Без опалення в будинку неможливо жити в холодну пору року. Окрім цього, будинок, що не опалюється, починає руйнуватися під впливом вологи, холоду. Тому важливо ретельно обирати систему опалення для приватного будинку.
На що звернути увагу першочергово?
Обираючи автономну систему опалення, слід звертати увагу на доступність та наявність палива саме у вашому регіоні. Найбільш екологічним та економічним вважається тверде паливо. Популярність цього палива забезпечується доступність практично у всіх регіонах.
Опалення будинку твердопаливним котлом, особливо, якщо в ньому передбачено систему тривалого горіння, дозволяє створити комфортний мікроклімат. При цьому, така система опалення заощаджує пальне, адже докладати тверде паливо потрібно не частіше одного разу на 6-8 годин.
Щоби правильно обрати опалювальну систему, також слід враховувати час використання будинку: постійне чи періодичне проживання. Для будівель, в яких постійно проживають мешканці, необхідна надійна система для постійного опалення. Основні вимоги до такої системи — добре підтримання температури, можливість її регулювання.
Якщо будинок використовується періодично, наприклад, як дача в літній період, будиночок для зимівлі, краще обирати систему, що нагріває будинок швидко. В будинках, до яких підведена електрика, доцільно обрати електричний обігрівач. Якщо електричної мережі немає, можна встановити невеликий твердопаливний котел.
Переваги та відмінності основних систем опалення
Найвідомішими вважаються такі системи:
- газові,
- твердопаливні,
- електричні,
- водяні,
- теплові насоси.
Щоби під'єднати газовий котел, потрібно отримати дозвіл та технічні умови в місцевих управліннях газових господарств.
Основні переваги газового опалення:
- високий рівень ККД, особливо для конденсаційних котлів — до 98%;
- можливість під'єднання погодозалежного керування, за допомогою кімнатних регуляторів;
- нагрівання води до високої температури — до 80 градусів;
- великий вибір моделей — сталеві та чавунні котли, одно та двоконтурні.
Також є можливість обрати котел з виходом диму через димар чи коаксіальну трубу; у настінному чи підлоговому варіанті. Газові котли мають попит за рахунок економічної витрати палива, а також незалежності від електрики.
Електричне опалення — до цієї категорії належать електричні котли, радіатори чи інфрачервоні панелі. Такий вид опалення простий у встановлені та використанні, проте може бути не надто ефективним для великих приміщень.
Водяне опалення досить ефективне, оскільки забезпечує рівномірне розподілення тепла.
Теплові насоси працюють за принципом використання атмосферного тепла, навіть у холодну пору року. Такі прилади досить енергоефективні, проте потребують додаткової подачі електроенергії.
Особливості твердопаливних котлів
Котли, що працюють на твердому паливі, легко встановлюють. Такі системи здатні забезпечити достатньо високий рівень тепла, навіть у великому будинку. Твердопаливні котли можуть використовуватися як основне чи допоміжне джерело опалення. Працювати такі котли можуть на дровах, пелетах чи вугіллі.
Щоби встановити твердопаливний котел, важливо дотримуватися низки правил:
- створити гарну вентиляцію;
- забезпечити вогнетривкість стін, у приміщенні, де розташовано котел;
- Забезпечити вільний простір біля котла та відстань між ним та стіною;
- вірно обрати димохід.
В магазині Aqua Life ви зможете обрати систему опалення для будь-якого будинку: котли газові, конденсаційні, електричні, твердопаливні, радіатори опалення, обігрівачі електричні, конвектори газові, теплові завіси, електричні каміни.