Чому вода з бойлера смердить сірководнем? Нижче розглянемо причини стороннього запаху. Головне – знати, як усунути запах з бойлера.
Основні причини неприємного запаху від гарячої води з бойлера:
- Анод– та не той
- Чомувода з бойлера пахне сірководнем
- Убиваем мікроби
- Правильна промивкабойлера (внизу є відео)
- Вода + анод= сірководень
- Проблема в трубах?
- Підземні сюрпризи
- Порадифахівців
Анод – та не той
Майже в кожному бойлері встановлений магнієвий анод. Його завдання – запобігати корозії внутрішнього бака, особливо зварних швів. Причому цей процес виникає не через самої води, а розчинених у ній речовин.
З часом анод виробляється та підлягає заміні. Якщо цього не зробити вчасно – вода може мати присмак та запах металу. Єдине стандартне рішення у цьому випадку – промивання бойлера та заміна анода. У разі бойлера великого об'єму та передбаченим спеціальним отвором вирішується проблема встановленням титанового анода.
Чому вода з бойлера пахне сірководнем
Запах сірководню в бойлері може з'явитися через розплодилися в ньому мікроорганізмів . Зазвичай вони з'являються там, якщо водонагрівач не використовують постійно. Причому недостатньо тримати його включеним – потрібно періодично витрачати воду.
Деякі мікроби здатні витримати температури вище +60, але не всі. Спробуйте знищити непотрібну «фауну». Для цього можна просто прогріти бойлер до максимальної температури.
Якщо мікроби в накопичувальному водонагрівачі більш стійкі – використовуйте хімію. Можна промити його білизною, хлораміном або хлоргексидином - вибір речовин для промивання досить широкий.
Вбиваемо мікроби
Ідеальний варіант для знезараження і дезінфекції бойлера– використовувати білизну (відбілювач). Вона недорога і купити її можна на будь-якому ринку або супермаркеті. На кожні 50 літрів обсягу буде потрібно 1 літр білизни.
Для початку перекрийте кран подачі холодної води і повністю спустіть воду з бойлера. Після цього потрібно залити в нього білизну. Це можна зробити через шланг, який підключений до водопроводу.
Від'єднайте шланг від водопровідної труби і підійміть його кінець так, щоб він знаходився вище бойлера. Залийте білизну, а після неї один літр звичайної води. Тепер перекрийте кран, який розташований ближче до бойлера. Підключіть шланг до водопровідної труби і відкрийте всі вентилі. Після того як вода набралася, включайте водонагрівач.
Щоб процес дезінфекції пройшов повністю, потрібно почекати 3-6 годин (все залежить від рівня забрудненості бака). Якщо ви недавно чистили водонагрівач від забруднення і накипу – досить трьох годин. Якщо не робили цього більше року – доведеться почекати довше.
Правильна промивка бойлера
Внизу статті відео, в якому непогано показано як проводиться стандартний сервіс бойлера - як КМО разобірать, як почистити все всередині, поміняти магнієвий анод.
Проблема може побічно накопичуватися якщо нагрівати воду ТЕНом. Всі виробники, монтажники та працівники сервісних центрів настійно рекомендують промивати бойлер один раз на півроку. Причому неважливо – користуєтеся ви їм чи ні. Навіть якщо він відключений, в ньому може з'явитися мікрофлора, на Тене утворитися накип і т.д. Ми рекомендуємо таку процедуру проводити раз на рік, а в деяких випадках і раз на два роки.
Щоб позбутися від накипу на мокрому Тене (відкритого типу) – використовуйте лимонну кислоту. Концентрація повинна бути 20 грам на 1 літр води. Щоб це зробити поступайте таким чином:
- Злийте всю воду з бойлера;
- Перекрийте подачу холодної води і від'єднайте шланг від водопроводу;
- Розчиніть лимонну кислоту в 2-3 літрах теплої води;
- Залийте суміш в бойлер через шланг подачі;
- Підключіть шланг до водопроводу;
- Заповніть водонагрівач і прогрійте його до максимальної температури;
- Злийте воду з бойлера.
Якщо ви не промивали бойлер довгий час, доведеться потрудитися. Однозначно в ньому зібралося чимало осаду, бруду і накипу. Видалити їх просто так не вийде – доведеться все робити вручну. Покроковий процес очищення бойлера:
- Перекрийте кран подачі холодної води;
- Злийте всю воду з бойлера;
- Викриття ТЕН;
- Очистіть нагрівальний елемент від забруднень, промийте його миючим засобом;
- Видаліть всі шматки і грудки грязі з бака бойлера;
- промийте бак миючим засобом і мочалкою або губкою;
- Ретельно сполосніть бак, особливо верхню частину;
- Укрутите ТЕН і відкрийте кран подачі води.
Вода + анод=сірководень
Неприємний запах з бойлера може з'явитися через специфічний складу води. Якщо в ній велика концентрація сульфатів, вони вступають в реакцію з магнієвим анодом і виділяються сірководень.
