують фільтри самі або за участю майстрів. Тому буду лаконічним і постараюся максимально лаконічно і ясно відповісти на питання.Розглядаємо по черзі вміст стандартної системи зворотного осмосу з попередніми трьома вертикальними колбами і якимись колбочками зверху.
1 колба - вертикальна:
Біла або прозора колба. У ній знаходитьсятільки механічний картридж, від 5 до 20 мкм, з спіненої поліпропіленової нитки (3). Якщо у вас приватний будинок з глиною, тоді можна використовувати картридж з волокна (4) або рифлений (1), тому що за рахунок більшої поверхні вони затримають більше великої фракції.Заміна – максимум 1 рік, найчастіше 4-6 місяців. Періодичність заміни колосально залежить від якості вихідної води і обсягів споживання, тому у великій родині з іржавою водою картридж може змінюватися щомісяця.
Як визначити, коли міняти картридж?
- якщо не набирається вода
- якщо перекрити подачу до баку, з відкритого крана вода ледве крапає
- якщо фільтр покритий слизом
- при настанні 6 (ідеально) або 12 (максимум) місяців
1, 2, 3 вертикальні колби змінюються разом.
Що робити, якщо фільтр швидко забивається? – поставте перед першою колбочкою аналогічну з механічним картриджем на 20-50 мкм, що збільшить частоту обслуговування в рази.
2 і 3 колби - вертикальні:
У другій і третій колбі можна використовувати 2 комбінації картриджів (умовно) - для міської води (хлор, іржа) ; і для свердловинної води (пісочок, іржа).
- Картридж збрикетованого активованого вугілля +механічний картридж на 1-5 мкм з спіненого поліпропілену;
- картридж їхгранульованого активованого вугілля + картридж збрикетованого активованого вугілля
По суті, ці варіанти відрізняються кількістю активованого вугілля і ціною. Вважаю оптимальним спробувати обидва варіанти, і якщо різниця буде відчутна – вибирайте якість, якщо різниці немає – ціну.
У використанні картриджів зм'якшувати, керамічних, з КДФ, від заліза і т.п. вважаю для попереднього очищеннянемає необхідності , швидше за їх використання – абсурд.
4 колба – горизонтальна, яка товстіший:
У цій колбі знаходиться мембрана (основний фільтруючий елемент). При помірному споживанні навіть із жахливою водою вона буде працювати не менше 2-3 років. На півночі і в центрі України, де вода не жорстка, нормальна мембрана служить року 4-5, на півдні, де мінералізація завищена 2-3 роки.
Як визначити стан мембрани? – з'явиться накип в чайнику, перестане набиратися вода, зміниться смак.
5 колба – горизонтальна:
Це вугільний постфильтр –остання стадія стандартній комплектації зворотноосмотичної системи. У постфільте з води видаляються залишкові запахи, надається смак.
Він змінюється 1 раз на рік.
6 колба – горизонтальна:
Мінералізатор – картридж, який додає у воду макроелементи. Найчастіше його рекомендують міняти 1 раз в рік (частота аргументується можливістю виникнення бактерій), але можна і в 2 роки, при рідкісному його використанні.
7 і 8 колби – горизонтальні:
Останніми встановлюються структуризатори – картриджі, які впливають на структуру води якимось чином. Єдине, що можу порекомендувати – уважно проаналізуйте документацію і регламент обслуговування від виробника.
Додаткові змінні елементи:
- 4-x ходовий клапан – у міру виникнення проблем … Його функція – перекривати подачу води на фільтр при заповненому баку.
- Обмежувач протоку – рекомендується міняти разом з мембраною. Його функція – створювати пропорцію очищеної води/води в дренаж.
- Зворотний клапан після мембрани - у міру виникнення проблем
- Більш детально про кожен елемент опишу в наступний статтях.
Частота заміни картриджівзалежить від якості води, що очищається і типу фільтра. Ми рекомендуємо перший раз картриджі міняти через 4 місяці, і коригувати періодичність від ступеня забруднення. В середньому ми обслуговуємо фільтр раз в 6 місяців. У системах зворотного осмосу картриджі після мембрани змінюються раз на рік, сама мембрана служить 3-5 років.
Механічні картриджі - удялять іржу, глину, пісок; вугільні - видаляють хлор, органіку, запахи; зм'якшуючим воду, картриджі от заліза . Для осмосу використовують мінеразіатори, вугільні постфільтри, мембрани, структуризатори (до фільтрації не відносяться).
Дешеві механічні картриджі ставлять першими, що б запобігти передчасному забруднення інших. У проточних другим етапом, якщопотрібно - від заліза або жорсткості. ; Якщо немає ; - краще 2 вугільних різного виду,оскільки у всіх фільтрах вугільні картриджі обов'язкові, В зворотного осмосукартридж для пом'якшення не використовують, а комбінація з двох вугілля економічно недоцільна.
Процедура заміни картриджів займає до 20 хвилин і досить проста. Потрібно докладати помірні зусилля при закручуванні колби, при необхідності обробити гумки ущільнювачів, замінити зносити фітинги. У майстра є все необхідне для проведення сервісу, який у нас коштує не дорого - ось ціни вже з картриджами .