Зворотний осмос встановлюється у квартирах, будинках та офісах, забезпечуючи якісну фільтрацію та очищення води. Випускається рядом відомих брендів виробників, що продається за доступною ціною, з швидкою доставкою в будь-яке місто.
Найчастіше система встановлюється безпосередньо під миттям. Якщо місця недостатньо, то можна виконати монтаж в будь-якому іншому місці в радіусі до 10 метрів від неї. Установку можна виконати самостійно, дотримуючись інструкції та монтажної схеми, що входить до комплекту постачання, або запросити фахівців з профільних компаній.
Підготовчий етап
Спочатку потрібно підготувати інструмент. Знадобиться:
- канцелярський чи звичайний добре заточений ніж;
- розвідний ключ;
- дриль та свердла, діаметром від 7 до 12 мм;
- ущільнювальний скотч або нитка;
- електронний манометр для перевірки тиску.
Далі необхідно виконати розпакування системи та звіряння комплектації, до якої повинні входити:
- накопичувальний бак;
- три колби;
- картриджі попереднього очищення води;
- муфта;
- хомут;
- спеціальний ключ, за допомогою якого виконується кріплення колб у нижньому ряду.
Виконання робіт
Визначте тип монтажу, який може бути:
- під миттям;
- настільним;
- підлоговим;
- настінним.
Місце розташування фільтра має забезпечувати вільний доступ для технічного обслуговування, заміни картриджів та підкачування тиску.
Покрокова інструкція:
- перекрийте загальний вентиль на стояку;
- відкрийте крани змішувача, щоб усунути надлишковий тиск;
- від'єднайте від змішувача гнучкий шланг, через який подається холодна вода;
- встановіть нову прокладку;
- у місці приєднання шлага виконайте монтаж муфти з краном, забезпечивши щільне з'єднання з необхідним ступенем затягування;
- на вході муфти приєднайте гнучкий шланг;
- перекрийте кран подачі до фільтра;
- відкрийте загальний вентиль і переконайтеся у відсутності протікання.
Далі необхідно виконати встановлення дренажного хомута. Він встановлюється на сифоні, на рівні вище за гідрозатвор і забезпечує відведення непитної води в каналізаційний стік. Потрібно виконати отвір для поліпропіленової трубки, слід використовувати дриль та свердло з діаметром 7 мм. Не докладайте надмірних зусиль, щоб не просвердлити сифон. Усередині хомута встановлюється ущільнення, яке входить у комплектацію поставки та кріпиться на клейовій основі.
Глибина розміщення трубки у сифоні повинна становити близько 50 мм. Розміщувати її слід не перпендикулярно до перетину сифона, а загнути під кутом, що дозволить уникнути появи шуму від дзюрчання потоку води. Виконайте стяжку хомута болтами, зусилля затягування має бути достатньо, але не надмірним, щоб не погнути сифон.
Установка крана для подачі чистої води
Кран зазвичай розміщують в кутку мийку, або можна виконати додатковий отвір під нього в стільниці, не забувши обробити його краю силіконом і герметиком. Використовуйте гумову прокладку, а кріплення крана виконайте знизу двома гайками з комплекту, спеціальна шайба забезпечить надійність кріплення та виключить розкручування.
Останнім етапом є встановлення мембрани в корпус, попередньо знявши з нього гвинтову кришку. Помістіть мембрану в спеціальні пази, щоб шток з гумовими ущільненнями опинилися в передній частині. Встановіть картриджі очищення та щільно закрутіть кришку, помістивши на різьблення нитку ущільнювача для герметичності.
Введення в експлуатацію
Після того, як виконано монтаж всіх необхідних елементів, можна запускати систему. Відкривайте воду поступово, не створюючи гідроудару. Переконайтеся, що система працює правильно і в автоматичному режимі. Якщо подача води не відбувається, перевірте тиск, приєднавши манометр до ніпеля. Показники тиску мають становити від 3 до 5 атмосфер. Якщо вони нижче, підкачайте повітря автомобільним насосом і компресором. У процесі експлуатації не забувайте про своєчасне технічне обслуговування, періодичне очищення та заміну картриджів у міру забруднення, дотримуйтесь інструкцій та рекомендацій виробника.