Вибір свердловинного насоса – все, що потрібно знати
- Для чого потрібен свердловинний насос;
- Параметри для правильно підбору насоса для свердловини;
- Коротка характеристика основних виробників;
- Опис технічних параметрів свердловини і характеристик свердловинного насоса.
Для чого потрібен свердловинний насос?
Свердловинні насоси найчастіше використовуються для подачі води з свердловин глибиною від 10 м як в приватному секторі - на дачах і в заміських будинках, так і для промислових потреб. Для правильного вибору насоса потрібно знати передбачуваний витрата води і висоту подачі води, рідше довжину комунікацій. Насоси бувають різного діаметра - від 3 до 12 дюймів, завдяки чому можна підібрати насос в практично в будь-яку щілину будь-якого діаметру.
Свердловинні насоси можна використовувати як насосну станцію, в комбінації з гідроакумулятором, або встановити елементи автоматики, що б вийшла автономна станція водопостачання, яка знаходиться поза домом.
Ми можемо допомогти Вам правильно підібрати насос, гідроакумулятори, елементи автоматики, а також всі необхідні для системи водопостачання.
Параметри для правильно підбору насоса для свердловини?
Для правильного вибору насоса у вас повинен бути паспорт свердловини, він видається організацією, яка безпосередньо проводила буріння. У паспорті повинні бути вказані такі параметри:
- Глибина свердловини
- Діаметр свердловини
- Дебет свердловини
- Динамічний і статичний рівень води
А також Ваші вимоги/побажання до насоса :
- Тиск (атм, бар)
- продуктивність (м3/год)
Правильно підібрати свердловинний насос можна тільки по вище зазначеними параметрами, хоча і без них, з незначною похибкою, теж підбір можливий.
Коротка характеристика основних виробників.
Серед безлічі фірм, які виробляють насоси свердловин, хотіли б виділити ті, які завоювали довіру і показали високу якість збірки завдяки багатьом рокам удосконалення і розробок . Такі бренди як Grundfos (Данія), Speroni (Італія), Pedrollo (Італія), Ebara (Італія). Ці насоси свердловин представлені серією насосів від 3 (75мм) до 6 (150мм) дюймів, що дозволяє вибрати насос фактично під будь-який діаметр свердловини. Виготовляються насоси з високоякісної нержавіючої сталі, і служать довгі роки.
- Pedrollo . Цей бренд представлений серіями насосів 4SR (4-х дюймові) і 6SR (6 дюймові). Ці насоси також можна підключати до мережі 220В і 380В і встановлювати до них елементи автоматики для автономної подачі води. Насоси Pedrollo на сьогодні найвідоміший і самий купується бренд, представлений досить великий лінійкою насосів для вирішення будь-якої задачі з водопостачання. Поєднує в собі високу якість збірки і досить доступної ціни.
- Speroni . Представлений серією SPM і SPT. Дані серії насосів також можна підключити до автоматичного пульту управління і регулювати швидкість подачі води і тиск. Ці насоси можна підключати до мережі 220В (SPM) і 380 (SPT). Цього виробника можна сміливо віднести до середнього класу, гідну якість збірки і доступна ціна.
- Ebara . Це насоси серії 3тр (3-х дюймові), виробляються з високоякісної нержавіючої сталі з багатоступеневим механізмом роботи. Дану серію теж можна підключати до мережі 220В/380В і встановлюється елементи автоматики для автономної роботи насоса. Даний бренд також дуже затребуваний на ринку і поєднує в собі високу якість і гідну ціну.
- Grundfos . Представлений серією SQ-SQE. Це серія 3-х дюймових свердловинних насосів з багатоступеневим механізмом роботи, виготовлені з якісної нержавіючої сталі. Також на них можна встановити елементи. Даний виробник представляє собою преміум клас як збірки і якості, так і ціни.