Визначити це нескладно – викрутити ТЕН і від'єднайте анод. Після цього поверніть нагрівальний елемент на місце. Якщо вода перестала віддавати тухлими яйцями – причина знайдена.
Є два варіанти вирішення проблеми. Перший – користуватися бойлером без магнієвого анода. Але в такому випадку бак буде коррозировать під дією солей і термін служби водонагрівача зменшиться. Протистояти корозії можна тільки обробивши бак термостійкої емаллю.
Другий варіант – встановити титановий анод (посилання на нього внизу статті). Вони не реагують із сульфатами і не виділяють сірководень. АЛЕ, не у всіх бойлерах є можливість його встановлення, як правило, коли об'єм перевищує 150-200 л.
Проблема в трубах?
Мікроби можуть завестися не тільки в самому бойлері, а й в трубах. Особливо якщо ви живете в приватному будинку і отримуєте воду зі свердловини або колодязя. Визначити це просто:
- Наберіть половину пластикової пляшки води з водопроводу (не з бойлера!);
- Закрийте пляшку кришкою і дайте їй відстоятися півгодини-годину;
- Відкрийте пляшку і понюхайте. Якщо є небажаний запах – вода в бойлер уже приходить « з душком ».
Але в цьому випадку є один нюанс – вода може в труби вже з запахом сірководню. Якщо ж ви впевнені, що на вході подається чиста вода, а на виході – з душком », то доведеться промивати всю систему.
Наш основний вид діяльності - водоочищення. Якщо у Вас приватний будинок зі своєю свердловиною, дуже поширена проблема смороду з бойлерів тоді, коли у воді є залізо. Про очищення води від заліза можна прочитати і ознайомитися з обладнанням тут.
Підземні сюрпризи
Якщо у вас власне джерело води (колодязь, свердловина), то проблема може бути в ньому. Деякі горизонти можуть містити велику кількість сірководню, розчиненого у воді. Перевірити це можна так само, як в попередньому випадку.
Якщо систему водопостачання надходить вода із запахом тухлих яєць – у вас є два варіанти. Перший – поглибити криницю або свердловину, щоб пройти в наступний горизонт. Але не завжди це можливо.
Другий варіант – поставити фільтр для очищення води від сірководню. Це дороге задоволення, але тільки так можна зробити воду придатною для пиття і приготування їжі.
Поради фахівців
Використовуйте бойлер для підігріву води до + 55° С і вище . Пам'ятайте, що оптимальна температура для розмноження більшості мікробів + 30 … +40 градусів.
Вода в невживаному бойлері застоюється, в ній заводяться бактерії і мікроорганізми. Якщо ви не плануєте використовувати гарячу воду тривалий час – повністю злийте її залишки з водонагрівача і відключіть його.
Боріться не з наслідком, а з причиною. Недостатньо видалити запах і присмак води, потрібно встановити його джерело і захиститися від нього. Запобігти появі неприємного запаху в майбутньому.
Промивайте бойлер не менше ніж раз на рік . Якщо він ще на гарантії – зв'яжіться з сервісним центром. Вони підкажуть, як ви можете промити його самостійно, щоб не порушити умови гарантії. Деякі СЦ самі виконують промивання і профілактику водонагрівача.
Обов'язково встановіть фільтр на трубі з холодною водою, хоча б найпростіший. Будь-яке забруднення, що потрапляє в бойлер – їжа для бактерій. Ідеальний варіант – поставити фільтр зворотного осмосу.
При найменших ознаках стороннього запаху у воді промийте, почистіть і продезінфікуйте бак водонагрівача. Чим довше ви відкладаєте, тим більше ймовірність поширення мікробів по трубах і шлангах.
Потрібна консультація? Ми можемо промити бойлер і запахів більше не буде!
Сподіваємося, тепер ви знаєте чому вода з бойлера пахне сірководнем або смердить і як вирішити проблему. Якщо у вас залишилися питання – можете задати їх у коментарях. Не забудьте поділитися публікацією в соцмережах.
Основні причини: вода, яку нагріває бойлер неякісна , в бойлері завелися бактерії, поганий або старий магнієвий анод, є малий електричний струм, погане заземлення.
насамперед потрібно провести стандарний сервіс і поміняти магнієвий анод. Якщо в бойлері багато Скольський і жирної бруду - необхідна хімічна промивка. Якщо не допоможе - перевірити ще раз електричну частину.
Ми використовуємо тільки оригінальні магнієві аноди, і в більшості випадків їх заміна вирішувала проблему, але не завжди. У такому випадку потрібно аналізувати інші причини неприємного запаху.
В нашій статистиці стандарний сервіс і заміна анода - 9 з 10. Решта вимагають хімічну промивку. Тим більше в процесі промивки усувається цілий ряд Супутні проблем - знезаражуються труби ГВП,