Якщо влітку не постараєшся, то взимку не зігрієшся. І перше, що потрібно зробити, — підготувати опалювальну систему до холодної пори року. Як правильно перевірити й налаштувати всі елементи подібних інженерних систем, знають фахівці компанії Aqua Life. Вони ж готові виконати ці роботи швидко, недорого, якісно, з гарантією на результат.

Як підготувати опалювальну систему до холодної пори року?

Чому так важливо правильно підготувати опалювальну систему до нового сезону, і як виконати це завдання?

Печі, системи водяного й парового опалення експлуатуються сезонно. Завдяки цьому знижується навантаження на комунікації. Однак через перерви в опаленні погіршується стан системи. Металеві елементи піддаються корозії, в радіаторі накопичується повітря, в димовідвідній системі збирається конденсат і різного роду забруднення. Тому так важливо кваліфіковано підготувати опалювальну систему до зими. Майстри Aqua Life впораються з цією задачею так, щоб зменшити кількість споживаного палива, поліпшити енергоефективність котла й продовжити термін його справної роботи. Крім того, під час експлуатації подібного обладнання без здійснення сервісного обслуговування порушується пожежна безпека. Якщо залишити поза увагою дрібні несправності, то, як мінімум, в атмосферу приміщення можуть проникати димові гази. А це також надзвичайно небезпечно для здоров'я та життів людей. Тому так важливо приділяти увагу підготовці опалення до зими.

Основні види підготовчих робіт

Щоб система була готова до опалювального сезону, потрібно виконати такі види підготовчих робіт:

  • огляд магістралі на предмет її герметичності, відсутності ділянок іржавіння і протікання;
  • промивання системи, видалення забруднень, очищення від нальоту, що утворився;
  • здійснення опресування, яке дає змогу виявити можливі витоки та заізолювати їх;
  • перевірка обладнання в домашній котельні, включно з манометрами й термометрами;
  • випробування системи шляхом пробного запуску, усунення виявлених несправностей.

Як здійснюється промивка системи?

Під час підготовки опалювальної системи до зими важливо очистити її комунікації від іржі та накипу, що утворився. Адже вони призводять до погіршення теплопровідності батарей, а деякі ділянки взагалі блокують. Знизити їхню кількість дасть змогу промивка системи. Виконується вона такими способами:

  • Гідропневматичним. Це найбільш щадний метод, який мінімально впливає на труби і радіатори зсередини. Здійснюється він за допомогою насоса й компресора шляхом подачі води стисненим повітрям під тиском.
  • Гідроударний. Цей спосіб ефективний. Хоча він підвищує навантаження на магістраль, але зате показує ділянки, на яких можливі в майбутньому протікання. Здійснюється він насосом методом гідроударів.
  • Хімічний. Під час його використання в магістраль надходить теплоносій з кислотою або лугом. Таким чином розчиняються відкладення, що утворилися, і разом із водою видаляються з системи.

Опресування

Це один з найважливіших етапів перевірки герметичності системи опалення. Опресування виконується шляхом нагнітання води й повітря під високим тиском у магістраль. Якщо в ній є слабкі місця, то в них виникають протікання, які згодом усуваються. У такий спосіб можна не тільки попередити про поломку під час опалювального сезону, а й очистити магістраль від забруднень і продовжити її збереження.

Підготовка опалювальної системи до зими

Пробний запуск

Щоб перевірити готовність опалювальної системи до зими, потрібно провести своєрідні випробування. Для цього в магістраль подають холодний, а потім гарячий теплоносій. Його температура має бути в півтора раза вищою, ніж за звичайного опалення, а тиск — 0,06 МПа спочатку і 0,02 МПа у наступні 2 години. Після успішного пробного запуску можна вважати систему готовою до опалювального сезону.

Щоб пережити зиму без неприємних сюрпризів, важливо забезпечити грамотну підготовку опалювальної системи до холодного сезону. Спеціалісти нашої компанії готові вам допомогти у виконанні цього завдання. Також вони охоче виконають проєктування, монтаж, сервісне обслуговування багатьох інших інженерних систем у вашому будинку.