Особливості вищевказаних брендів:
- Конструкція насоса передбачає повну ізоляцію керуючої електроніки і електродвигуна від проточної частини. Міцний кожух електродвигуна забезпечує надійний захист і охолодження рідини
- Легкість керування автоматикою насоса;
- Захист від сухого ходу і перепаду напруги в мережі від 150В до 315В;
- Плавний пуск.
Будьте уважні !!! Якщо вибравши свердловинний насос занадто потужний, а дебету свердловини не вистачає, необхідно встановити захист від сухого ходу, щоб уникнути поломок насоса при відсутності води в свердловині.
Опис технічних параметрів для підбору свердловинного насоса
- Глибина свердловини – глибину свердловини можна вимірювати за допомогою мотузки або волосіні з вантажем, опустити волосінь в свердловину і коли ви відчуєте, що волосінь дійшла і торкнулася дна свердловини (почне провисати) зафіксувати і зробити позначку на волосіні. За допомогою рулетки вимірювати довжину, це і буде глибина свердловини. Від глибини свердловини буде залежить якої потужності насос вибирати, так як глибина свердловини буде безпосередньо впливати на натиск води.
Діаметр свердловини – вибираючи насос і його діаметр варто враховувати діаметр свердловини, насос повинен бути мінімум на 10 мм менше ніж діаметр свердловини, щоб насос зміг вільно опуститься в свердловину. Також діаметр можна вимірювати за допомогою лінійки або рулетки
- Статистичний рівень води – це дзеркало води. Необхідно знати даний параметр, для правильного монтажу насоса в свердловину. Простіше кажучи на яку глибину опускати насос. Визначити статистичний рівень води можна так, як і глибину свердловини, але тільки опускати вантаж треба не до дна свердловини, а до поверхні води це і буде дзеркало води.
- Динамічний рівень води це оптимальний рівень води « глибина занурення насоса » для експлуатації та безпечної роботи насоса в свердловині. Якщо правильно занурити насос в свердловину, і правильно розрахувати цей параметр то це дозволить уберегти насос від « сухого ходу » і продовжити його експлуатацію.
- Дебет свердловини – запас води в свердловині « продуктивність ». Це фактор потрібно точно знати так як, якщо поставити занадто потужний насос є ймовірність що свердловина не буде встигати набиратися водою, що може привести до роботи насоса в суху, якщо у вас немає захисту від сухого ходу. А це як показує практика закінчується погано для насоса і тягне за собою вихід з ладу насосної частини і мотора. З огляду на ці параметри, ви зможете вберегти насос від поломки, а себе від несподіваних проблем з водопостачанням і покупкою нового насоса.
- Напір – для правильного розрахунку напору « висоти водяного стовпа » треба додати до глибини свердловини 30 та до всієї загальній довжині трубопроводу потрібно додати ще 20%.
Hreo – висота від місця введення в будинок від рівня установки насоса.
Hсвоб – мінімальний вільний напір, який повинен залишатися для нормальної роботи автоматики 30 метрів.
S – 20% довжина всього трубопроводу від установки насоса в свердловині до входу в будинок.
Нтр=Hсвоб + S + Hreo
Приклад:
Hreo=50 метрів (від свердловини і до введення в будинок трубопроводу),
S=20 метрів (загальна протяжність трубопроводу 100 метрів, беремо 20%),
Hсвоб=30 метрів
55 + 30 + 20=105 метрів (підходить насос з максимальним напором 105 метрів).
- Продуктивність – в кожного споживача свої завдання і підібрати універсальну формулу продуктивності неможливо, але все ж є норми, за якими прийнято керуватися при виборі насоса. Прийнято вважати, що на одну точку витрачається 0,5 м3/год, в основному одночасно працює 3-4 точки, таким чином продуктивність насоса повинна бути від 1,5 м3/год до 2м3/год. Важливо не додавайте всі крапки споживання, а тільки ті які будуть працювати одночасно. Якщо у вас насос буде використовуватися ще і для поливу, то необхідно і цей фактор додати до загальної продуктивності.