Поживний розчин, який призначається для поливу рослин - найважливіший фактор при грамотному вирощуванні різних культур. Йдеться про застосування малооб'ємної сучасної технології. Не обходиться без застосування крапельного поливу. В основі приготовленого розчину знаходиться вода. Тому, вимоги до її підбору знаходяться на високому рівні. На превеликий жаль, такого явища не завжди, як то кажуть, приділяється відповідна увага.
До найбільш значущим показниками відносять:
- Вміст хлору, самого натрію та інших компонентів, які засвоюються культурами, не повинні впливати на рослину саме токсично.
- Загальна концентрація такого елемента, як розчинні солі.
- Кількість містяться бікарбонатів.
- Чисельність магнію, а також кальцію.
При підготовки живильного розчину, рекомендовано застосування спеціального обладнання. Компанія пропонує поставку фільтрів, що призначаються для забезпечення високоякісної очистки води, що застосовується для краплинного поливу. Подібне рішення просто чудово підходить для винограду, полуниці і для створення такої системи, як гідропоніка.
В основі будь-якого обладнання, що пропонується для приготування ефективного і живильного розчину, знаходиться система зворотного осмосу. Це рішення прекрасно підходить для застосування найрізноманітнішими сучасними аграріями.
Устаткування для підготовки води для живильного розчину: яким воно має бути?
Процес приготування води для створення живильного розчину вимагає особливої уваги. Перед змішуванням рідини з різними поживними елементами, все піддається не одній процедурі підготовки. Компанія пропонує до покупки найширший вибір устаткування, які надходять для забезпечення високоякісної водопідготовки. Мова може йти не тільки про фільтрації води, але і про її безпосередньому підігріві. Часто присутній і така не менше корисна функціональна можливість, як нейтралізація бікарбонатів, які присутні в рідині у великій кількості.
Вода, що призначалися для поливу рослин, в своєму складі не повинна мати занадто високими показниками солей. Оцінювати рідина коштує і за таким показником, як електропровідність:
- Менше 0,75 мСм / см - відмінний показник.
- Вище 2,25 мСм / см - дуже високий показник.
Для забезпечення ефективного і нешкідливого поливу культур, які вирощують в теплиці, краще використовувати воду з таким показником, як 0,75 мСм / см.
Якою має бути система фільтрації?
Система очищення води для приготування живильного розчину представляється у вигляді декількох піщано-гравійних фільтрів. Не виключається і наявність такої ефективної можливості, як зворотна промивка. Часто застосовується тут і сам комп'ютер. З його допомогою можливо забезпечення ефективного контролю за всім процесом фільтрації. При наявності необхідності, допускається здійснення промивки системи в автоматичному режимі. За рахунок цього виключається ймовірність накопичення великої кількості бруду в системі.
Вода в якій високе солевміщення - багато карбонатів, натрію, магнію і кальцію, потребують знесолення, або скоріше в зниження мінералізації. Реалізується це технологією зворотного осмосу. Особливість технології в тому, що на мембранах вода ділиться на 2 потоки - з підвищеною і зниженою мінералізацією.
Система для підтримки температурного режиму води: що це?
У продажу представлено і обладнання, яке призначається для підтримки певної температури води на вимагається рівні. Надалі, рідина без проблем може використовуватися для поливу всіляких рослин.
Процес, пов'язаний з нагріванням рідини, виконується з використанням теплообмінника. Для забезпечення максимально точного показника температурного режиму, на виході пристрою встановлений спеціальний змішувальний клапан. Його положення в автоматичному режимі змінюється комп'ютером. Все залежить від значень температурного датчика. Щоб уникнути виникнення температурних пробок, не обійтися і без установки отсечного клапана. Він відкривається і закривається командами, що виходять від комп'ютера.
Що ще потрібно для водопідготовки? Часто не обійтися без застосування і решти додаткового обладнання, які надходять для ефективної підготовки води. Може йтися і про спеціальні УФ-лампах.
Система для видалення бікарбонатів: навіщо вона потрібна?
Багато агрономи нерідко стикаються з такою проблемою, як занадто високі показники кислотності приготованого розчину. Тут рівень pH може перебувати на нормальному рівні. А ось рівень кислотності після виміру на виході виявляється на 0,5-1 вище норми. Внаслідок цього, засвоюваність поживних елементів буде знаходиться на дуже низькому рівні. Основна причина всього цього полягає в утриманні в рідини такого елемента, як бікарбонати. Воно нейтралізує кислоту в живильному розчині.
На превеликий жаль, бікарбонати присутні практично в кожному виді води. Ніякої ролі не грає те, де саме була набрана рідина: в свердловині або просто у відкритому водоймищі.
У продажу представлені спеціальні автоматизовані системи, які призначаються для нейтралізації бікарбонатів. Весь процес займає не більше кількох годин. Надалі, приготований розчин, без проблем можна буде використовувати для забезпечення високоякісного крапельного поливу різних рослин.
Чому якість води для поливу грає важливу роль?
Якість води для поливу відіграє значиму роль при застосуванні саме крапельного поливу. Все це стосується і приготованого розчину. Тому без періодичного аналізу рідини просто неможливо обійтися. Для цього рекомендовано застосування спеціального і професійного устаткування. Буде потрібно і грамотна коригування показників.
Багатьма аграріями застосовується не тільки водопровідна вода, але і рідина з річок, відкритих водойм, а також свердловин. Якщо мова йде про вирощування рослин, тоді ідеальним варіантом виявиться саме дощова вода. Вона майже повністю звільнена від бікарбонатів, а також солей. Хоча, на превеликий жаль, випадки, пов'язані з її застосуванням, практично не відомі.
Наскільки часто стоїть аналізувати рідина? Найчастіше один аналіз проводиться на початкових етапах вирощування, а другий - навесні, коли розтане сніг.
Таким чином, у продажу представлений великий вибір сучасного обладнання, яке просто чудово підходить для приготування води, що вимагається для подальшого поливу рослини. Деякі одягли застосовуються і для підігріву рідини.