Щоб правильно вибрати бойлер необхідно звернути увагу на кілька ключових моментів. Їх всього 5.
1. Обсяг бойлера . Один з найважливіших моментів стосується того, яким буде обсяг бойлера. Тут все індивідуально і прямо залежить не тільки від кількості осіб, що проживають в квартирі, але ще і від їх потреб у воді. Адже можна обійтися і невеликим бойлером в тому випадку, якщо всі члени сім'ї рідко бувають удома. Для дачі або для сім'ї з 1 людини цілком комфортною буде установка бойлера місткістю 30 літрів. В цьому випадку приймати душ зможуть максимум 2 людини, але води цілком вистачить на всі побутові потреби. Крім того вода в такому бойлері гріється недовго.
У той же час для сім'ї з 2-3 чоловік в звичайному режимі потрібен порівняно великий бойлер місткістю 50 літрів. Бойлери місткістю до 50 літрів – це хороше рішення для невеликої сім'ї, проте води навряд чи вистачить для того, щоб наповнити ванну.
Бойлери місткістю 80 літрів – рішення для сім'ї з 3-4 чоловік. А ось 100-150 літрів запасу гарячої води знадобляться сім'ям з 4-6 проживають. Бойлери з обсягом понад 150 літрів призначені для того, щоб обслуговувати досить великі приватні будинки.
2. Потужності і час нагрівання . Швидкість нагріву бойлера визначається тим, який обсяг води необхідно прогріти. Відповідно бойлер об'ємом 30 літрів буде грітися 1-1,5 години, 50-літровий буде нагріватися близько 2 годин, а бойлер об'ємом 120 літрів – 4 години. Існують бойлери з подвійними трубчастими електронагрівачами, що дозволяє в разі потреби швидко нагрівати воду до необхідної температури. У тому випадку якщо воду не потрібно нагрівати занадто швидко, то один електронагрівач можна відключити.
3. Типи бойлерів за видами електронагрівальних елементів . Трубчастий електронагрівач являє собою великий кип'ятильник, який і гріє воду в бойлері. Всі бойлери умовно можна розділити на оснащені сухими і мокрими водонагрівальними елементами. Мокрі електронагрівачі поміщаються всередину бойлера і працюють за принципом кип'ятильника. Мінус такої системи в тому, що всередині може утворюватися накип. Ще один істотний недолік полягає в можливості перекидання електроструму з нагрівача на бак, що дуже небезпечно. Бойлери з сухими електронагрівальними системами є більш безпечними. Нагрівальний елемент в даному випадку занурений в спеціальну колбу, що виключає його контакт з вологою. Крім цього накипу в даному випадку утворюється набагато менше, а це значить, що між чищенням бойлера від накипу буде проходити більше часу. Як часто доведеться чистити бойлер від накипу? Це необхідно робити хоча б 1 раз в 1-2 року. При цій процедурі також обов'язково варто замінювати встановлений всередину антикорозійний анод, який захищає бак бойлера від пошкоджень іржею та іншими хімічними сполуками, що перебувають у воді. Таким чином, щорічний догляд за бойлером включатиме в себе промивання бака, усунення накипу і заміну анода.
4. Спосіб установки бойлера . Монтаж бойлерів сьогодні здійснюється як на стіну, так і на підлогу. Традиційно бак вішають на стіну у ванній кімнаті. Однак потрібно обов'язково враховувати вагу конструкції. Бойлер з об'ємом 50 літрів буде важити близько 70 кілограмів. Тому настінні конструкції монтують тільки за умови наявності цегляної або залізобетонної несучої стіни. У більшості випадків не рекомендовано підвішувати бойлери, які важать понад 100 кг до стінки. Для цього конструкцію монтують в підлогу, що значно зручніше і безпечніше.
5. Установка бойлера. Хоча в установці бойлерної системи немає нічого загадкового, все ж потрібно знати деякі нюанси. Необхідно встановити запобіжний клапан на холодне водопостачання. Це потрібно зробити для того, щоб бойлер припиняв подачу води тоді, коли бак буде заповнений, а також скидає тиск при закипанні води, що запобігає вибух бака з окропом. Запобіжний клапан є основним елементом в системі безпеки бойлера, а тому необхідно уважно стежити за ним і вчасно чистити від бруду і накипу. Також потрібно передбачити установку спеціальних запірних вентилів, які контролюють вхід і вихід води. У майбутньому вони обов'язково знадобляться для того, щоб здійснювати технічний огляд і ремонт бойлера (адже доведеться зливати воду). Ще один нюанс – проводка, яка повинна знаходитися в хорошому стані. З огляду на, що більшість квартир знаходяться в старому житловому фонді, цей нюанс ні в якому разі не можна скидати з рахунків. Нарешті варто сказати про те, що установку бойлера потрібно довіряти виключно професіоналам. В іншому випадку не оберете клопоту.
Для зручності пропонуємо скористатися готовими добірками бойлерів за обсягом на 30, 50, 80 і 100 л, оскільки ними часто користуються відвідувачі Аква-Лайф.
В Aqua-Life Ви можете купити Drazice, Roda, Ariston, Goren je, Atlantic, Vaillant, Bosch, Electrolux, будь на Ваші потреби.
Вартість послуг перевізника сильно залежить від обсягу бойлера і від дальності населеного пункту від пункту відправлення. Найчастіше відправка коштує від 100 до 1000 грн.
Послуги монтажу ми можемо забезпечити по київській області і Києву, в інших регіонах є колеги, які можуть бути Вам корисні.
Звичайно так. З огляду на, що інтернет магазин пропонує великий асортимент товарів для опалення та водопостачання, Aqua-Life вкрай зацікавлені, щоб Ви замовляли все необхідне у нас.