Якщо вода іржава, руда, з часом не змінює свій відтінок - превалює 3х валентное залізо, воно видаляється не складно, достатньо хорошою механічної очистки, наприклад, простий колби з механічним картриджем або самопромивного фільтра з гранульованої фільтрує завантаженням схожою на пісок.
Якщо вода прозора, але згодом рудіє - превалює 2х валентное, розчинене залізо. Як його видаляти далі і піде мова.
Отже, зараз, серед основних технічних рішень можна виділити 2 принципово відрізняються методу:
Перший , найпоширеніший, використання комбінованої суміші іонообмінних матеріалів, в так званих фільтрах комплексної очистки. Називаються вони так тому, що кожен компонент виконує свою функцію, видаляє щось певне, а в комплексі ми отримуємо очищення води по цілому спектру домішок. Кожен виробник використовує індивідуальні компоненти і змішує їх в власно розробленою пропорції. Ми ставимося скептично до багатьох брендам, і використовуємо лише кілька марок таких сумішей.
Такі системи видаляють жорсткість, залізо, марганець, аміак, частково нітрати і органіку. Особливості роботи виробники не розкривають, тому і обговорювати це не будемо. Важливим є те, що однією установкою можна вирішити цілий спектр завдань. Вартість системи в хорошій комплектації коливається в залежності від продуктивності від 700 до 1500 тисяч доларів.
Другим способом видалення заліза є його окислення з подальшим осадженням на фільтрах. Ось цим методом приділимо вже більше уваги.
Принцип видалення заліза наступний - потрібно з прозорої води з розчиненим у ній залізом зробити каламутну, з дрібної іржею, яку можна затримати фільтром. Для малих концентрацій досить фільтра, заповненого фільтрує від заліза. Ціна таких фільтрів може варіюватися від 200 до 600 доларів залежно від його розміру, кількості засипки і виду керуючого клапана - ручний/автомат, китайський/американський і т.п. Видалення великих концентрацій складніше, оскільки без окислювача неможливо все залізо перетворити в суспензії і, відповідно, механічно видалити. Що б залізо і марганець окислити до нерозчинної форми в воду потрібно додати окислювач. Найдоступніший і безкоштовний - кисень повітря, при завданнях ще складніше - озон, гіпохлорит, марганцівка. Залежно від складу води, умови для випадання в осад можуть відрізняться, тому для кожного індивідуального випадку потрібно підбирати відповідний фільтруючий матеріал.
Ми насичуємо воду киснем повітря, аеріруя, 3мя способами. Вони застосовні як в приватних будинках, так і на виробництвах:
1. Використовуємо відкриту пластикову або металеву ємність, в яку безперешкодно заходить повітря. Згодом вода насичується необхідним киснем.
2. Система з двох балонів, повітря нагнітається компресором, змішується і контактує в першому балоні, а другий відповідає за прискорення окислення і осадження.
3. Один балон, який сам заповнюється певною кількістю повітря. За рахунок об'єднання води, повітря і каталізатора в одній ємності можна досягти мінімальних габаритів обладнання і зменшити сумарні витрати.
В загальних рисах ми розповіли про використовувані технології, але завжди більш корисно поспілкуватися з фахівцем по виключно свого запитання і отримати вичерпні пояснення. Ми завжди раді Вашим зверненням і з задоволенням проконсультуємо.
Фільтруючий матеріал для очищення води від заліза Birm
Системи для приватного будинку https://aqua- life.ua/category/cottage-filter/
Комплексне очищення https://aqua-life.ua/category/kompleksnaja-ochistka/
Очищення води від заліза https://aqua-life.ua/category/deferrization-iron-filters/
Обеззалізувачі від заліза https://aqua-life.ua/category/sistemy-ochistki-vody-ot-zheleza-s-aeraciej/
Фільтри з аерацією з аерацією від заліза і сірководню https://aqua-life. ua/category/ot-zheleza-i-serovodoroda-aeracija/