У цьому статті ми постараємося коротко відповісти на основні питання, що стосуються бойлерів непрямого нагріву. Якщо зручніше дивитися відео, будемо тільки раді, воно розміщене нижче. Після прочитання або перегляду ви будете прекрасно розуміти навіщо вони потрібні, що таке бойлери непрямого нагріву, в яких випадках вони використовуються, які є конструктивні особливості і варіанти комплектації.
Отже, бойлер непрямого нагріву, так само його називають бойлером непрямого нагріву - це ємність з водою, яка нагрівається від системи опалення. Нагріта вода використовується для гарячого водопостачання.
Навіщо потрібні бойлери непрямого нагріву, які їх переваги та недоліки.
- Основною перевагою є висока швидкість нагріву великих обсягів води, тільки уявіть, 200 л зі змійовиком в 24 квт нагріється всього за 22 хв, тоді як звичайний електричний бойлер нагрівався б цілий день.
- Другим за значенням перевагою варто виділити економію, за рахунок нагрівання води найдешевшим і зручним джерелом тепла.
- Варто згадати про систему рециркуляції, яка дозволить відразу при відкритті крана отримувати гарячу воду.
- З мінусів – додаткові витрати на придбання, установку, періодичне обслуговування, бойлер займає не мало місця.
Бойлер непрямого нагріву можна комбінувати з будь-яким джерелом тепла – з електричним, твердопаливним або газовим котлом, все частіше використовуються сонячні колектори та теплові насоси. Розберемо на прикладах.
Енергія від твердопаливного котла, вважається найдешевшою. Тому частина тепла з системи опалення витрачається на приготування гарячої води в бойлері. Але, така комбінація доречна тільки в холодну пору року.
Електроенергію можна купувати за різними тарифами, наприклад, використовуючи нічний тариф, вночі вона в 2 рази дешевше. Тому електричний котел, потрудившись вночі, забезпечить Вас більш дешевої гарячою водою на весь день.
Комбінація з газовому котлом, мабуть, найпростіша, але не найдешевша. Сучасні котли мають спеціальну функцію нагріву бойлера непрямого нагріву і при правильній обв'язки котла, система буде працювати в автоматичному режимі круглий рік.
Отже, про конструкції . Бойлер непрямого нагріву складається з утепленого металевого бака, всередині якого знаходиться товста вигнута як пружина труба - теплообмінник, по-народному змійовик. По ньому циркулює теплоносій, який передає тепло воді в бойлері. Залежно від бажаної кількості джерел тепла, теплообмінників може бути кілька. Потужність змійовика, від якого на пряму залежить швидкість нагріву потрібно підбирати так, щоб він відповідав потужності котла. Для запобігання корозії і збереження цілісності бака встановлюється анод, який кородує в першу чергу, змінюється він кожні два роки.
До речі, в більшості бойлерів непрямого нагріву передбачена можливість установки електричного Тена, який використовується для підтримки заданої або догрева до більш високої температури, в крайньому випадку як альтернатива основного джерела тепла. Потужність електричного Тена можна підбирати в залежності від поставлених завдань. Завдяки йому використовувати гарячою воду в декількох вузлах можна одночасно тривалий час.
Баки для бойлерів, як і змійовики, практично всі виробники роблять з чорної сталі, яку покривають емаллю з додавання різних компонентів, вкрай рідко зустрічаються моделі з змійовиком з нержавійки. Обсяг бака варіюється від 80 л до декількох тон. У баку, в залежності від моделі може бути досить багато патрубків - кілька для забору гарячої води, що дає можливість з легкістю використовувати багато точок споживання одночасно, під рециркуляцию, під додатковий теплообмінник, навіть під теплу підлогу.
У більшості бойлерів передбачені ревізійні люки, у вигляді фланця, які використовуються для проведення сервісу – чистки, заміни анода. На місце фланця можна встановити електричний ТЕН для використання бойлера в літню пору або при пікових навантаженнях.
Обсяг водонагрівача правильно вибирати виходячи з кількості споживачів, розраховуючи на кожного орієнтовно 30-50 л. Вибір бака з об'ємом трохи більше розрахункового буде плюсом.
Дуже сподіваємося, що інформація була корисною для Вас і зрозуміла. Про основні пункти розповіли. У кожного виробника, у кожної окремої моделі є свої особливості, їх можна обговорювати дуже довго. Ми рекомендуємо визначитися з об'ємом бойлера, кількістю і потужністю теплообмінників, і порівнювати вже запропоновані моделі, так буде набагато простіше.
В цілому все, посилання на категорію бойлерів непрямого нагріву під відео. У продуктах часто є купон на знижку, яким можна скористатися при оформленні. Звертайтеся в Аква-Лайф.